Hore
Fórum » Olympus fórum
 

Olympus ako taky:)

otecmilanbalis
2010-12-16 10:26:13+01
Olympus E-520
 
cardman1
2010-12-16 10:57:11+01
???
 
cardman1
2010-12-16 10:57:34+01
nikon D3S
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-12-16 11:00:25+01
pomarančová
 
cardman1
 
kecal
2010-12-16 11:26:45+01
Olympus pomaly ale isto umiera. Zachrániť ho môže jedine niečo ako šok - trebárz digi stredoformát 4x3 ... len na to nemá objektívy ( sú super na ten skoro kockatý pidichip, ale už prechod na DX by bol bolestivý ). A tak pre Olympus zostane trieda kompaktov ...
 
bear
- moderator
2010-12-16 12:12:41+01
Zrkadlovky Olympus nemaju velku buducnost, ale PEN je podla mna celkom zivotaschopny system. Obrazovy vystup je prijatelne kvalitny pre beznych uzivatelov aj foto-amaterov, ktory nepotrebuju rychle zaostrovanie a velmi vysoke ISO.
 
Flodur
2010-12-16 12:19:36+01
...zajtra...
 
maTTo_corp
2010-12-16 12:21:55+01
pravá alebo ľavá? ktorá je tá pravá?
 
wayne
2010-12-16 12:59:38+01
E-5 je posledna DSLR od Olympusu v horizonte cca. 2 rokov.
 
vilkoo
2010-12-21 22:35:36+01
príspevok od: wayne
E-5 je posledna DSLR od Olympusu v horizonte cca. 2 rokov.
waynw a ty si ako spokojny E-PL 1 mal so zaujem sa stebou stretnut nechaj kontakt na seba .
 
paldixy
2011-01-08 21:16:19+01
príspevok od: kecal
Olympus pomaly ale isto umiera. Zachrániť ho môže jedine niečo ako šok - trebárz digi stredoformát 4x3 ... len na to nemá objektívy ( sú super na ten skoro kockatý pidichip, ale už prechod na DX by bol bolestivý ). A tak pre Olympus zostane trieda kompaktov ...
Pozri si posledné Novoročné novinky Olympus a kukni na novú Olympus E-5 a verím, že Olympus ešte niečo vymyslí, len zatiaľ to zrejme tají. Tomu hovoríš umieranie? Takých prognóz už tu bolo. Ja mám E- 520 za lacný groš. Šľape ako hodinky a uz mám na nej 31 000 cvakov.
 
paldixy
2011-01-08 21:21:05+01
príspevok od: wayne
E-5 je posledna DSLR od Olympusu v horizonte cca. 2 rokov.
Možno. To sa uvidí. Aj ostatné sú tak na 2 roky a na Photokine sa ukazujú úplné nové modely tiež zhruba po 2 rokoch. Osobne si myslím, že pohnú sa také Samsung, čo ja viem Ricoh možno, doteraz zrkadlá takmer neznáme.
 
Emilio
2011-01-08 21:45:58+01
Vymrieť asi nevymrie.Ťazko povedať akou cestou sa pustí. Situácia na trhu sa mení - tak dva roky späť bolo na trhu málo objektívov od výrobcov ako Sigma alebo Tamron,teda lacnejšia verzia svetelných objektívov , možnosť použiť staršie sklá a nové originály v profirade boli nezaplatitelné, aj keď záklaďáky mali špicové parametre.Mne najviac vadilo prisvietenie pre AF bleskom, Na Nikone je to iba malá ledka. Skôr vidím perspektívu podobnú alo Leica. Kvalitu, za príslušnú cenu.
 
wayne
2011-01-08 22:31:02+01
príspevok od: paldixy
Možno. To sa uvidí. Aj ostatné sú tak na 2 roky a na Photokine sa ukazujú úplné nové modely tiež zhruba po 2 rokoch. Osobne si myslím, že pohnú sa také Samsung, čo ja viem Ricoh možno, doteraz zrkadlá takmer neznáme.
je to sprava od ludi z marketingu Olympusu, ten bude teraz krmit svoj micro4/3 segment, kde ma vraj tiez niekolko zaujimavych noviniek pripravenych neviem - zatial koluju len klebety, dalsia klasicka DSLR vsak bude az v 2012 (neviem ci to zahrna aj lowend E-4XX, tam, ak vsak ho Olympus nahradi PENmi urobi podla mna lepsie, PEN je skvely fotacik)
 
paldixy
2011-01-08 22:40:34+01
príspevok od: wayne
je to sprava od ludi z marketingu Olympusu, ten bude teraz krmit svoj micro4/3 segment, kde ma vraj tiez niekolko zaujimavych noviniek pripravenych neviem - zatial koluju len klebety, dalsia klasicka DSLR vsak bude az v 2012 (neviem ci to zahrna aj lowend E-4XX, tam, ak vsak ho Olympus nahradi PENmi urobi podla mna lepsie, PEN je skvely fotacik)
O PEN určite nepochybujem a dajú sa využiť aj moje objektívy a mám ich 5. Dva na macro,2 tele a Sigma s baj. OLympus 30 / 1, 4. Už som rozmýšľal o E - PL.
 
