Hore
Fórum » Sony/Minolta fórum
 

Sony A77

zolooo
zolooo 2011-08-14 12:30:54+02
http://www.youtube.com/watch?v=-o1koYGwBrQ...player_embedded

...možno sa už niečo pohlo dopredu.
 
TTL
2011-08-24 13:53:47+02
Sony vzdy tlacilo do svojich senzorov MPx, oni to proste inak nevedia. Niekto kto tomu sefuje si zjavne mysli, ze ked ludia tak velmi uvitali prechod z 2 Mpx na 3 MPx, tak tovnako uvitaju prechod zo 16 na 24 Mpix.

Nie, trh si to naozaj neziada. Ked Nikon uviedol D40, s blbymi 6 MPix ked bolo v mode 10 MPx, a hele ake boli popularne. Zase Nikon ma svoje FF 12 Mpx D700/D3s a ake su popularne. Kto potrebuje taketo senzory nahradit? Pouzivatelia? Kdeze.

Mozno niektore triedy kompaktov a fotomobilov sa stale predavaju na zaklade MPix, ludom, ktori nikdy o fotakoch nic necitali, ale dnes je uz vsade po webe, v casakoch aj novinovych prilohach, VSADE tak jasne napisane ze na Mpix nezalezi, ze to musi vediet proste kazdy, kto si o fotakoch niekedy nieco precital.

Ja by som bol vazne rad, kedy bieto 24 MPix APS-C bludy nikto nekupoval. Respektive nech si to kupi tych par ludi, ktori maju ultra-ostre skla Carl Zeiss atd., ze to mozu vyuzit, a nikto iny nech to proste nekupuje. Netreba vyrobcov v takychto kravinach podporovat.

BTW vsimol si niekto, ako kompakty vzdy nasleduju DLSR v rozliseni? Takze budeme najneskor o rok mat prve kompakty a ultrazoomy s 24 MPix? Sony bude tvrdit, ze vdaka BSI to zvladnu s rezervou...
 
viking81
2011-08-24 14:06:57+02
príspevok od: TTL
Sony vzdy tlacilo do svojich senzorov MPx, oni to proste inak nevedia. Niekto kto tomu sefuje si zjavne mysli, ze ked ludia tak velmi uvitali prechod z 2 Mpx na 3 MPx, tak tovnako uvitaju prechod zo 16 na 24 Mpix.

Nie, trh si to naozaj neziada. Ked Nikon uviedol D40, s blbymi 6 MPix ked bolo v mode 10 MPx, a hele ake boli popularne. Zase Nikon ma svoje FF 12 Mpx D700/D3s a ake su popularne. Kto potrebuje taketo senzory nahradit? Pouzivatelia? Kdeze.

Mozno niektore triedy kompaktov a fotomobilov sa stale predavaju na zaklade MPix, ludom, ktori nikdy o fotakoch nic necitali, ale dnes je uz vsade po webe, v casakoch aj novinovych prilohach, VSADE tak jasne napisane ze na Mpix nezalezi, ze to musi vediet proste kazdy, kto si o fotakoch niekedy nieco precital.

Ja by som bol vazne rad, kedy bieto 24 MPix APS-C bludy nikto nekupoval. Respektive nech si to kupi tych par ludi, ktori maju ultra-ostre skla Carl Zeiss atd., ze to mozu vyuzit, a nikto iny nech to proste nekupuje. Netreba vyrobcov v takychto kravinach podporovat.

BTW vsimol si niekto, ako kompakty vzdy nasleduju DLSR v rozliseni? Takze budeme najneskor o rok mat prve kompakty a ultrazoomy s 24 MPix? Sony bude tvrdit, ze vdaka BSI to zvladnu s rezervou...
sam mam sidce 18 MPix...ale nie koli tomu som ho kupoval...takze musim jedine suhlasit
 
