Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Mirrorless na Nový Zéland

BlackChild
2015-08-30 11:35:19+02
Ahojte,

chcel by som si kúpiť mirrorless, nakoľko idem na rok na Nový Zéland (cestovať, pracovať, študovať) a zdá sa mi to praktické.

Chcel by som Vás poprosiť, či by ste mi vedeli poradiť aký.
Rozpočet mám okolo 600 eur (aj s objektívom). Sám rozmýšľam nad kúpou Olympusu PEN E-P5 (navyše sa dá zohnať za dobrú cenu), ale nie je pretesnený.

Čo by ste odporúčali?
Vo fotografii som dosť začiatočník.

Ďakujem pekne
 
Roman Point
2015-08-30 12:47:37+02
Rozhodne niečo čo má už v jpg veľmi dobrý výsledok. Takže ( možno niekto nebude súhlasiť ) niečo s viac mpx 20 a viac.
S čistým svedomím by som ti odporučil M3 s apsc snimacom.
p.s. Len preto že ho mám odskusany a fotim s ním stále. V sete máš 18-55 objektív ktorý je ostrý a vhodný aj na videa vďaka STM motorceku.

Je to jedna z možnosti.
 
PeCh
2015-08-30 15:17:51+02
Olympus je dobrá voľba. Pri CSC by som si vyberal medzi:
* Olympus (ja by som bral asi O-MD M-10 II, keby som nechcel hľadáčik, tak PEN je tiež skvelý) - rýchly a ľahký.
* Sony (asi A6000 alebo niečo podobné (neviem, čo je aktuálne, mal som NEX 5N a výstup skvelý, používal som ho na dovolenke oveľa radšej ako Canon 5DM2, len ovládanie je orientované na point-and-click používateľov).
* Fuji - výborný výstup, kvalitné objektívy, ale drahší a ťažší ako predchádzajúce. Mám E-X2 a som maximálne spokojný.

Prihliadnuc na tvoj rozpočet a cestovanie, tak by som išiel do toho Olympusu.
 
Daniel Leitman
2015-08-31 00:10:39+02
bazarovy omd em5 v sete s 12-50 a dokupit 20/1.7 alebo 14/2.5 podla preferencie ohniska. neskor urcite dokupit 45/1.8 alebo teleobjektiv 75-300 ak nebude tolko evri aj 40-150 je dobre sklo
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-08-31 09:21:42+02
600€ nie je vela. Aktualne asi najvyhodnejsia kupa je Olympus PEN E-PL6 v kite s dvomi objektimi 14-42 a 40-150 (439€). Este ti zostane na elektronicky hladacik VF3. AK si myslis, ze nepotrebujes teleobjektiv, pozri Olympus OM-D E-M5 s 12-50, Vypredaj spickoveho fotaku s velmi praktickym objektivom.
 
BlackChild
2015-08-31 10:40:53+02
Ďakujem Vám pekne

a ak by som zvýšil rozpočet na povedzme 800 eur, čo by ste prosím odporúčili?

Zatiaľ som presvedčený pre Olympusy. Fujifilm sa mi páčia dizajnovo viac, ale cenovo sa mi zdajú príliš drahé.

Odlietam až koncom októbra, takže s kúpou mám reálne mesiac a pol čas. Oplatí sa prípadne čakať na akcie od Olympusu?
 