misodk
2011-01-08 22:53:45+01
dufam, ze olympus so zrkadlovkami neskonci, bola by to velka skoda. system minimalne tu na ephoto je nepochopeny. kto ho nepouzival, nevie objektivne zhodnotit.
predal som svoju E-520 a snazim sa zit s 50D. ano, uzivam si ponuku prislusenstva znacky Canon (dovod prechodu), no ked to bude mozne, zadovazim si olyho znovu (ako doplnok).

napr.: taka E-620 so ZD14-54 je idealna dovolenkova kombinacia alebo kombinacia na kazdodenne pouzitie. vyborna obrazova kvalita, idealna velkost, stabilizovany senzor + genialny objektiv.. atd. atd.
 
MajkY
2011-01-09 01:12:14+01
No musim aj ja nieco pridat do eteru,, sice som ziadny Olympus v zivote nevlastnil, ale kamarat ano .
Vlastnil E520 + 50-200 SWD + setak, potom zmenil na Canon 50D + 70-200 Sigma a Tokinka 12-24.
No a prechod celkom aj lutoval , To co produkovala ta 50-200 sa neda s tou sigmou proovnat, TK uplne iny level. Nativne farby to malo aj take prijemnejsie . A to na Olympuse uz mal ohnisko 400, ciste sklo aj na WL.
Poznam par ludi co fotia s Olympusom a vysledky maju viac nez slusne. U Olyho problem s kvalitou objektivu urcite nie je, dokonca co som si trochu o nich cital, tak mam az nutkanie si kupit lacne telo a skusit nejake skla.
Co mi, ale vadi u Olyho je mali chip, podpisuje sa to uz na sume pri ISO 400 atd. Format by som este prezil, nakomponovat sa da. Ale ta logika, robit male tela s tym, ze to je nejaka velka vyhoda... Kebyze ich cip je o velkosti FF, alebo aspon APSC tak by tak by zase stratili svoj 2x crop faktor, co bola v podstate aj ich vyhoda. Jednoznacne by to chcelo FF body, ale ako by to bolo s objektivmy to netusim. Pri takejto konkurencii, aj ked Oly s tymto systemom sam neskonci, tak vymrie.. skalni ostanu, novy len tazko pribudnu.
 
misodk
2011-01-09 15:01:08+01
príspevok od: MajkY
No musim aj ja nieco pridat do eteru,, sice som ziadny Olympus v zivote nevlastnil, ale kamarat ano .
Vlastnil E520 + 50-200 SWD + setak, potom zmenil na Canon 50D + 70-200 Sigma a Tokinka 12-24.
No a prechod celkom aj lutoval , To co produkovala ta 50-200 sa neda s tou sigmou proovnat, TK uplne iny level. Nativne farby to malo aj take prijemnejsie . A to na Olympuse uz mal ohnisko 400, ciste sklo aj na WL.
Poznam par ludi co fotia s Olympusom a vysledky maju viac nez slusne. U Olyho problem s kvalitou objektivu urcite nie je, dokonca co som si trochu o nich cital, tak mam az nutkanie si kupit lacne telo a skusit nejake skla.
Co mi, ale vadi u Olyho je mali chip, podpisuje sa to uz na sume pri ISO 400 atd. Format by som este prezil, nakomponovat sa da. Ale ta logika, robit male tela s tym, ze to je nejaka velka vyhoda... Kebyze ich cip je o velkosti FF, alebo aspon APSC tak by tak by zase stratili svoj 2x crop faktor, co bola v podstate aj ich vyhoda. Jednoznacne by to chcelo FF body, ale ako by to bolo s objektivmy to netusim. Pri takejto konkurencii, aj ked Oly s tymto systemom sam neskonci, tak vymrie.. skalni ostanu, novy len tazko pribudnu.
viem o com kamarat hovoril, mam podobne pocity .
suhlasim, ze olympusu by prospel FF, to by vsak uz jeho skla (samozrejme nove, nie tie terajsie) asi neboli tak excelentne.
urcite nema vyznam sa trepat k APS-C. je to maly rozdiel. vsak oly ma ako vyhodu 2x crop a rozdiel aps-c vs. 4/3 je maximalne 1EV ISO. a skla, ktore mozes za rozumnu cenu u olympusu namontovat na 4/3 nenajdes v porovnatelnej kvalite u ziadneho APS-C... na druhej strane, prave niektore skla u 4/3 nenajdes (velka chyba). + nemoznost prejst na FF u olympusu.

na moje sklamanie, nemam pocit ze 50D je lepsie telo ako bola E-520ka. v niecom je lepsie, v niecom horsie.

musim si ako liecbu dopriat este 85 1.8, aby som mal z prechodu na C aspon co to lepsi pocit
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-01-09 15:53:14+01
pravda netreba zatracovat olympus len kvoli milanovi b
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()