chudas12
2011-08-24 14:19:58+02
príspevok od: Marcel Rebro
(mega)pixli nikdy nie je dost ...
beerpixle by neboli?
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-08-24 14:29:33+02
príspevok od: Bubak
APS-C je o kompromisoch... vždy! Je jasné, že na A850/900 to s CZ v rámci detailov nebude mať, ani keby to sklo DT sklo 16-50 bolo akokoľvek dobré. Počkajme si na výstup z RAW, samozrejme, a hlavne inými sklami... Myslím si, že tu Jozef dosť tie sklá od Sony podceňuje, oni sa ukážu že zobrazovacie schopnosti majú, len snímač bude pravda aberovať možno. Osobne si myslím, že A850/900 poskytne viac detailov... ale v konečnom dôsledku A77 bude produkovať dobrý výstup.... a A77 nezmení pohľad na krajinársku fotografiu od F8 do F16 clony... kinofilm je kinofilm so všetkym ako sa patrí!
nikde som nenapísal, že sony sklá podceňujem, ja podceňujem všetky sklá čo sú dnes v predaji v akomkoľvek systéme keď sa nasadia na 24Mpx APS-C senzor Iste zopár výnimiek sa nájde ale budete fotiť všetko 50tkou na F4-6,3 a podobne? Fakt som zvedavý keď sa mi dostane do rúk tento foťák ako to bude fungovať so svetelnými sklami a bežnými objektívmi ktorými ľudia fotia a nie s tými o ktorých len snívajú
 
photographer-jolly
2011-08-24 14:43:40+02
príspevok od: Jozef Peniak
nikde som nenapísal, že sony sklá podceňujem, ja podceňujem všetky sklá čo sú dnes v predaji v akomkoľvek systéme keď sa nasadia na 24Mpx APS-C senzor Iste zopár výnimiek sa nájde ale budete fotiť všetko 50tkou na F4-6,3 a podobne? Fakt som zvedavý keď sa mi dostane do rúk tento foťák ako to bude fungovať so svetelnými sklami a bežnými objektívmi ktorými ľudia fotia a nie s tými o ktorých len snívajú
Myslí, že na A77 sa bežné objektívy nebudú nasadzovať. Tak ako sa na poloprofi a profi foťáky nenasadzujú setové objektívy. A s kvalitnými sklami Minolta / Sony, ktorých nie je málo, to bude fotiť určite fajn. Viem si predstaviť dobu, keď monitor v hľadáčiku dosiahne také rozlíšenie a obnovovaciu frekvenciu, že bude problém nájsť rozdiel medzi obrazom v hľadáčiku a realitou. Tým pádom môže klasická DSLR stratiť svoj význam. Pre mňa je zaujímavá aj vodo / pracho odolnosťou, čo je dobrá pridaná hodnota (tiež magnéziové telo).
 
oksyd
2011-08-24 15:17:05+02
Zacnem takto.
Mam FF 12mpx a z toho 300mb TIFFi- comp nestiha.
To co ja fotim tam mi bohato staci max 2fps
Tak naco mi bude 14fps a 24mpx? na hovno a elektronicky hladacik??? Smutne...
 
TTL
2011-08-24 15:46:51+02
príspevok od: photographer-jolly
Myslí, že na A77 sa bežné objektívy nebudú nasadzovať. Tak ako sa na poloprofi a profi foťáky nenasadzujú setové objektívy. A s kvalitnými sklami Minolta / Sony, ktorých nie je málo, to bude fotiť určite fajn. Viem si predstaviť dobu, keď monitor v hľadáčiku dosiahne také rozlíšenie a obnovovaciu frekvenciu, že bude problém nájsť rozdiel medzi obrazom v hľadáčiku a realitou. Tým pádom môže klasická DSLR stratiť svoj význam. Pre mňa je zaujímavá aj vodo / pracho odolnosťou, čo je dobrá pridaná hodnota (tiež magnéziové telo).
Samozejme ze sa budu nasadzovat amaterske objektivy na A77. Zas bezny nakupujuci nie je az taky, aby sa nesnazil usetrit na objektive Videl som Nikon D2H s nasadenym 18-55 (a niekedy to aj dava zmysel, tiez obcas pouzivam D200 s 18-55). A za druhe, o rok budu mat 24 Mpix aj uplne najzakladnejsie DSLR, alebo EVIL v style Olympus PEN Mini, co potom s nimi? Tiez sa na ne budu nasadzovat iba najdrahsie skla

Dalsia vec, netreba zabudat, ze mensia plocha na 'pixel' znamena nizsi dynamicky rozsah, horsi odstup signalu od sumu - staci sa poziet, ako su na tom dnesne kompakty. Tam to vyrobcovia skusaju dohanat softverovo, ale ked to tak pride aj do DSLR, tak to bude smutne.

A hladacik, no ked bude mat digitalny hladacik rovnake rozlisenie a vobec nebude pozorovatelny rozdiel medzi OVF a EVF, tak na kieho frasa je EVF dobry? Na 'fotenie' v 12 FPS? To si treba radsej kupit kameru, onedlho budu dostupne aj 4k, ked tu uz mame tych 24 mpx.

