Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Olympus epl3 ...alebo pockat do sept. na nastupcu ?

tomino1980
2012-07-13 12:19:16+02
Ahojte...viacmenej som rozhodnuty pre kupu EPL3 ...najma kvoli cene (teraz s 14-42 az 434e + skor/neskor dokupim 45/1.8 mozno ine..uvidim) a aj kvoli tomu ze mam aj ine hobby a penazi malo. Chcem spravit pekne fotky rodiny a deti ... a dufam ze m4/3 mi ich spravy lepsie ako 3r kompakt . Vcera som ale cital na m4/3 rumours ze v sept. bude nastupca ep3 a epl3 a ma mat senzor s OMD. Samozrejme cena bude vyssia ...hovoria cca 600usd/e ...tak vaham ci mam pockat ...alebo kupit teraz. Pockali by ste na novy fotak?...kedy budu nejake oficialnejsie info o novych modeloch ?...ci az v tom sept ?
 
Paulie
2012-07-13 13:56:25+02
Ja by som počkal na nástupcu nástupcu epl3 Na rumors sa toho už popísalo... ak budeš stále len čakať, tak si ho nikdy nekúpiš.
 
bobo222
2012-07-13 14:07:02+02
Rummors =klebety a fámy.
niekedy trafia, ale v pripade olyho je to dnes skor náhoda.
ak pen splna tvoje poziadavky, ber ho a fot. Ak nie, hladaj iné. Ak budeš čakať následníka, mozes čakať naveky.
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-07-13 14:20:14+02
OM-D
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-07-13 14:22:02+02
Predpoklad, ze pridu nove PEN-y je velky. Olympus sutreduje svoju pozornost prave na ne a v kratkych intervaloch ich upgraduje. Na to aby niekto predpovedal prichod novych modelov v relativne kratkom case nemusi byt Nostradamus ani vestica Zana. Predpokladat, ze budu osadene novsim snimacom rovnakym alebo podobnym tomu v OMD, to tiez nijako zvlast nezatazi mozgove bunky. Sucasne PEN-y uz takmer nemozno vylepsit. SU rychle, dobre vybavene a tak jedine na vymenu zostava nahradit snimac lepsim a pridat funkciu Live Time. Ci budu v auguste, septembri, oktobri, to zatial vedia len v Olympuse.

Je jasne, ze nove PEN-y budu mat lepsi obrazovy vystup. O tom, ci si pockas, alebo si kupis aktualny model, aby ti nic neuslo z vasho rodinneho zivota, mozes rozhodnut len ty.

Ja nemam deti, rad si nanovy model pockam. Inemu deti rastu ako zvody, zo dna na den, kupi si fotak teraz, lebo ho potrebuje.
 
keko
2012-07-13 14:29:20+02
Vzdycky sa oplati trosku pockat. Aby si to ale neprehnal. 10 dni do smrti si tie novsie funkcie nemusis dostatocne uzit
 
tomino1980
2012-07-13 15:35:16+02
diky za napady ...kupujem epl3 ...omd je mimo fin. moznosti(1200e vs. 434e to sa mi zda uleteny rozdiel ) a ako pisal Karol tak deti rastu ako zvody ...a kym troska klesne uvodna cena epl5 bude mozno aj december
 
Rachotilko
2012-07-17 14:33:20+02
príspevok od: Karol Srnec
Predpoklad, ze pridu nove PEN-y je velky. Olympus sutreduje svoju pozornost prave na ne a v kratkych intervaloch ich upgraduje. Na to aby niekto predpovedal prichod novych modelov v relativne kratkom case nemusi byt Nostradamus ani vestica Zana. Predpokladat, ze budu osadene novsim snimacom rovnakym alebo podobnym tomu v OMD, to tiez nijako zvlast nezatazi mozgove bunky. Sucasne PEN-y uz takmer nemozno vylepsit. SU rychle, dobre vybavene a tak jedine na vymenu zostava nahradit snimac lepsim a pridat funkciu Live Time. Ci budu v auguste, septembri, oktobri, to zatial vedia len v Olympuse.

Je jasne, ze nove PEN-y budu mat lepsi obrazovy vystup. O tom, ci si pockas, alebo si kupis aktualny model, aby ti nic neuslo z vasho rodinneho zivota, mozes rozhodnut len ty.

Ja nemam deti, rad si nanovy model pockam. Inemu deti rastu ako zvody, zo dna na den, kupi si fotak teraz, lebo ho potrebuje.
Neuživil by sa v M43 hybridný AF ako v Nikon1 ? Pre ostrenie pri sledovaní cieľa ...

