Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Objektív k OM-D E-M10

BlackChild
BlackChild 2015-09-06 19:04:21+02
Ahojte, kúpil som si nedávno Olympus M10 so základným seťákom 14-42. Chcel by som si k nemu dokúpiť objektív, určený najmä na portréty a krajinu.

Vedeli by ste mi nejaký odporúčiť? Rozpočet mám cca 230 eur.

Sám uvažujem najmä nad týmito dvoma:

http://objektivy.heureka.sk/panasonic-lumix-g-vario-45-150mm-f-4-5_6-ois/specifikace/#section

http://www.faxcopy.sk/detail/sigma-19-2-8-dn-strieborny-olympus-art-zaruka-4-roky/79455

Ďakujem pekne

Maťo
 
patrik.murárik
2017-09-21 12:47:53+02
Tak asi radsej dosporim na tu 12-40 PRO, predsa len nakupit kvalitne svetelne pevne objektivy, vyjde minimalne na rovnake peniaze a za hodinu niekolko krat menit objektiv ak je clovek niekde v horach nieje moc prakticke :/ .. potom uz len prejst na em5 vodeodolnu a bude to tip top
 
domimacak
2017-09-24 21:31:08+02
Čawte, pridám nejaký ten môj pohľad. V súťaži som vyhral Oly M10, skúšal som ho načas používať popri mojom N D7100 s 17-55G 2,8 a 70-200 2,8G. Dokonca toto leto som do Spojených Štátov zobral len Oly so set. objektívom. Jediná vec, ktorú som dokázal s ním - k mojej spokojnosti - urobiť, boli nejaké tie selfie fotky a pár streetfoto. Myslím, že setový objektív je dobrý len svojou váhou. Mám ešte Canon G1X II, ktorý som na čas požičal sestre. A váham, či investíciou do spomínaného Pro objektívu Oly 12-40 či ho dokáže naradiť? A peniaze investovať do N D500.
 
patrik.murárik
2017-09-26 13:39:55+02
Inak nemate tu skusenosti so Sigmou 30 1.4? . na FF to uz dava 60mm co nieje ani reportaz ani portret, u ostatnych znaciek je to dost oblubeny objektiv len uvazujem ci ma pre system 4/3 vyuzitie.
 
francesco
2017-09-26 17:53:49+02
príspevok od: patrik.murárik
Inak nemate tu skusenosti so Sigmou 30 1.4? . na FF to uz dava 60mm co nieje ani reportaz ani portret, u ostatnych znaciek je to dost oblubeny objektiv len uvazujem ci ma pre system 4/3 vyuzitie.
Ja ho mam. Mal som zatial 3 objektivy 4/3 a tento je pre mna naj. Predavam ho, lebo tento system menim. Idem zrejma do sony e mount a kedze tento objektiv robia j s tymto bajonetom bude prvy, ktory si kupim. Ostry objetiv s vlastnym podanim. Jedina nevyhoda - viditelna chromaticka aberacia pri rozcloneni.
 
marcus_labeo
2017-09-27 13:30:00+02
príspevok od: domimacak
Čawte, pridám nejaký ten môj pohľad. V súťaži som vyhral Oly M10, skúšal som ho načas používať popri mojom N D7100 s 17-55G 2,8 a 70-200 2,8G. Dokonca toto leto som do Spojených Štátov zobral len Oly so set. objektívom. Jediná vec, ktorú som dokázal s ním - k mojej spokojnosti - urobiť, boli nejaké tie selfie fotky a pár streetfoto. Myslím, že setový objektív je dobrý len svojou váhou. Mám ešte Canon G1X II, ktorý som na čas požičal sestre. A váham, či investíciou do spomínaného Pro objektívu Oly 12-40 či ho dokáže naradiť? A peniaze investovať do N D500.
Myslím, že pri takej ďalekej ceste (ak teda nechodíš do USA každú chvíľu) nechať doma D7100 s parádnymi sklami a zobrať M4/3 so seťákom bola chyba. A seťák spoľahlivo zabije potenciál väčšiny foťákov. Ale 12-40ka je všade chválený objektív, s ním G1X iste prekonáš.
 
marcus_labeo
2017-09-27 13:33:52+02
príspevok od: patrik.murárik
Inak nemate tu skusenosti so Sigmou 30 1.4? . na FF to uz dava 60mm co nieje ani reportaz ani portret, u ostatnych znaciek je to dost oblubeny objektiv len uvazujem ci ma pre system 4/3 vyuzitie.
Tá 30ka od Sigmy má dobré recenzie, naviac za tú cenu je to super kúpa. Len ako píšeš, na 4/3 to je také nijaké ohnisko, 60mm ekv. nie je ani široké, ani dlhé, keď si niekde vo fotobanke vyfiltruješ ohniskové vzdialenosti, je to asi najmenej využívané ohnisko. Na APSC ešte OK (ekv. 45mm), na M4/3 nie.
 
francesco
2017-09-27 18:08:22+02
Vzhľadom k svojej svetelnosti a ohnisku je kludne vyuzitelny ako portretny objektiv, ale aj na ine vyuzitie.
 
patrik.murárik
2017-09-28 07:06:37+02
príspevok od: francesco
Vzhľadom k svojej svetelnosti a ohnisku je kludne vyuzitelny ako portretny objektiv, ale aj na ine vyuzitie.
Prave ta svetelnost ma velmi laka, cena je viac ako priazniva len uz mam doma aj portretny 45mm/1.8, tolko portretov som este nenafotil tak nejak neviem posudit ci sa zide aj kratsi portretak
 