Aj ked budu EVF o 10 rokov dost dobre, stale budu mat zbytocnu spotrebu energie. Jedina vyhoda je pre vyrobcov, ze su lacnejsie na vyrobu v malych seriach nez zrkadlove mechanizmy. Preto ich Sony pretlaca, iny vyznam to nema. Keby neslo o cenu, mohli by vyrabat SLT a SLR zaroven, nech si vyberie kazdy.

Na zobrazenie udajov do OVF existuje vela sposobov, vid Fuji X100.

Ja som si kedysi myslel, ze zrkadlovky zabije Panasonic, ale zda sa, ze Sony ma na to naslapnute lepsie.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-08-24 16:01:58+02
príspevok od: TTL
Samozejme ze sa budu nasadzovat amaterske objektivy na A77. Zas bezny nakupujuci nie je az taky, aby sa nesnazil usetrit na objektive Videl som Nikon D2H s nasadenym 18-55 (a niekedy to aj dava zmysel, tiez obcas pouzivam D200 s 18-55). A za druhe, o rok budu mat 24 Mpix aj uplne najzakladnejsie DSLR, alebo EVIL v style Olympus PEN Mini, co potom s nimi? Tiez sa na ne budu nasadzovat iba najdrahsie skla

Dalsia vec, netreba zabudat, ze mensia plocha na 'pixel' znamena nizsi dynamicky rozsah, horsi odstup signalu od sumu - staci sa poziet, ako su na tom dnesne kompakty. Tam to vyrobcovia skusaju dohanat softverovo, ale ked to tak pride aj do DSLR, tak to bude smutne.

A hladacik, no ked bude mat digitalny hladacik rovnake rozlisenie a vobec nebude pozorovatelny rozdiel medzi OVF a EVF, tak na kieho frasa je EVF dobry? Na 'fotenie' v 12 FPS? To si treba radsej kupit kameru, onedlho budu dostupne aj 4k, ked tu uz mame tych 24 mpx.

Aj ked budu EVF o 10 rokov dost dobre, stale budu mat zbytocnu spotrebu energie. Jedina vyhoda je pre vyrobcov, ze su lacnejsie na vyrobu v malych seriach nez zrkadlove mechanizmy. Preto ich Sony pretlaca, iny vyznam to nema. Keby neslo o cenu, mohli by vyrabat SLT a SLR zaroven, nech si vyberie kazdy.

Na zobrazenie udajov do OVF existuje vela sposobov, vid Fuji X100.

Ja som si kedysi myslel, ze zrkadlovky zabije Panasonic, ale zda sa, ze Sony ma na to naslapnute lepsie.
Elektronicky hladacik som si teraz dobre odskusal na Sony SLT A35. Ak nebudem preberat rozlisenie a kontrast, tak stale tam bude nieco, co sa matnici nevyrovna.
1. Fotoaparat musi byt zapnuty, aby bolo nieco vidno
2. Obraz na displeji je plochy, chyba mu priestorovost a tym aj vjem z hlbky ostrosti.
 
wayne
2011-08-24 16:02:35+02
príspevok od: oksyd
Zacnem takto.
Mam FF 12mpx a z toho 300mb TIFFi- comp nestiha.
To co ja fotim tam mi bohato staci max 2fps
Tak naco mi bude 14fps a 24mpx? na hovno a elektronicky hladacik??? Smutne...
Ked ti staci to co mas, naco sa zapodievat 14fps a 24MPx?
 
pe3k
2011-08-24 16:27:59+02
Nooo sony ma celkom milo prekvapilo uvidime na prve testy A77... len mam jednu otazku... objektivy Carl Zeiss idu v pohode na bajonet Sony.. nie? a vsetky objektivy Carl Zeiss su manualne? alebo spolu s telon Sony funguje AF???
 
