Hore
Fórum » Olympus fórum
 

Prehrievanie OMD E-M10 Mark II

dorques
dorques 2016-11-28 20:15:02+01
Tak konečne som sa dostal od dvoch generácií PENov k tomuto OMDčku...po chvíľke zbližovania sa s novým telom som spozoroval že sa prehrieva pravá časť kde sú ovládacie tlačidlá. Nie je to niečo neudržateľné ale tak je to dosť nepríjemný pocit.

A ešte jeden poznatok...ak mám zapnutú stabilizáciu je dosť hlučné ostrenie.

Sú tieto oba javy normálne, alebo som natrafil na chybný kus a môžem sa s ním hneď rozlúčiť?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-03-19 20:40:50+01
príspevok od: jafo
Zdravím, chcem poprosiť o radu ako to je s Oly EM 10 II " že nie je vhodný na fotenie športov a
rýchlomeniacich sa scén"? Mám Oly E420 a reakčný čas od polspúšte (po zaostrení) po zatlačenie
je pre mňa OK. S Oly EM 10 II si nepohorším? Nikde som zatiaľ tieto údaje nevygooglil. ďakujem
EM-10II je CSC, E-420 je zrkadlovka. Maju rozdielny sposob AF zaostrovania- Zrkadlovka ma fazovu detekciu, ktora je rychlejsia v AF-C (continues). OM-D E-M10 II je rychlyco sa tyka AF-S zaostrovania, ale nestiha preostrovat pri sledovani pohybu. Rychlo to dokaze az posledna generacia profi CSC, kotre pouzivaju vykonny procesor a Fazovu detekciu na snimaci. Aktualen su to Olympus Om-D E-M1 Mark II, Fujifilm X-T2, Sony A6500. Rychle zaostrovanie AF-C je tu dosiahnute vykonnymi procesormi, kotre su za vysokou cenou tychto modelov.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()