Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Skúsenosti Sony Alpha Nex-6

Igor Šaffo
2012-12-07 12:03:51+01
Dobrý deň.
Plánujem zakúpiť tento fotoaparát s objektívom 16-50. Ak ho už niekto vlastníte môžte opísať svoje skúsenosti s ním. Napríklad rýchlosť a presnosť ostrenia (aj pri slabšom svetle). Spracovanie tela. Čo Vás sklamalo. Prípadne čo iné za tie peniaze, samozrejme v takýchto rozmeroch.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-12-07 12:09:14+01
Coskoro by sme ho mali dostat na test.
 
tomas.hlavco
2012-12-07 12:23:01+01
príspevok od: Igor Šaffo
Dobrý deň.
Plánujem zakúpiť tento fotoaparát s objektívom 16-50. Ak ho už niekto vlastníte môžte opísať svoje skúsenosti s ním. Napríklad rýchlosť a presnosť ostrenia (aj pri slabšom svetle). Spracovanie tela. Čo Vás sklamalo. Prípadne čo iné za tie peniaze, samozrejme v takýchto rozmeroch.
mám ho, zatiaľ spokojnosť, ostrenie je super, ale hlavne kvoli tomu ze som mal Fujifilm X-pro 1 a tam to bolo casto terno . Včera som s ním fotil v kine , slabe osvetlenie, sem tam nejaké bodové svetlá, Iso 3200 a 6400, paradne vysledky a autofokus nesklamal. Spracovanie, aj keď je plastové tak je naozaj na vysokej úrovni, príjemne sa drží. Zatiaľ ma nesklamalo nič, používam ho ako druhý foťák ku sony A900, už sa len teším keď bude v predaji 35mm 1.8. Čo sa seťáku 16-50 ten vyzerá super, keď je "skovaný". Keď sa vysunie tak pôsobí celkom dosť plastovo a zoom je počuť vo videu. Fotku z neho sú ale super ostré už na plnú dieru.
 
Igor Šaffo
2012-12-29 10:47:22+01
Takže fotoaparát je už doma nejaký týždeň. Ovládanie fotoaparátu je excelentné. Ergonómia na tak malé telo je tiež vynikajúca. Pri efektových režimoch alebo v manuálnom režime máte výsledok fotografie ešte pred cvaknutím, čo je super. Je to skutočne slušný fotoaparát "do vrecka".
Zatiaľ jedine mínus slabá výdrž batérie, cca do 250-300fotiek.
 
keimin
2013-01-02 11:48:45+01
som z neho zatiaľ nadšený. predtým som mal sony a55 a predal som ho hlavne kôli veľkosti a váhe. na celodenné lozenie po horách som hľadal niečo skladnejšie. kúpil som Nex 3 ale strašne mi chýbal hľadáčik, takže opäť zmena. bolo viacero kandidátov, ale Nex 6 ma presvedčil možno pre niekoho veľmi nepodstatnými možnosťami - funkcia panorámy (tá sa mi zapáčila už na a55) , wi-fi a možnosť využitia aplikácii ktoré nahrám do foťáku ako programy do androidu, u mňa hlavne aplikácia na tvorbu time-lapse videa bez potreby kupovať akékoľvek príslušenstvo. a veru neľutujem, chudáčik Nex, cvakať 1.5h vkuse pri -5° ... až mi ho bolo včera ľúto pri snímaní time-lapse nočnej oblohy, už bola tma a nevšimol som si že naň sadla poriadna námraza, ale cvakal jak blázen až do vybitia batérie. celkovo veľmi šikovná mašinka, v tej kose vonku sa mi moc nechce nastavovať rôzne parametre expozície a tak oceňujem že aj pri úplne automatickom režime sú fotky naozaj krásne. dobre sa ovláda aj v rukaviciach.
 
pablo773
2013-01-10 22:11:54+01
ja som spokojny az na to,ze s objektivom 50 f1.8 nejde hybrid PDAF a este stale sa neda aktualizovat...ak sa vobec bude dat.A s tymto objektivom je podla mna ostrenie pomale a niekedy aj nepresne.A to je velka skoda,lebo ten objektiv je opticky dobry.Snad to inzinieri dotiahnu.Lebo aj nova 35 f1.8 vraj nespolupracuje a to sa mi zda cudne ked ide do predaja az po nex5r a nex6.Ja som si vlastne vybral nex koli hybridnemu AF...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()