Hore
Fórum » Sony/Minolta fórum
 

Nex 16-50 vs. 18-55

Seemann Martin
2014-01-30 09:16:11+01
Nazdar osadenstvo.
v najbližšej dobe idem kupovať Nex6tku. Jasné, že budem mať aj redukciu, aby som mohol využiť svoje Sony sklíčka. Moja otázka začína tu: Fotak bude primárne používať moja polovička, ktorá nechce vláčiť veľké objektívy cez adapter a preto sa neviem rozhodnúť medzi spomenutými kúskami. Čo by ste mi odporučili z vlastnej skúsenosti, ktorý je podľa vás kvalitnejší, čo sa výstupu týka? Čo som pozeral porovnávačky tak 16mm ohnisko dosť vinetuje, čo jpeg posproces vo foťaku vyrovnáva ale nepáči sa mi to skreslenie, ktoré úpravou vzniká. Proste rad by som si prečítal slová toho, kto mal možnosť používať oba objektívy.
16-50 je kompaktnejšia, to je pravda, ale na 18-50 môžem použiť svoje 49mm filtre.
dík za každú reakciu k veci.
Martin
 
Igor Šaffo
2014-01-30 10:13:46+01
príspevok od: Seemann Martin
Nazdar osadenstvo.
v najbližšej dobe idem kupovať Nex6tku. Jasné, že budem mať aj redukciu, aby som mohol využiť svoje Sony sklíčka. Moja otázka začína tu: Fotak bude primárne používať moja polovička, ktorá nechce vláčiť veľké objektívy cez adapter a preto sa neviem rozhodnúť medzi spomenutými kúskami. Čo by ste mi odporučili z vlastnej skúsenosti, ktorý je podľa vás kvalitnejší, čo sa výstupu týka? Čo som pozeral porovnávačky tak 16mm ohnisko dosť vinetuje, čo jpeg posproces vo foťaku vyrovnáva ale nepáči sa mi to skreslenie, ktoré úpravou vzniká. Proste rad by som si prečítal slová toho, kto mal možnosť používať oba objektívy.
16-50 je kompaktnejšia, to je pravda, ale na 18-50 môžem použiť svoje 49mm filtre.
dík za každú reakciu k veci.
Martin
Ja som kupoval Nex-6 spolu s 16-50, ale po čase som sa jej zbavil. Nie preto žeby výstup bol horší, ale pre jeho ovládanie. Nevedel som si zvyknúť na elektronické zoomovanie. Takže ja som určite naklonený k 18-55, na ktorú ako si spomenul nasadíš aj filtre.
No a keď chcem byť kompaktný, tak nasadzujem Sony Sel 20f2.8.
 
JohnNewton
2014-01-30 17:28:39+01
Podľa mojej skúsenosti je v praxi 16 mm na dolnom konci o mnoho väčším prínosom ako 55 na dlhom konci a to všeobecne , nemyslím tým konkrétne tu uvedené objektívy.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()