Hore
Fórum » Pentax fórum
 

Ako s Pentaxom na ... ?

DropDead
2012-05-23 11:08:48+02
rád by som v tejto téme sa venoval praktickým veciam v spojitosti s Pentaxom, prípadne žiadal o nejaké rady od Vás, od skúsenejších, dlhoročných, bývalých, súčasných alebo budúcich užívateľov Pentaxu..

chcem sa v budúcnosti venovať portrétnej, štúdiovej, street, prípadne komerčnej fotografii a chcel by som sa vydať cestou Pentaxu...no ako už vieme, na internete nájdeme mnoho mnoho ľudí, ktorí na tieto žánre veľmi nedoporučujú Pentax ale upierajú zrak skôr na Nikon/Canon, ale ja hovorím "prečo?" je to naozaj tak zlé, prípadne náročné alebo oveľa oveľa menej komfortné ako u N/C ?

tak sa pýtam, ako som už písal hore Vás, užívateľov Pentaxu, či má niekto z Vás skúsenosti s prácou v štúdiu práve s Pentaxom, ide hlavne o prácu s bleskami, nechcem od Vás presné technické návody, no vaše pocity, skúsenosti, prípadne, či ste mali možnosť pracovať v takýchto podmienkach s Pentaxom aj N/C, že v čom sa to líši, atď...

dúfam, že som text sformuloval správne, pretože asi 20 minút som premýšľal, čo napíšem a asi 3-krát písal tento text s tým, že som menil znenie, takže dúfam, že je to zrozumiteľné...

Ďakujem.
 
Pentaxfan
2012-05-23 12:01:44+02
DropDead, poradit ti neviem, iba ta podporit a vyjadrit presvedcenie, ze s Pentaxom na tom nebudes horsie, nez keby si fotil na Canon/Nikon. Pentax ma velmi dobre tela (ano, fullframisti, ja viem, ze na Pentax ff este stale len cakame - mate medium format Nikon/Canon?), vyborne skla a daju sa s nimi nafotit skvele fotky. Ja chcem skusit svadobnu fotografiu s Pentaxom.
Poradit ti neviem preto, lebo som nerobil s Canonom/Nikonom, takze neviem porovnavat. Drzim palce a uzi si to.
 
WildSammy
2012-05-23 12:08:17+02
v studiu nie su ziadne problemy s Pentaxom.. horsia je dostupnost odpalovakov na Pentax, ale samozrejme, ze sa daju najst.. modernejsie Pentax tela maju aj lepsie AF ako to bolo kedysi, takze to nie je az take kriticke.. keby idem do Pentaxu asi by som si kupil prave uvedenu K-30, ktora je uz od Ricohu. Hoya na Pentax srala, takze do starsich tiel by som radsej nesiel, mohli by mat nejake vyrobne zavady.
 
nighthawk787
2012-05-23 13:03:24+02
zo začiatku to tak bolo, keď pustili špinavý snímač v k5, ale telá menili bez problémov, tiež som menil a odvtedy nemám iné problémy, ak boli tak len preto že nečítam návody zvyšok sa riešil novým fw,. Výrobné vady môže mať každá značka, inak telá varábené pod f hoya su asi dávno vypredané, no a ricoh asi má aj nejakú výstupnú kontrolu, nemám poznatok že by sa niečo kazilo od ich vstupu do pentaxu, skôr naopak. Ale vyhol by som sa objektívom s sdm motormi, skrutkové síce trochu vrčia ale sú spoľahlivé
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-05-23 13:07:59+02
Pentax robi plnohodnotne fotoaparaty so standardnou paticou. Praca s nim, v ateliery aj mimo, sa nijako neliso od fotografovania s Canonom, alebo Nikonom. Nema ziadne obmedzenia, ktore by stazovali jeho vyuzitie v ateliery.
 
ummagama
2012-05-23 13:08:11+02
Co sa tyka odpalovacov nevidim problem (ked nepocitam nepodporovanie P-TTL – ale kto v studiu pouziva automatiku . Na studiovu fotografiu ma Pentax oproti Nikonu velku vyhodu a to 645D – samozrejme nie je to pre kazdeho . Minus vidim v reportaznej resp. svadobnej fotografii a to absencia vysokosvetelnych monofokalnych objektivov – ale komu nevadi fotografovat s bleskom aj tento problem je nepodstatny. Velke plus su exoticke ohniskove vzdialenosti Limited objektivov
 
DropDead
2012-05-23 15:17:52+02
Pentaxfan:súhlasím, telá pentaxu sú na výbornej úrovni po každej stránke (i keď je pravda, že mám väčšie ruky a malé telá mi nie sú najpriateľskejšie, pravdupovediac ja by som už s pentaxom veľké problémy nemal, keďže uviedli 50/1.8, čo je pre mňa sklo, ktoré zväčša potrebujem, takže telo (K5) a 50/1.8 by bola pre mňa vhodná kombinácia..