Cako
ocenenie redakciou 2011-08-24 16:29:01+02
príspevok od: TTL
Samozejme ze sa budu nasadzovat amaterske objektivy na A77. Zas bezny nakupujuci nie je az taky, aby sa nesnazil usetrit na objektive Videl som Nikon D2H s nasadenym 18-55 (a niekedy to aj dava zmysel, tiez obcas pouzivam D200 s 18-55). A za druhe, o rok budu mat 24 Mpix aj uplne najzakladnejsie DSLR, alebo EVIL v style Olympus PEN Mini, co potom s nimi? Tiez sa na ne budu nasadzovat iba najdrahsie skla

Dalsia vec, netreba zabudat, ze mensia plocha na 'pixel' znamena nizsi dynamicky rozsah, horsi odstup signalu od sumu - staci sa poziet, ako su na tom dnesne kompakty. Tam to vyrobcovia skusaju dohanat softverovo, ale ked to tak pride aj do DSLR, tak to bude smutne.

A hladacik, no ked bude mat digitalny hladacik rovnake rozlisenie a vobec nebude pozorovatelny rozdiel medzi OVF a EVF, tak na kieho frasa je EVF dobry? Na 'fotenie' v 12 FPS? To si treba radsej kupit kameru, onedlho budu dostupne aj 4k, ked tu uz mame tych 24 mpx.

Aj ked budu EVF o 10 rokov dost dobre, stale budu mat zbytocnu spotrebu energie. Jedina vyhoda je pre vyrobcov, ze su lacnejsie na vyrobu v malych seriach nez zrkadlove mechanizmy. Preto ich Sony pretlaca, iny vyznam to nema. Keby neslo o cenu, mohli by vyrabat SLT a SLR zaroven, nech si vyberie kazdy.

Na zobrazenie udajov do OVF existuje vela sposobov, vid Fuji X100.

Ja som si kedysi myslel, ze zrkadlovky zabije Panasonic, ale zda sa, ze Sony ma na to naslapnute lepsie.
figu znamena mensi dynamicky rozsah... moja SX10 mala lepsi dynamicky rozsah, tam som vytiahol z oblohy viac ako s mojej 450D!
 
Bubak
2011-08-24 16:37:29+02
príspevok od: Jozef Peniak
nikde som nenapísal, že sony sklá podceňujem, ja podceňujem všetky sklá čo sú dnes v predaji v akomkoľvek systéme keď sa nasadia na 24Mpx APS-C senzor Iste zopár výnimiek sa nájde ale budete fotiť všetko 50tkou na F4-6,3 a podobne? Fakt som zvedavý keď sa mi dostane do rúk tento foťák ako to bude fungovať so svetelnými sklami a bežnými objektívmi ktorými ľudia fotia a nie s tými o ktorých len snívajú
Si jednoducho technologický maximalista. Ono to brať asi tak kto by s tým mal najmenej problémov to vykresliť, a tie sklá Sony sa javia ako najlepší kandidát. Ohľadom A77 by som sa nebál, skôr sa bojím o Nexa-7 a e-mount. Ohľadom A65 to je tak ako vždy, aj predtým to to tak bolo že sklá nevedeli dobre kresliť tak to bude tak aj teraz. Inak vykreslením pevných skiel majú sem tam problém i samotné FF, v lp/mm...počkajme si na teoretické testy. Inak strata kontrastu trápi niektoré Minolty tak či tak, a zas opraviť sa to dá ľahko softom. Tak najlepšie toto telo na vykreslenie preverí CZ 85 F1.4 či 135 F1.8, tie na to majú. Osobne mňa zaujímavú HS MInolty ako sa budú správať, prípadne 80-200 F2.8. Inak u Sony zložité... nuž tak sú unikáty ktoré sa musia vyskúsať, aberujúca STF 135, alebo pevná 200 F2.8... myslím si že hlavné povedia CZ pre FF, ani nie DT sklá. A Minolty... Na ostatné kašlať, to nevykreslí ani FF či aktuálne telá poriadne....je to proste tak no. Takže A77 bude nekompromisná. Ale tá možnosť zvládnuť to tu je.
 
Bubak
2011-08-24 16:39:42+02
Resp. ten zoznam je dosť dlhý Jozef, čo by si musel vyskúšať a vôbec to nie sú len lacné či drahé sklá, ale i Minolty a podobne... Pochybujem, že ephoto či iným spôsobom tu zostavia užívatelia takú zostavu.
 
branuloo
2011-08-24 16:50:10+02
no nech je uz u nas na trhu...
 
