Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Adapter pre m43

Tibor78
2014-09-29 12:41:07+02
Zdravim, mate skusenosti s adaptermi pre m43 system.Napr.ak by som chcel pouzit nejake objektivy urcene pre Nikon alebo Canon.Su tam nejake nevyhody co sa tyka vyslednej kvality obrazu? Dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-09-29 12:52:11+02
Kvalita zalezi na objektive. Vela fotografov voli radsej starsie objektivy, ktore nie su mozno tak dokonale ale maju svoj charakteristicky obraz. Ak chces pouzit moderne AF objektivy, musis mysliet na ovladanie clony. Vacsina sucasnych AF objektivov nema clonovy prstenec, takze na niach nemozes nastavit clonu. Preto su v ponuke adapery, ktore maju vlastnu clonu, oznacenu v stupnoch od 1 do 10.
 
Tibor78
2014-09-29 12:58:20+02
príspevok od: Karol Srnec
Kvalita zalezi na objektive. Vela fotografov voli radsej starsie objektivy, ktore nie su mozno tak dokonale ale maju svoj charakteristicky obraz. Ak chces pouzit moderne AF objektivy, musis mysliet na ovladanie clony. Vacsina sucasnych AF objektivov nema clonovy prstenec, takze na niach nemozes nastavit clonu. Preto su v ponuke adapery, ktore maju vlastnu clonu, oznacenu v stupnoch od 1 do 10.
Premyslam nad svetelnym objektivom pre portrety za malo penazi : Canon 50mm f/1.8 II a ktomu teda by mohlo prosim Ta byt toto? > http://www.ebay.com/itm/Canon-EOS-EF-Lens-To-Micro-43-M4-3-M43-Camera-Ring-Adapter-Converter-BMPCC-C001-/291194157946?pt=UK_Photography_CameraLenses_Lens_caps_hoods_adaptors_ET&hash=item43cc863b7a
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-09-29 13:11:34+02
príspevok od: Tibor78
Premyslam nad svetelnym objektivom pre portrety za malo penazi : Canon 50mm f/1.8 II a ktomu teda by mohlo prosim Ta byt toto? > http://www.ebay.com/itm/Canon-EOS-EF-Lens-To-Micro-43-M4-3-M43-Camera-Ring-Adapter-Converter-BMPCC-C001-/291194157946?pt=UK_Photography_CameraLenses_Lens_caps_hoods_adaptors_ET&hash=item43cc863b7a
Neviem, ako je kvalitny, ale clonu ma.
 
Tibor78
2014-09-29 14:07:31+02
príspevok od: Karol Srnec
Neviem, ako je kvalitny, ale clonu ma.
Este by som sa opytal ako je to s tou clonou ktora je priamo v objektive.Ona je sama o sebe vzdy otvorena?Preto sa pytam, aby sa mi nestalo ze sa mi clona v Canon objektive nejak uzavrie, alebo bude od vyroby uz privreta
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-09-29 14:27:10+02
príspevok od: Tibor78
Este by som sa opytal ako je to s tou clonou ktora je priamo v objektive.Ona je sama o sebe vzdy otvorena?Preto sa pytam, aby sa mi nestalo ze sa mi clona v Canon objektive nejak uzavrie, alebo bude od vyroby uz privreta
Clona je otvorena.
 
Tibor78
2014-09-29 14:39:10+02
Dakujem Ti za rady!
 
rickshow
2014-11-10 14:25:07+01
Zdravím, ja som s úspechom vyskúšal na mojom OMD EM1 cez adaptér objektívy, ktoré mám ešte zo závitom M42- Praktica. Teraz mi doma ostali ešte objektívy SIGMA s bajonetom NIKON. Tiež by ma zaujímalo či existuje nejaký adaptér, ktorý by dokázal preniesť signál a ostrenie z bajonetu NIKON na bajonet OLYMPUS micro 4/3. Viete niekto poradiť?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-11-10 14:35:24+01
príspevok od: rickshow
Zdravím, ja som s úspechom vyskúšal na mojom OMD EM1 cez adaptér objektívy, ktoré mám ešte zo závitom M42- Praktica. Teraz mi doma ostali ešte objektívy SIGMA s bajonetom NIKON. Tiež by ma zaujímalo či existuje nejaký adaptér, ktorý by dokázal preniesť signál a ostrenie z bajonetu NIKON na bajonet OLYMPUS micro 4/3. Viete niekto poradiť?
Pokail viem, takyto adapter sa nevyraba.
 
total empty
2014-11-10 14:59:47+01
Jediný človek, čo ti s tým pomôže je :
http://youtu.be/yOEe1uzurKo
 
rickshow
2014-11-11 06:03:42+01
príspevok od: total empty
Jediný človek, čo ti s tým pomôže je :
http://youtu.be/yOEe1uzurKo
Dobrý príspevok som sa pobavil, vďaka Vám za odpovede...aspoň nemusím ďalej hľadat lebo ja som doteraz nič nenašiel.
 
total empty
2014-11-11 06:54:52+01
príspevok od: rickshow
Dobrý príspevok som sa pobavil, vďaka Vám za odpovede...aspoň nemusím ďalej hľadat lebo ja som doteraz nič nenašiel.
Možno je nejaký taký kutil aj tu na ephote.
Ale Mekgajver spravil zo všetkého všetko.
Za mladi som to vždy sledoval.
 