Predsa len, pri šantení detí je tracking obrovská výhoda.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-07-17 14:37:30+02
príspevok od: Rachotilko
Neuživil by sa v M43 hybridný AF ako v Nikon1 ? Pre ostrenie pri sledovaní cieľa ...

Predsa len, pri šantení detí je tracking obrovská výhoda.
Uprednostnujem sikovnost fotografa pred spoliehanim sa na to, ze v takomto fotoaparate urobia AF na sledovanie pobehujucich deticiek. Vlastne to nedokaze ani Nikon D4.
 
Marcel Rebro
2012-07-17 14:44:49+02
príspevok od: Rachotilko
Neuživil by sa v M43 hybridný AF ako v Nikon1 ? Pre ostrenie pri sledovaní cieľa ...

Predsa len, pri šantení detí je tracking obrovská výhoda.
AF tracking (100%) funguje na predmetoch pohybujucich sa priamociarym pohybom (picykelista, futbalista v tahu na branku, bezec ...). Akonahle objekt kluckuje (dieta, karatista, bezec pod palbou ...) musis sa spolahnut sam na seba (a CF)
 
lacoslav
2012-10-17 15:09:05+02
príspevok od: Marcel Rebro
AF tracking (100%) funguje na predmetoch pohybujucich sa priamociarym pohybom (picykelista, futbalista v tahu na branku, bezec ...). Akonahle objekt kluckuje (dieta, karatista, bezec pod palbou ...) musis sa spolahnut sam na seba (a CF)
Nie priamo k tejto téme, ale otázka rovno na teba, mrco:
- syn má Oly E520- má to aj ikonku makro na kruhovom voliči - na akom princípe to pracuje, s ktorými objektívmi?
- je toto aj na Pen a OM-D?
Vďaka.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-10-17 15:23:41+02
príspevok od: lacoslav
Nie priamo k tejto téme, ale otázka rovno na teba, mrco:
- syn má Oly E520- má to aj ikonku makro na kruhovom voliči - na akom princípe to pracuje, s ktorými objektívmi?
- je toto aj na Pen a OM-D?
Vďaka.
Co robi program Macro je popisane urcite v navode. Vo vseobecnosti sa da povedat, ze fotoaparat nastavy farby, meranie, zaostrovanie a expozicnu krivku, vhodne pre tento zaner. Nutny je samozrejme makroobjektiv, Expozicny program z bezneho objektivu makroobjektiv nespravi.
 
lacoslav
2012-10-17 15:35:40+02
príspevok od: Karol Srnec
Co robi program Macro je popisane urcite v navode. Vo vseobecnosti sa da povedat, ze fotoaparat nastavy farby, meranie, zaostrovanie a expozicnu krivku, vhodne pre tento zaner. Nutny je samozrejme makroobjektiv, Expozicny program z bezneho objektivu makroobjektiv nespravi.
Na upresnenie: syn žije v zahraničí,tak sa k tomu teraz nedostanem a cez dovolenku nebolo dosť času. Skúsil som to len na rýchlo a ono to niečo priblížilo na objektíve 14-42 seťák, resp. skrátilo zaostrovaciu vzdialenosť.
A to druhé - májú to aj Peny a OM-D?
 
viking81
2012-10-17 15:46:32+02
príspevok od: lacoslav
Na upresnenie: syn žije v zahraničí,tak sa k tomu teraz nedostanem a cez dovolenku nebolo dosť času. Skúsil som to len na rýchlo a ono to niečo priblížilo na objektíve 14-42 seťák, resp. skrátilo zaostrovaciu vzdialenosť.
A to druhé - májú to aj Peny a OM-D?
neskratilo kazdy objektiv ma urcitu konstrukcnu minimalnu zaostrovaciu vzdialenost....mozes nastavit cokolvek na fotoaparate, tak ten ju fyzicky neprekroci....ked objektiv ostri od 0,25m od roviny snimaca...tak mozes mat rezim auto....macro...alebo manual...tak aj tak blizsie nezaostri
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-10-17 15:46:33+02
príspevok od: lacoslav
Na upresnenie: syn žije v zahraničí,tak sa k tomu teraz nedostanem a cez dovolenku nebolo dosť času. Skúsil som to len na rýchlo a ono to niečo priblížilo na objektíve 14-42 seťák, resp. skrátilo zaostrovaciu vzdialenosť.
A to druhé - májú to aj Peny a OM-D?
Na makro makroobjektiv. Nepotrebujes ziaden motivovy program. Makristi ich nepouzivaju.
 
zino
2012-10-17 15:56:01+02
@tomino1980: Už si to kúpil? Ja totiž rozmýšľam o predaji komplet PEN výbavy a prejdeniu na zrkadlo...
 
tomino1980
2012-10-28 18:49:38+01
hej hej kupil ...diky za opytanie
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()