Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Olympus E-PL3 neodpáli studiový blesk

Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2014-02-16 10:57:18+01
Pozdravujem Olympusákov, poprosím Vás o radu - cokolvek robím/nastavujem, ked dám rádiový odpalovák na E PL3 nijako nejde odpáliť studiové blesky, ani s externým bleskom nikon/canon na plný manuál blesku nejde žiadny záblesk. proste nieco je so stredovým kontaktom v sánkach. Jedine s tým malým bleskom co bol k fotoaparátu ide na manuál odpalovať blesky. Mali ste podobný problém už? Ide len o to či je niečo prestavené v menu (pri Fuji sa to stáva občas v tichom režime) alebo treba dať foták do servisu Mali sme na workshope takýto problém, ďakujem!
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-02-16 11:22:47+01
To sa stava aj u Sony NEX ak je na nom este adapter/redukcia pre klasicke sanky do ktorych sa da odpalovac. Na kontakte asi nie je dostatocne napatie. S Olympusmi OM-D aj PEN fotim v redakcnom ateliery bezne (ved ho poznas) a s takymto problemom som sa nestretol. Neviem aky odpalovac si mal. MOzno vyzaduje vyssie napatie na kontakte.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2014-02-17 08:38:40+01
príspevok od: Karol Srnec
To sa stava aj u Sony NEX ak je na nom este adapter/redukcia pre klasicke sanky do ktorych sa da odpalovac. Na kontakte asi nie je dostatocne napatie. S Olympusmi OM-D aj PEN fotim v redakcnom ateliery bezne (ved ho poznas) a s takymto problemom som sa nestretol. Neviem aky odpalovac si mal. MOzno vyzaduje vyssie napatie na kontakte.
Dakujem Karol za reakciu, skusal som 4 blesky 2 canony, jeden nikon a jeden blbý stredový manuálny meike blesk, odpaľovače Fomei Cactus, všetko bezproblémové veci čo idú na 100% na všetom čo som do čilku mal. Ani blik, pýtal som sa preto ze je to studentov foták a zatiaľ som nemal žiadny podobný problém s olympusom, ved bežne som na nich používal nikon+canon blesky pri testovaní, samozrejme v plnom manuále, a ako píšeš v ephoto ateliéri sme stým nemali ziadny problém Takže usudzujem, že má odpálené obvody a musí to dať vyservisovať.
 
Déjàvu
2014-03-05 19:24:47+01
Ak na sánky fotoaparátu nasadzujete blesk od iného výrobcu, vezmite do úvahy tieto
upozornenia:
• Keď k X-kontaktu na sánkach fotoaparátu pripojíte zastaralý blesk, ktorý používa vyššie
napätie než približne 24 V, poškodíte fotoaparát.
• Pripojením bleskov, ktorých kontakty pre signál nezodpovedajú špecifi káciám spoločnosti
Olympus môžete poškodiť fotoaparát.
• Externé blesky, ktoré nie sú určené na používanie s týmto fotoaparátom používajte
len v režime snímania M pri expozičnom čase dlhšom než 1/160 s a iným nastavením
citlivosti ISO než [AUTO].
• Riadenie blesku je možné len manuálnym nastavením blesku na hodnotu citlivosti
ISO a hodnotu clony, ktoré boli zvolené fotoaparátom. Jas blesku je možné nastaviť
upravením citlivosti ISO alebo hodnoty clony.
• Použite blesk s uhlom osvetlenia vhodným pre použitý objektív. Uhol osvetlenia
sa štandardne vyjadruje ako ekvivalent ohniskovej vzdialenosti 35-mm formátu.
 
Déjàvu
2014-03-05 19:27:34+01
Že by som skúsil 430 EX II popr. TRiopo blesk a yongnuo ettl trigger
Neviem aké je tam napatie nech neodpálim foták .... budete ma mat na svedomí.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2014-03-05 19:34:05+01
príspevok od: Déjàvu
Že by som skúsil 430 EX II popr. TRiopo blesk a yongnuo ettl trigger
Neviem aké je tam napatie nech neodpálim foták .... budete ma mat na svedomí.
430 EX II určite nič neodpáli - vyskúané na mojom E pm2
 
Déjàvu
2014-03-05 19:34:21+01
nastastie yongnuo ettl trigger nejde nasadit ale triopo pre canon odpaluje aj priam z fotaku cez blesk v rezime MA ale notografii sa to nijak neprejaví.
 