Paulie
2014-11-11 15:11:28+01
príspevok od: rickshow
Zdravím, ja som s úspechom vyskúšal na mojom OMD EM1 cez adaptér objektívy, ktoré mám ešte zo závitom M42- Praktica. Teraz mi doma ostali ešte objektívy SIGMA s bajonetom NIKON. Tiež by ma zaujímalo či existuje nejaký adaptér, ktorý by dokázal preniesť signál a ostrenie z bajonetu NIKON na bajonet OLYMPUS micro 4/3. Viete niekto poradiť?
Každý výrobca má svoj vlastný firmware vo foťákoch aj v objektívoch, takže na komunikáciu medzi dvoma značkami treba zabudnúť. Možno ak by existovala redukcia s nejakým prevodníkom signálu, ale pochybujem... Myslím, že obyčajné redukcie existujú, na EM1 zapneš "focus peaking" a môžeš ostriť manuálne. Najlepšie by bolo ešte keby mal ten objektív aj clonový krúžok, inak budeš fotiť vždy na plnú dieru.
 
Forx
2017-01-25 13:46:18+01
Zdravím vo spolok.
Mal by som otázku - ako ovplyvňuje adaptér 4/3 - M4/3 svetelnosť objektívu a ako je vlastne poriešená zmena vzdialenosti od snímača?
Keďže samotný adaptér má hrúbku cca 1cm a o túto vzdialenosť je objektív akoby ďalej od snímača, ako bol pôvodne konštruovaný...
 
Paulie
2017-01-25 16:38:27+01
príspevok od: Forx
Zdravím vo spolok.
Mal by som otázku - ako ovplyvňuje adaptér 4/3 - M4/3 svetelnosť objektívu a ako je vlastne poriešená zmena vzdialenosti od snímača?
Keďže samotný adaptér má hrúbku cca 1cm a o túto vzdialenosť je objektív akoby ďalej od snímača, ako bol pôvodne konštruovaný...
Si si istý, že je ďalej od snímača?
http://www.four-thirds.org/en/common/img/c_mft_benefit_vi_02.gif
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-01-25 17:40:54+01
príspevok od: Forx
Zdravím vo spolok.
Mal by som otázku - ako ovplyvňuje adaptér 4/3 - M4/3 svetelnosť objektívu a ako je vlastne poriešená zmena vzdialenosti od snímača?
Keďže samotný adaptér má hrúbku cca 1cm a o túto vzdialenosť je objektív akoby ďalej od snímača, ako bol pôvodne konštruovaný...
Ten adapter sa dal vyrobit len preto, ze u zrkadlovky 4/3 je bajonet dalej od snimaca ako u M43 bezzrkadovky. Objektiv je tak daleko, ako bol. Adapter preto nie je ako medzikruzok. Oproti DSLR ti svetla neubudne.
 
Forx
2017-01-26 10:24:03+01
Aha, takže takto..
Tak to je potom fajn, ďakujem za vysvetlenie.
 
Forx
2017-02-10 09:39:27+01
Má niekto negatívnu skúsenosť pri použití redukcie MMF a starších Olympus objektívov?
Konkrétne som sa dopočul, že bolo viac prípadov s drhnutím a zasekávaním objektívov pri zoomovaní a s prílišnými rázmi idúcimi do objektívu pri ostrení...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-02-10 10:32:10+01
príspevok od: Forx
Má niekto negatívnu skúsenosť pri použití redukcie MMF a starších Olympus objektívov?
Konkrétne som sa dopočul, že bolo viac prípadov s drhnutím a zasekávaním objektívov pri zoomovaní a s prílišnými rázmi idúcimi do objektívu pri ostrení...
Zoomovanie je mechanicke, ako sa moze zadrhavat len preto, ze je objektiv nasadeny cez adapter?
 
kubik_FotoVeci.sk
2017-02-10 11:14:57+01
Ak je objektív správne zaretovaný do redukcie, tak sa nič nezadrháva.
Treba len všetko dobre dotiahnúť aby celá sústava bola stabilná.

Jediná dosť závažná chyba môže nastať pri použití nekvalitnej / extrémne lacnej redukcie, ktorá nesedí tak ako má, nedá sa dotiahnúť a tak cez štrbiny môže prejsť svetlo = čo má vplyv na kvalitu fotografií.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()