Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

NX300 a ostrost

Pepeb007xx
2015-01-16 14:31:55+01
caute,neviem ci to bude len mojim sklom alebo je to vseobecny problem ale nemozem dosiahnut dokonalu ostrost na mojich fotkach,nehovorim,ze nie su ostre ale po priblizeni je tam viditelne zrno a neostrost,niekedy sa mi zda,ze aj knisanie obrazu.. Uz som docela zufaly lebo niekedy spravim lepsiu fotku aj s mobilom..
 
blahoslav J B Art
2015-01-16 14:49:29+01
príspevok od: Pepeb007xx
caute,neviem ci to bude len mojim sklom alebo je to vseobecny problem ale nemozem dosiahnut dokonalu ostrost na mojich fotkach,nehovorim,ze nie su ostre ale po priblizeni je tam viditelne zrno a neostrost,niekedy sa mi zda,ze aj knisanie obrazu.. Uz som docela zufaly lebo niekedy spravim lepsiu fotku aj s mobilom..
skus fotit cez den, nie v noci (aspon podla tvojej galerie), vypni stabilizaciu (ak mas) a nastav bezpecny cas, to jest dvojnasobok prevratenej hodnoty prepocitanej ohniskovej vzdialenosti, zisti si na webe v recenziach, na ktorych clonach je objektiv najostrejsi
potom vytlac fotku z NX300 a mobilu na aspon A3 format a porovnaj, neporovnavaj obrazky na monitore 1:1
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-16 14:52:50+01
Bez toho, aby sme fotky videli, ti neporadime. ALe aspon nieco z mojich skusenosti. Predpokladam, ze pod NX300 myslis Samsung (bolo by vhodne nazyvat temy poriadne).
1. Fotoaparaty Samsung, aj ked maju APS-C snimac, sumia nadpriemerne.
2. Ak fotis setovym objektivom, zazraky necakaj.
3. So setakom urobis lepsie fotky, ak budes objektiv dosledne clonit na optimalnu clonu (cca f/8 - f/11)
4. Odporucam pouzivat stativ, mozno byudes prekvapeny, co tvoj objektiv dokaze.
 
Pepeb007xx
2015-01-16 15:21:05+01
tema je zalozena v sekcii mirrorless,cize neviem kolko NX300viek existuje inych ako Samsung..
..ano fotim setovym,zazraky necakam,no este sa mi nepodarila fotka,z ktorej by som sadol na zadok

skusam skusam a skusam stale nove moznosti..samozrejme fotim skoro len zo stativu,btw fotky mam v profile..
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-16 16:26:29+01
príspevok od: Pepeb007xx
tema je zalozena v sekcii mirrorless,cize neviem kolko NX300viek existuje inych ako Samsung..
..ano fotim setovym,zazraky necakam,no este sa mi nepodarila fotka,z ktorej by som sadol na zadok

skusam skusam a skusam stale nove moznosti..samozrejme fotim skoro len zo stativu,btw fotky mam v profile..
Tie fotky, ktore mas v galeri, nerad to hovorim, ale su podpriemerne. Zla kompozicia, expozicia, nevhodne zvolena cast dna (vlastne noci). Nezvladnute zaklady kompozicne aj technicke. Tu sa tazko radi.
 
alexmenti
2015-01-16 17:36:19+01
príspevok od: Pepeb007xx
tema je zalozena v sekcii mirrorless,cize neviem kolko NX300viek existuje inych ako Samsung..
..ano fotim setovym,zazraky necakam,no este sa mi nepodarila fotka,z ktorej by som sadol na zadok

skusam skusam a skusam stale nove moznosti..samozrejme fotim skoro len zo stativu,btw fotky mam v profile..
často fotím tiež samsungom NX20 a mám setový objektív 18-55mm...podľa môjho názoru je tento základný objektív nadpriemerný, čo sa týka ostrosti a dokáže nakŕmiť vyše 20 MP snímač v pohode...ak fotíš zo statívu, tak si skontroluj, či máš stabilizáciu naozaj vypnutú...a pokiaľ nefotíš zo statívu, tak skús obe možnosti stabilizácie, ktoré sú k dispozícii a porovnaj ich...môžeš mať nejaký problém skôr v stabilizácii ako v optike....
 