marcus_labeo
2015-08-31 13:37:06+02
Mirrorlesy sú drahé (drahšie než porovnateľné DSLR), takže za 600 eur sú to len nižšie modely so seťákmi. Prvá rada je vylúčiť horúce novinky a poobzerať sa po výbehových modeloch (Oly E-M10 Mk II či Fuji X-T10 vyzerajú dobre, ale do limitu nevlezie len telo samotné).
Ja by som sa pozrel na:
Olympus E-M10 (599 eur so seťákom 14-42): výhodou je rýchlosť ostrenia i celkovo, vstavaný EVF, dobrý JPEG engine; nevýhodou slabý seťák
Panasonic GX7 (593 so seťákom 14-42): obdobne ako E-M10, naviac výklopný EVF
Fujifilm X-A2 (525 eur so seťákom 16-50): slušný senzor, slušné JPEGy, solídny seťák (opticky i dobrý rozsah), alternatívne X-M1 (511 eur so seťákom, X-A1 má klasický senzor, X-M1 má X-trans).
Ja by som volil medzi E-M10 a X-A2; v prospech prvého hovorí rýchlosť a EVF, v prospech druhého lepší senzor a objektív.
podmienečne Sony a6000 (do limitu nevlezie, je za 635 eur): vstavaný EVF, malé rozmery, pritom solídne držanie, malý skladací objektív so širokým začiatkom, ale opticky dosť biedny
 
Lukáš Podracký
2015-08-31 17:00:23+02
ako píšeš k utesneniu, tak Olympus OMD E-M5 je utesnený proti vode a prachu a za dobrú cenu so seťákom za 599€ ktorý ma funkciu aj prepnuť na makro. Alebo len telo za 499€ + nejaký pevný objektív.
Prípadne super set: Olympus E-M5 + 12-50 strieborný + objektív 45 F1.8 + clona + brašňa + darčekové poukážky
http://fotoaparaty.fotolab.sk/digitalne-fotoaparaty/nezrkadlovky-csc/olympus-e-m5-12-50-strieborny-objektiv-clona-brasna.html
 
PeCh
2015-08-31 20:52:32+02
príspevok od: BlackChild
Ďakujem Vám pekne

a ak by som zvýšil rozpočet na povedzme 800 eur, čo by ste prosím odporúčili?

Zatiaľ som presvedčený pre Olympusy. Fujifilm sa mi páčia dizajnovo viac, ale cenovo sa mi zdajú príliš drahé.

Odlietam až koncom októbra, takže s kúpou mám reálne mesiac a pol čas. Oplatí sa prípadne čakať na akcie od Olympusu?
Zdá sa mi, že na megafoto.sk je stále Oly OM-D E-M10 v letnej cashback akcii za 400 € / 500 € so seťákom (ale musel by si to objednať ešte dnes ale radšej si to over, aby ti dobre vystavili doklady pre uplatnenie cashback, t.j. či stačí objednanie a zaplatenie alebo je dôležitý dátum dodania). K tomu objektívy hoci i z bazáru. Prípadne PEN ako radí Karol.

Fuji mám, nedám na neho dopustiť, ale naozaj je drahší. Je to však voľba srdcom .

Čo sa týka Sony, tak nový seťák je opticky zlý. Ale ak by si našiel nejakú bazárovú povedzme NEX 5N s ešte starým seťákom, tak by to bola výborná voľba pre začiatočníka.
 
Daniel Leitman
2015-08-31 21:16:09+02
za 8 stovak rozhodne tu OMD EM5 s tou 12-50 a 75-300 mk2. Fuji ma skvele fotaky paradne objektivy ale na bezcielne behanie s fotakom a na behanie povedzme po prirode (turistika atd) je oly rozhodne lepsi a co je velka vyhoda je utesneny teda coto vydrzi kde fuji moze ponuknut len najvyssi model . Urcite oly nebude obrazovo horsi a dostupne premiove skla su budto rovnako dobre alebo aj lepsie od fuji. tiez odpadavaju patalie s RAWkom z fuji (ano stale to nie je 100%) ak by si vyslovene siel fotit street portrety alebo nejake mood fotky povedal by som chod do fujiny ta ma srdce ale olympus ho ma tiez
 
BlackChild
2015-09-01 15:11:05+02
Ahojte,

tak som nakoniec včera kúpil Olympus OM-D E-M10 so seťákom, presne tento:

http://lnk.sk/3w3

Využil som ešte ten cashback a mám ho za 500 eur, čo sa mi zdá celkom fajn.