Déjàvu
2014-03-05 19:39:41+01
Smola rádiové odpalovače zo stredovým kontaktom nasatiť podla všetkého pôjdu len ich nemám momentálne doma ...... čo tak skúsiť tu kostičku čo sníma svetlo a odpaľuje blesk niekde som niečo také videl.
 
Déjàvu
2014-03-05 19:46:30+01
• Riadenie blesku je možné len manuálnym nastavením blesku na hodnotu citlivosti
ISO a hodnotu clony, ktoré boli zvolené fotoaparátom. Jas blesku je možné nastaviť
upravením citlivosti ISO alebo hodnoty clony. Tak tomuto nerozumiem bud je to zasa zlý preklad alebo úplná blbost kde asi tak nastavím na blesku Clonu a iso ?????
 
Džema
2014-03-05 19:56:38+01
Sa aj sam porozpravas
 
Déjàvu
2014-03-05 20:01:38+01
príspevok od: Džema
Sa aj sam porozpravas
presne tak, trpím samomluvou škoda že sa to nedá premazať inde je to bežné.....
 
Džema
2014-03-05 20:10:30+01
príspevok od: Déjàvu
presne tak, trpím samomluvou škoda že sa to nedá premazať inde je to bežné.....
Presne tak.Malo by tu byt aj moznost editovat svoj prispevok.Myslim stale a nie len urcity cas po odoslani prispevku.Snad casom nieco take urobia.
 
Déjàvu
2014-03-05 21:29:23+01
Trochu ma tím príspevkom naštartovali tak ešte niečo poviem a už budem ticho.
E-PL 3 odpaluje na diaľku svojim bleskom aj blesk TRIOPO TR-980C "Canon"ale nepracuje to úplne korektne, lež odpáli ho, v režime blesku MA - Semi-automatic, Flash CELL1 Mode, mám to odskúšané .... pravdaže použitie na vlastné riziko . RC režim treba mať vypnutý.
ps. samomluva sa dá liečiť
 
Déjàvu
2014-03-05 21:34:55+01
príspevok od: Jozef Peniak
Pozdravujem Olympusákov, poprosím Vás o radu - cokolvek robím/nastavujem, ked dám rádiový odpalovák na E PL3 nijako nejde odpáliť studiové blesky, ani s externým bleskom nikon/canon na plný manuál blesku nejde žiadny záblesk. proste nieco je so stredovým kontaktom v sánkach. Jedine s tým malým bleskom co bol k fotoaparátu ide na manuál odpalovať blesky. Mali ste podobný problém už? Ide len o to či je niečo prestavené v menu (pri Fuji sa to stáva občas v tichom režime) alebo treba dať foták do servisu Mali sme na workshope takýto problém, ďakujem!
S bleskom ku fotáku vám ide na manuál odpaľovať blesky canon, ja som to pred chvíľou skúšal a nešlo to.
 
Déjàvu
2014-03-06 07:08:14+01
príspevok od: Jozef Peniak
Pozdravujem Olympusákov, poprosím Vás o radu - cokolvek robím/nastavujem, ked dám rádiový odpalovák na E PL3 nijako nejde odpáliť studiové blesky, ani s externým bleskom nikon/canon na plný manuál blesku nejde žiadny záblesk. proste nieco je so stredovým kontaktom v sánkach. Jedine s tým malým bleskom co bol k fotoaparátu ide na manuál odpalovať blesky. Mali ste podobný problém už? Ide len o to či je niečo prestavené v menu (pri Fuji sa to stáva občas v tichom režime) alebo treba dať foták do servisu Mali sme na workshope takýto problém, ďakujem!
Dnes to odskúšam a dám vám vedieť.
 