WildSammy: stále hovorím, že spojenie s Ricohom bol veľký krok vpred - K30 to dokazuje, špecifikáciami je to stredná trieda, no vidno, že nechceli aby to bolo tak "super" takže nechali približný vzhľad entry pentaxov, teším sa, čo si na nás pripravia ešte..

Karol Srnec: ďakujem, potešilo ma to.

ummagama: pentax má 645D, nikon D800 viem, že 645D je stredo-formát a D800 nie..
 
dedo Milan
2012-05-23 15:34:54+02
príspevok od: DropDead
rád by som v tejto téme sa venoval praktickým veciam v spojitosti s Pentaxom, prípadne žiadal o nejaké rady od Vás, od skúsenejších, dlhoročných, bývalých, súčasných alebo budúcich užívateľov Pentaxu..

chcem sa v budúcnosti venovať portrétnej, štúdiovej, street, prípadne komerčnej fotografii a chcel by som sa vydať cestou Pentaxu...no ako už vieme, na internete nájdeme mnoho mnoho ľudí, ktorí na tieto žánre veľmi nedoporučujú Pentax ale upierajú zrak skôr na Nikon/Canon, ale ja hovorím "prečo?" je to naozaj tak zlé, prípadne náročné alebo oveľa oveľa menej komfortné ako u N/C ?

tak sa pýtam, ako som už písal hore Vás, užívateľov Pentaxu, či má niekto z Vás skúsenosti s prácou v štúdiu práve s Pentaxom, ide hlavne o prácu s bleskami, nechcem od Vás presné technické návody, no vaše pocity, skúsenosti, prípadne, či ste mali možnosť pracovať v takýchto podmienkach s Pentaxom aj N/C, že v čom sa to líši, atď...

dúfam, že som text sformuloval správne, pretože asi 20 minút som premýšľal, čo napíšem a asi 3-krát písal tento text s tým, že som menil znenie, takže dúfam, že je to zrozumiteľné...

Ďakujem.
no ja asi toľko, bolo to tu písané sto krát. to, že sa píše častejšie o C/N je len preto, lebo sú to najrozšírenejšie značky. ty si napísal do otázky čo všetko bude predmetom tvojho záujmu. k tomuto musíš v "systéme" pentax nájsť všetko potrebné. ak to tam neobjavíš, alebo sa to vymyká tvojím finančným možnostiam, zvolil si zle. ide o veľké množstvo premenných, ktoré si musíš podľa svojích potrieb vyšpecifikovať sám a v systéme nájsť. nikto iný nepozná tvoje požiadavky, z čoho vyplýva, že to, či to bude pentax ešte nemusí byť teraz isté.
 
DropDead
2012-05-23 15:59:16+02
príspevok od: dedo Milan
no ja asi toľko, bolo to tu písané sto krát. to, že sa píše častejšie o C/N je len preto, lebo sú to najrozšírenejšie značky. ty si napísal do otázky čo všetko bude predmetom tvojho záujmu. k tomuto musíš v "systéme" pentax nájsť všetko potrebné. ak to tam neobjavíš, alebo sa to vymyká tvojím finančným možnostiam, zvolil si zle. ide o veľké množstvo premenných, ktoré si musíš podľa svojích potrieb vyšpecifikovať sám a v systéme nájsť. nikto iný nepozná tvoje požiadavky, z čoho vyplýva, že to, či to bude pentax ešte nemusí byť teraz isté.
ja viem, prehľad si robím...už veľmi dlho..
v podstate, k tým žánrom, čo som písal, boli len pre predstavu, a áno, N/C sú viac rozšírené a s vyvinutým marketingom, áno dôležitým aspektom sú samozrejme, že aj financie sú veľkým aspektom, cieľom tejto témy bolo/je najviac práve to, aby som si rozšíril svoj obzor v tejto stránke, pretože riešiť aký aparát si kúpim, aký objektív si kúpim,... je zaujímavé, no ak príde reč napríklad o práci v štúdiu, tak som nahraný...mám sa čo učiť ešte, chcel som len taký všeobecný názor
 
majster333
2012-05-23 16:11:25+02
môj všeobený názor je že s tým nie je problém. aspoň si to myslím a postupne sa o to budem pokúšať
 
nighthawk787
2012-05-24 08:18:10+02
hlavne potrebuješ kvalitné sklá, pentax ich má označené limited, špičková kvalita bez kompromisov, podľa mňa najlepšia voľba do štúdia, pri práci s bleskami a svetlami ťa nič neobmedzuje, ak niečo nevyrába pentax robí to iná firma, čo ťa môže brzdiť sú naozaj financie prípadne neznalosť systému, neexistuje nič čo by sa nedalo odfotiť s akýmkoľvek aparátom, vždy je to na fotografovi
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()