Zároveň sa chcem na Vás obrátiť, čo by ste mi odporúčali k nemu dokúpiť. SD kartu mám, neviem, či na krajinu by nebol lepší iný objektív, či nejakú clonu a tak.

Ďakujem veľmi.

Maťo
 
blahoslav J B Art
2015-09-01 17:16:38+02
príspevok od: BlackChild
Ahojte,

tak som nakoniec včera kúpil Olympus OM-D E-M10 so seťákom, presne tento:

http://lnk.sk/3w3

Využil som ešte ten cashback a mám ho za 500 eur, čo sa mi zdá celkom fajn.

Zároveň sa chcem na Vás obrátiť, čo by ste mi odporúčali k nemu dokúpiť. SD kartu mám, neviem, či na krajinu by nebol lepší iný objektív, či nejakú clonu a tak.

Ďakujem veľmi.

Maťo
mam ho vyse pol roka, aj ked tento setovy objektiv nepouzivam, mam pevne skla a teleobjektiv Panasonic 45-150mm
takze ja so sebou nosim okrem fotaku nahradnu neoriginalnu bateriu, neoriginalnu slnecnu clonu na kazdy objektiv, ministativ Gorillapod Hybrid s integrovanou gulovou hlavou, nahradnu SD kartu, stetec a ofukovaci balonik na cistenie objektivov, mikrovlaknovu utierku, polarizacny CPL filter, ND1000 filter, smartfon s nainstalovanou aplikaciou na wifi ovladanie fotaku, kablovu spust, malu odrazku, vhodny igelitovy sacek + gumicky, pri nepriaznivom pocasi nasadim ako ochranu
brasnu kde mam okrem fotaku aj nejaky objektiv, zvysok mam v ruksaku
kupil som si nan lacne cinske dvojdielne puzdro, z ktoreho pouzivam spodne polpuzdro, zlepsi sa uchop a aj to chrani ciastocne telo fotaku ... a este ochrannu foliu na displej

co sa tyka objektivu ... odkedy som si kupil prvy pevny svetelny objektiv (Sigma 19mm/2.8, ktory uz ale v sucasnosti nemam), tak pribaleny setovy objektiv nepouzivam ... inak by som ti doporucil aspon 1 pevny svetelny objektiv kupit/vyskusat, ohnisko podla tvojich preferencii ... momentalne je moj najoblubenejsi objektiv Panasonic 20mm/1.7, ktory mam najcastejsie nasadeny, je sice pomaly, ale aj ja som dost pomaly, tak si vyhovujeme
 
tomino1980
2015-09-01 20:03:05+02
príspevok od: BlackChild
Ahojte,

tak som nakoniec včera kúpil Olympus OM-D E-M10 so seťákom, presne tento:

http://lnk.sk/3w3

Využil som ešte ten cashback a mám ho za 500 eur, čo sa mi zdá celkom fajn.

Zároveň sa chcem na Vás obrátiť, čo by ste mi odporúčali k nemu dokúpiť. SD kartu mám, neviem, či na krajinu by nebol lepší iný objektív, či nejakú clonu a tak.

Ďakujem veľmi.

Maťo
Nejakú brasnu urcite a cpl. Ak ta ešte palia peniaze a chceš pevne sklo tak postuduj recenzie...m43 obj je veľa. Ja pouzivam kombinaciu P14, P25 a O45 a som spokojny
 
PeCh
2015-09-02 14:55:46+02
CPL aj ND filtre mám. Nepokladám ich však za nutné. Ako začiatočník ich skôr nevyužiješ. Určite však nejaká taška/puzdro (podľa tvojich preferencií) a náhradný akumulátor.

Ostatné podľa toho, ako do toho padneš (GAS = gear acquisition syndrome) - hlavne objektívy, statív...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()