transporti686
2014-03-06 09:02:31+01
príspevok od: Jozef Peniak
Pozdravujem Olympusákov, poprosím Vás o radu - cokolvek robím/nastavujem, ked dám rádiový odpalovák na E PL3 nijako nejde odpáliť studiové blesky, ani s externým bleskom nikon/canon na plný manuál blesku nejde žiadny záblesk. proste nieco je so stredovým kontaktom v sánkach. Jedine s tým malým bleskom co bol k fotoaparátu ide na manuál odpalovať blesky. Mali ste podobný problém už? Ide len o to či je niečo prestavené v menu (pri Fuji sa to stáva občas v tichom režime) alebo treba dať foták do servisu Mali sme na workshope takýto problém, ďakujem!
Ak je rádiový odpalovač priamo kompatibilný s oly e-pl3, tak by všetko malo byť OK. Ak nie je tak potom je problém niekde v stredovom kontakte alebo možno v nejakom nastavení,. ale pochybujem žeby defaultne bol nejak vypnutý hotshoe.

Ak odpalovač nie je priamo na e-pl3 tak môže byť problém, záleží od konkrétneho odpalovača. Ak konkrétny odpalovač funguje na inej e-pl3, tak problém je v konkrétnom kuse foťáku.

Nie je to úplne rovnaký prípad, ale nedávno som riešil rádiové odpalovače na sony a chcel som ich využiť aj na bronicu. Išiel som do yongnuo rf-603 kvôli cene, mal som možnosť kúpiť za dobrú cenu nikon verziu a pre bronicu aj tak neexistuje ani pre sony myslím - bronica ma iba stredový kontakt, žiadne TTL. Vedel som, že budem používať iba v manuálnom režime. RF-603 sa môže správať aj ako receiver aj ako transmitter, rozdiel v konštrukcii nie je a to, že je jeden transmitter-ten ktorý je na foťáku je preto, lebo berie určité napätie cez jeden z kontaktov fotoaparátu. Ak tento kontak chýba, alebo je inak umiestnený alebo má iné napätie ako by tam malo byť, tak sa neprepne do módu transmittera a neodpáli blesk, ktorý je umiestnený na receivery. Dá sa to obísť úpravou, že sa privedie na tento kontakt požadované napätie z batérie, ktorá je v odpalovači a tým pádom je jeden odpalovač permanentne ako transmitter. Podobnú modifikáciu som robil, ale dokonca som ešte musel vybrať pomocný kontakt, lebo po modifikácii keď transmitter nebol v sánkach foťáku všetko išlo-vedel som odpáliť na diaľku stiskom testovacieho tlačítka transmitteru, ale ako som ho dal do sánok foťáku, tak koniec, transmitter prestal byť transmitter - po vybratí pomocného pinu všetko v pohode. Momentálne yongnuo RF-603 fachči v pohode na Sony alpha aj na Bronice, samozrejme manuál mód pre bles. Nová verzia yongnuo RF-603 II už rieši tento problém prepínačom, ktorým sa dá zapnúť permanent transmitter mód.
 
Déjàvu
2014-03-06 13:38:45+01
príspevok od: Jozef Peniak
Pozdravujem Olympusákov, poprosím Vás o radu - cokolvek robím/nastavujem, ked dám rádiový odpalovák na E PL3 nijako nejde odpáliť studiové blesky, ani s externým bleskom nikon/canon na plný manuál blesku nejde žiadny záblesk. proste nieco je so stredovým kontaktom v sánkach. Jedine s tým malým bleskom co bol k fotoaparátu ide na manuál odpalovať blesky. Mali ste podobný problém už? Ide len o to či je niečo prestavené v menu (pri Fuji sa to stáva občas v tichom režime) alebo treba dať foták do servisu Mali sme na workshope takýto problém, ďakujem!
Problém je nejasný, mne to funguje bez problému. Režim blesku na E-PL 3 na Full, ako pre riadenie bleskom "svetlom" tak rádiovo. RC režim OFF . Úplne tie najlacnejšie šunky rádio odpalovače aké som zohnal cez ebay. Svetlá Photon, funguje aj s externými bleskami.
 
Déjàvu
2014-03-06 16:50:09+01
príspevok od: Džema
Presne tak.Malo by tu byt aj moznost editovat svoj prispevok.Myslim stale a nie len urcity cas po odoslani prispevku.Snad casom nieco take urobia.
A kritiku nech zmenia na Public , publikovanie inak je do dobré len pre pár ...........
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()