TTL
2011-08-24 17:42:52+02
príspevok od: Cako
figu znamena mensi dynamicky rozsah... moja SX10 mala lepsi dynamicky rozsah, tam som vytiahol z oblohy viac ako s mojej 450D!
Co tak pozeram, tak SX10 nema RAW, takze nemozes zistit, kolko sa da naozaj z daneho senzora vytiahnut v porovnani s niecim inym, obzvlast ked si na 450D tiez porovnaval JPEG. Mimochodom, dynamika obrazu v kompaktoch sa robi tak, ze sa zosvetlia a vyzehlia tiene, aby to nejak vyzeralo. Co dostanes z kompaktu, dostanes zo SLR ovela lepsie.
 
TTL
2011-08-24 17:43:10+02
Inak EVF ma este nevyhodu v oneskoreni spuste (kym procesor pozbiera obraz a zobrazi ho na displeji), na sport je to nepouzitelne, cize tych 12 fps nie je vyhoda ale skor nutnost aby sa dalo vobec nieco zachytit
 
Bubak
2011-08-24 18:00:45+02
príspevok od: TTL
Inak EVF ma este nevyhodu v oneskoreni spuste (kym procesor pozbiera obraz a zobrazi ho na displeji), na sport je to nepouzitelne, cize tych 12 fps nie je vyhoda ale skor nutnost aby sa dalo vobec nieco zachytit
Tu máš o tom napísané kasandro... http://www.imaging-resource.com/PRODS/AA77/AA77A6.HTM resp. v úvode v časti: " Electronic First Curtain: Fast and quiet. " I keď je pravda, samotná spúšť môže mať lag. Osobne, čo sa týka AF-C neviem neviem, najlepšie si vyskúšať osobne. A overiť si techniku snímania...
 
Cako
ocenenie redakciou 2011-08-24 18:53:54+02
príspevok od: TTL
Co tak pozeram, tak SX10 nema RAW, takze nemozes zistit, kolko sa da naozaj z daneho senzora vytiahnut v porovnani s niecim inym, obzvlast ked si na 450D tiez porovnaval JPEG. Mimochodom, dynamika obrazu v kompaktoch sa robi tak, ze sa zosvetlia a vyzehlia tiene, aby to nejak vyzeralo. Co dostanes z kompaktu, dostanes zo SLR ovela lepsie.
nie, mal som prepaleny soft a mal som tam DNG format... stokrat lepsie ako JPEG original s toho, ale co sa tyka dynamickeho rozsahu bol na tom lepsie... farieb, sumu, prechodov atd samozrejme horsie ovela
 
TTL
2011-08-24 19:34:00+02
príspevok od: Bubak
Tu máš o tom napísané kasandro... http://www.imaging-resource.com/PRODS/AA77/AA77A6.HTM resp. v úvode v časti: " Electronic First Curtain: Fast and quiet. " I keď je pravda, samotná spúšť môže mať lag. Osobne, čo sa týka AF-C neviem neviem, najlepšie si vyskúšať osobne. A overiť si techniku snímania...
Zle som sa vyjadril - nie oneskorenie spuste, ale displeja. Spust a zavierka mozu byt rychle na urovni DSLR, ostrenie tiez, ale EVF ma vzdy nejake oneskorenie.S takymto fotakom sledujes scenu cez displej/EVF a teda v podstate uz vidis s oneskorenim, nie v realnom case. Takze mas vlastne spomalene reakcie, teda potrebujes zacat fotit skor na zachytenie okamihu.
 
TTL
2011-08-24 19:40:40+02
príspevok od: Cako
nie, mal som prepaleny soft a mal som tam DNG format... stokrat lepsie ako JPEG original s toho, ale co sa tyka dynamickeho rozsahu bol na tom lepsie... farieb, sumu, prechodov atd samozrejme horsie ovela
Ak myslis CHDK, z toho lezu dost divne veci IMHO... No kazdopadne je mozne, ze zrovna SX10 ma podareny senzor (a pravda 450D nema prave najlepsi podla mna), ale principialne, ked sa rovnaka technologia pouzije na senzory s roznymi velkostami bunky, ten s vacsimi na tom bude lepsie. Ono sum je tiez len funkcia dynamickeho rozsahu - DR nemyslim 'kolko fotonov sa moze zachytit, kym sa signal presyti', ale 'aky je pomer medzi medzi najvyssim rozslisitelnym signalom a najnizsim, kym je rozlisitelny od sumu'. Jasne ze mensia bunka sa zasyti nie tak skoro, preto sa da lepsie prekreslit obloha pri rovnakej expozicii, ale zas je vacsi problem odlisit signal od sumu. Potom zavisi od dalsieho spracovania, ako si s tym poradia.
 
Strana 2 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()