Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Ako je to vklastne so šumom?

perf
2012-09-17 10:18:32+02
Zaujímalo by ma ako je to so šumom. O kompaktoch sa vie, že viac šumia nie len kvôli malému snímaču, kde je natlačených veľa buniek, ale aj kvôli tomu, že sú stále zapnuté a prehrievajú sa, čo tiež spôsubuje väčší šum. Ako toto zahrievanie a teda aj šumenie majú vyriešené mirrorless aparáty s väčším čipom? Má niekto osobné skúsenosti s Fuji X Pro1, čo sa týka šumu?
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-09-17 10:30:03+02
príspevok od: perf
Zaujímalo by ma ako je to so šumom. O kompaktoch sa vie, že viac šumia nie len kvôli malému snímaču, kde je natlačených veľa buniek, ale aj kvôli tomu, že sú stále zapnuté a prehrievajú sa, čo tiež spôsubuje väčší šum. Ako toto zahrievanie a teda aj šumenie majú vyriešené mirrorless aparáty s väčším čipom? Má niekto osobné skúsenosti s Fuji X Pro1, čo sa týka šumu?
má X-Pro1 je foťák kde sa šum neoplatí ani riešiť asi najlepšie APS-C na trhu čo sa tohto týka..
 
perf
2012-09-17 11:32:15+02
Jozef, ďakujem za odpopeď. Viem, čítal som o tom, že pri X-Pro1 nie je problém so šumom, ale zaujímalo by ma, ako je to vyriešené, že napriek tomu, že je čip neustále zapnutý a teda sa prehrieva, napriek tomu nešumí. Alebo je potrebné ho vypínať a zapínať len tesne pred fotografovaním?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-09-17 11:35:06+02
príspevok od: perf
Jozef, ďakujem za odpopeď. Viem, čítal som o tom, že pri X-Pro1 nie je problém so šumom, ale zaujímalo by ma, ako je to vyriešené, že napriek tomu, že je čip neustále zapnutý a teda sa prehrieva, napriek tomu nešumí. Alebo je potrebné ho vypínať a zapínať len tesne pred fotografovaním?
Aj v zapnutom stave maju fotoaparaty uspavaci rezim. Naco by bol fotak zapnuty, ak s nim dlhsie nebudem fotit? Problem so sumom skutocne nemusis riestit. Obrat svoju pozornost na dolezitejsie veci: vyber objektivov a prakticke fotografovanie.
 
perf
2012-09-17 11:37:40+02
OK! Vďaka.
 
total empty
2012-09-17 11:38:46+02
Asi máš namysli fotky s vysokýn ISO, čiže nad 1000 iso. To je diléma okolo nastavenia času a clony a kvality produktu.
 
lowenature
2012-09-17 11:42:46+02
Myslím že tu na ephoto bol uverejnený zaujímaví odborný článok na tému šum vo fotoaparátoch. Skúste pohľadať.
 
perf
2012-09-17 11:47:00+02
brnj ďakujem za tip.
 
raverick
2012-09-25 21:36:24+02
Čaute, využijem túto tému. Ako to je zo šumom pri dlhších expozíciach, myslím pár sekúnd až niekoľko minút pri základnej citlivosti.Chcem kúpiť canon 40D ale hlavne kôli velkosti zvažujem panasonic gh1 alebo gf1.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()