Johnnny
2017-09-28 07:53:28+02
príspevok od: francesco
Ja ho mam. Mal som zatial 3 objektivy 4/3 a tento je pre mna naj. Predavam ho, lebo tento system menim. Idem zrejma do sony e mount a kedze tento objektiv robia j s tymto bajonetom bude prvy, ktory si kupim. Ostry objetiv s vlastnym podanim. Jedina nevyhoda - viditelna chromaticka aberacia pri rozcloneni.
Preco menis ? Cisto kvoli statistikam
 
Marek Vančo
2017-09-28 09:34:06+02
príspevok od: francesco
Ja ho mam. Mal som zatial 3 objektivy 4/3 a tento je pre mna naj. Predavam ho, lebo tento system menim. Idem zrejma do sony e mount a kedze tento objektiv robia j s tymto bajonetom bude prvy, ktory si kupim. Ostry objetiv s vlastnym podanim. Jedina nevyhoda - viditelna chromaticka aberacia pri rozcloneni.
Ahoj, prečo ideš nakoniec do Sony? V čom ti MFT systém nevyhovuje? Pýtam sa preto lebo sa neviem rozhodnúť medzi týmito dvoma systémami (m43 a E-mount EF). Vychádza mi to tak že by bolo dobré mať oba
Ale viacej ma to nakláňa práve do E-mount... Aj napriek váhe.
 
francesco
2017-09-28 09:43:39+02
príspevok od: patrik.murárik
Prave ta svetelnost ma velmi laka, cena je viac ako priazniva len uz mam doma aj portretny 45mm/1.8, tolko portretov som este nenafotil tak nejak neviem posudit ci sa zide aj kratsi portretak
Nuz iste je to o vyuziti. Ja fotim portrety aj s 35 aj s 135mm /na FF/, takze je to o style fotografa a urcite aj o situacii, nie vsade je dost miesta. Tentoobjektiv som vyuzilaj na reportaz, ale je uz trocha dlhy na to, skor take reportazne portretiky. Vacsinou som ho pouzival v kombinacii s 17mm 1.8. Co sa tyka vystupu a ostrosti je ta Sigma uplne inde. Ak ale vlastnis portretny objektiv urcite by to chcelo nieco sirsie.
 
francesco
2017-09-28 10:15:21+02
príspevok od: Marek Vančo
Ahoj, prečo ideš nakoniec do Sony? V čom ti MFT systém nevyhovuje? Pýtam sa preto lebo sa neviem rozhodnúť medzi týmito dvoma systémami (m43 a E-mount EF). Vychádza mi to tak že by bolo dobré mať oba
Ale viacej ma to nakláňa práve do E-mount... Aj napriek váhe.
Konkretne omd-em10 ii je krasny fotacik vystupom s pevnym sklom za tu cenu uplne super investicia. Na pracu pouzivam FF Nikon na sukromne fotecky tento Olympus, ale chystam sa viac zaoberat videom preto Sony a6500. GH5 je prilis draha podla mna. Jasnou výhodou 4/3 je ponuka objektivou /mna osobne zaujimaju len svetelne pevne skla/. Co sa tyka vahy nemam pocit, sice zatial iba podla parametrov, ze Sony je nejak vyrazne tazsie.
 
patrik.murárik
2017-09-28 10:32:15+02
príspevok od: francesco
Nuz iste je to o vyuziti. Ja fotim portrety aj s 35 aj s 135mm /na FF/, takze je to o style fotografa a urcite aj o situacii, nie vsade je dost miesta. Tentoobjektiv som vyuzilaj na reportaz, ale je uz trocha dlhy na to, skor take reportazne portretiky. Vacsinou som ho pouzival v kombinacii s 17mm 1.8. Co sa tyka vystupu a ostrosti je ta Sigma uplne inde. Ak ale vlastnis portretny objektiv urcite by to chcelo nieco sirsie.
Ja fotim hlavne take cestovatelske fotky, hory, priora, kultura a pod., cize najblizsi upgrade bude urcite 12-40/2.8 ( dufam ze eglobal bude fungovat ) ..portretovat som zacal len pred nedavnom odkedy mam tu 45 a s tou ma to hned chytilo ale lepsia svetelnost musi byt bomba uz asi

Inak gh5 je drahsia asi o 200€, to by nebolo rozumnejsie ostat pri m4/3 so svojimi objektivmi ? aspon z financneho hladiska ci nebudes na tom istom
 
francesco
2017-09-28 11:41:51+02
príspevok od: patrik.murárik
Ja fotim hlavne take cestovatelske fotky, hory, priora, kultura a pod., cize najblizsi upgrade bude urcite 12-40/2.8 ( dufam ze eglobal bude fungovat ) ..portretovat som zacal len pred nedavnom odkedy mam tu 45 a s tou ma to hned chytilo ale lepsia svetelnost musi byt bomba uz asi

Inak gh5 je drahsia asi o 200€, to by nebolo rozumnejsie ostat pri m4/3 so svojimi objektivmi ? aspon z financneho hladiska ci nebudes na tom istom
Je vacsia, tazsia ma mensi snimac, na fotky nie je lepsia ako Sony, skor naopak. Ma nejake funkcie navyse, ale neviem ci su pre mna. Ak by bola o 200 e lacnejsia ako Sony vtedy by som do toho siel.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()