Pepeb007xx
2015-01-16 17:43:55+01
mam vypnutu,skusal som doostrovanie 5× aj 8× nevyhoda je,ze sa da zaotrit len stred displaya,pri doostrovani..

ked ostrim celkovo,tak si musim pomoct ostriacimi krivkami lebo bez nich sa to okom neda doostrit pretoze fotak nema hladacik a na displayi to nie je tak dobre vidiet..

fotim len na stative..uz rozmyslam a pokukujem nad novym objektivom

http://www.fotoskoda.cz/samyang-12-2-ncs-cs-pro-samsung-nx/
 
blahoslav J B Art
2015-01-16 18:03:44+01
príspevok od: Pepeb007xx
mam vypnutu,skusal som doostrovanie 5× aj 8× nevyhoda je,ze sa da zaotrit len stred displaya,pri doostrovani..

ked ostrim celkovo,tak si musim pomoct ostriacimi krivkami lebo bez nich sa to okom neda doostrit pretoze fotak nema hladacik a na displayi to nie je tak dobre vidiet..

fotim len na stative..uz rozmyslam a pokukujem nad novym objektivom

http://www.fotoskoda.cz/samyang-12-2-ncs-cs-pro-samsung-nx/
aaa, tak tu moze byt problem zakopany, ty ostris manualne a nie autofokusom? ver viac AF, ked to uz mas v cene
 
alexmenti
2015-01-16 18:20:29+01
príspevok od: Pepeb007xx
mam vypnutu,skusal som doostrovanie 5× aj 8× nevyhoda je,ze sa da zaotrit len stred displaya,pri doostrovani..

ked ostrim celkovo,tak si musim pomoct ostriacimi krivkami lebo bez nich sa to okom neda doostrit pretoze fotak nema hladacik a na displayi to nie je tak dobre vidiet..

fotim len na stative..uz rozmyslam a pokukujem nad novym objektivom

http://www.fotoskoda.cz/samyang-12-2-ncs-cs-pro-samsung-nx/
samyang je dobrá voľba, najmä pokiaľ preferuješ MF...ide len o ohnisko, ktoré ti najviac vyhovuje...pre systém NX robí tento výrobca už asi všetky objektívy rôznych ohniskových vzdialeností, ktoré má vo svojom portfóliu...
 
majster333
2015-01-16 19:45:58+01
tak neivem fotíš do rawu? hento vyzerá ako hodne hnusne rozostrené odšumovaním. možno aj zle zaostrením skúšal si rôzne zaostrenia na iné miesta?. statív sa ti skutočne nehýbe vo vetre alebo nedotýkaš sa ho? ( odopni popruh) statív je dosť stabilný? ak nie skús nevytiahnuť najtenšie nohy ani stredový sĺpik (ak to náhodou robíš). to len nočné fotky ti fotí tak zle?
Nočné fotky nikdy nie sú tak dobré ako denné, ale takto zlé by byť nemali
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-16 20:44:15+01
príspevok od: majster333
tak neivem fotíš do rawu? hento vyzerá ako hodne hnusne rozostrené odšumovaním. možno aj zle zaostrením skúšal si rôzne zaostrenia na iné miesta?. statív sa ti skutočne nehýbe vo vetre alebo nedotýkaš sa ho? ( odopni popruh) statív je dosť stabilný? ak nie skús nevytiahnuť najtenšie nohy ani stredový sĺpik (ak to náhodou robíš). to len nočné fotky ti fotí tak zle?
Nočné fotky nikdy nie sú tak dobré ako denné, ale takto zlé by byť nemali
Neviem, preco by nocne fotky nemali byt rovnako kvalitne ako denne. Pokial spravne exponujes a casy sa pohybuju do 1 minuty, nema co fotku pokazit. Dolezite je vyuzit zbytkove svetlo oblohy na prekreslenie tienov. Inak mas len uplnu tmu a prepalene svetla a spravene exponovanu len malu cast fotky.
 
majster333
2015-01-16 21:15:52+01
príspevok od: Karol Srnec
Neviem, preco by nocne fotky nemali byt rovnako kvalitne ako denne. Pokial spravne exponujes a casy sa pohybuju do 1 minuty, nema co fotku pokazit. Dolezite je vyuzit zbytkove svetlo oblohy na prekreslenie tienov. Inak mas len uplnu tmu a prepalene svetla a spravene exponovanu len malu cast fotky.
Mám takú skúsenosť, väčšinou sa niečo nepodarí z toho čo som popisoval vyššie- klasické chyby fotografa. Potom šum a následné odšumovanie robí zlotu, aj silné bodové protisvetlá zhoršujú kontrast aj ostrosť (podľa objektívu ako veľmi a či na celej fotke). stromi tráva... sa aj vo veľmi miernom vánku trochu hýbu a to vytvára ten dojem na dhších expozíciách.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()