Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Fujifilm X-Pro1

kynes
kynes 2012-11-26 09:58:19+01
Mate niekto v Ziline a blizkom okoli, Liptovskom Mikulasi ci Poprade Fujifilm X-Pro1?
 
sharkyyy
2016-02-17 11:58:43+01
Vo vystupnej kvalite fotografii medzi x-e1 a x-e2 nie je ziadny rozdiel. X-e2 a novsie modely az velmi odsumuju plet pri najnizsej moznej redukcii sumu. Ale co sa tyka rychlosti ovladania, ostrenia, x-e2 je uz na vyrazne lepsej urovni. Zalezi ci featurky ako detekcia tvare, elektronicka uzavierka, fazove rychlejsie ostrenie, rychlejsi hladacik, dispelj s vyssim rozlisenim, dialkove ovladanie cez wifi telefonom vyuzijes.
Peto
 
Jastojan
2016-02-17 14:16:03+01
Tak samozrejme, ze rychlejsie ostrenie, detekcia tvare a elektronicka uzavierka by dost potesili, ale na druhej strane, tymito posunmi, ze "tak teda dobre este stovku-dve teda prihodim", by som sa dostal rovno k sony A7 Nie nie, ta x-pro1 bohate na blbnutie so starymi manualmi postaci
 
Jastojan
2016-02-17 14:17:37+01
a s novym firmwerom je to vraj zase niekde inde ako bola x-pro1 na zaciatku, myslim, ze postaci az az Ďakujem za tipy páni
 
PeCh
2016-02-17 14:37:37+01
príspevok od: Jastojan
Tak samozrejme, ze rychlejsie ostrenie, detekcia tvare a elektronicka uzavierka by dost potesili, ale na druhej strane, tymito posunmi, ze "tak teda dobre este stovku-dve teda prihodim", by som sa dostal rovno k sony A7 Nie nie, ta x-pro1 bohate na blbnutie so starymi manualmi postaci
Neviem aké sú teraz ceny, ale ak nechceš priplácať na X-E2, tak z X-Pro1 alebo X-E1 by som na tvojom mieste bral X-E1, ak je lacnejší. Ušetríl by si ďalšie peniaze. X-Pro1 podľa mňa nie je oproti X-E1 v ničom lepšia, má len hybridný hľadáčik, ktorý práve pri starých manuálnych sklách nebudeš chcieť použiť. Tam je voľba prakticky iba elektronický hľadáčik, aby si videl ostrenie.

Čo sa týka X-E2, tak ako písal sharkyyy, optický výstup je veľmi podobný, to odšumovanie je len v rámci JPEGu (ale tiež si myslím, že si ho mohli odpustiť). Významý prínos pre mňa je rýchlosť elektronického hľadáčika, ktorý pri X-E1/X-Pro1 jednoducho laguje, wifi, fázové ostrenie, a celkom poteší detekcia tváre a elektronická uzávierka. Ak ti ani jedno z toho nebude chýbať, tak sa neoplatí priplácať.
 
Jastojan
2016-02-17 15:04:39+01
príspevok od: PeCh
Neviem aké sú teraz ceny, ale ak nechceš priplácať na X-E2, tak z X-Pro1 alebo X-E1 by som na tvojom mieste bral X-E1, ak je lacnejší. Ušetríl by si ďalšie peniaze. X-Pro1 podľa mňa nie je oproti X-E1 v ničom lepšia, má len hybridný hľadáčik, ktorý práve pri starých manuálnych sklách nebudeš chcieť použiť. Tam je voľba prakticky iba elektronický hľadáčik, aby si videl ostrenie.

Čo sa týka X-E2, tak ako písal sharkyyy, optický výstup je veľmi podobný, to odšumovanie je len v rámci JPEGu (ale tiež si myslím, že si ho mohli odpustiť). Významý prínos pre mňa je rýchlosť elektronického hľadáčika, ktorý pri X-E1/X-Pro1 jednoducho laguje, wifi, fázové ostrenie, a celkom poteší detekcia tváre a elektronická uzávierka. Ak ti ani jedno z toho nebude chýbať, tak sa neoplatí priplácať.
Práveže tá x-e1 je za 399 a rovnako aj x-pro1 za 399. Čiže by som nejak neušetril, keďže už viem, že manuálne sklá na to idú v pohode nasadiť cez redukciu a cena je rovnaká, tak prvoradým kritériom pre mňa je práca s manuálnymi objektívmi (ostrenie, hľadáčik a pod.), čím komfortnejšia, tým lepšia.
 
ThomasCrown
2016-02-17 16:40:42+01
príspevok od: Jastojan
Práveže tá x-e1 je za 399 a rovnako aj x-pro1 za 399. Čiže by som nejak neušetril, keďže už viem, že manuálne sklá na to idú v pohode nasadiť cez redukciu a cena je rovnaká, tak prvoradým kritériom pre mňa je práca s manuálnymi objektívmi (ostrenie, hľadáčik a pod.), čím komfortnejšia, tým lepšia.
Len v krátkosti moja skúsenosť, ak je cena oboch nových rovnaká a chceš vyslovene nové telo, nie je o čom, X-Pro1. Pár týždňov som tiež túto kúpu zvažoval, ale nakoniec som minulý týždeň kúpil bazárový X-E1 za 220€ a neľutujem, všetko funguje ako má, až na drobné kozmetické vady. Na hranie s manuálnymi sklami v budúcnosti a so seťákom na fotenie v práci stačí. To len, ak by si nechcel nový foťák
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()