Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Sony A7 alebo A7 II ?

mrsprb
2017-09-30 13:06:34+02
Ahojte idem kupovať môj prvý mirrorless foťák... Som rozhodnutý pre jeden z týchto dvoch (A7 alebo A7 II). V prvom rade chcem povedať že som amatér, foťák budem využívať hlavne pri cestovaní, turistike na fotografie hôr a prírody, pri spaní v horách určite fotenie nočnej oblohy. Tento rok ak to vydá tak fotenie polárnej žiary v Nórsku.
Prvý objektív, ktorý nasadím na jeden z foťákov bude Sony FE 28/2. Oplatí sa priplácať skoro 500e za stabilizáciu, lepšiu ergonómiu, kvalitnejšie spracovanie (A7 II má kovový mount, čítal som niekde že pri A7 sú s plastovým problémy a niekoľko ľudí ho demontovalo a kúpilo si kovový), k A7 nie je nabíjačka - dobíja sa ako mobil, cez USB...A7II má o niečo rýchlejší autofocus atď...

A7 by ma vyšla za 805,- a A7 II na 1260e čo je skoro 500e rozdiel...akékoľvek postrehy od uživateľov niektorého z týchto super aparátov mi pomôžu pri rozhodovaní či ušetriť (a možno za to zaobstarať v buducnosti nejaký ďalší objektiv) alebo invsetovať viac do novšieho prístroja.

Ďakujem za odpovede
 
fatality
2017-09-30 13:29:57+02
príspevok od: mrsprb
Ahojte idem kupovať môj prvý mirrorless foťák... Som rozhodnutý pre jeden z týchto dvoch (A7 alebo A7 II). V prvom rade chcem povedať že som amatér, foťák budem využívať hlavne pri cestovaní, turistike na fotografie hôr a prírody, pri spaní v horách určite fotenie nočnej oblohy. Tento rok ak to vydá tak fotenie polárnej žiary v Nórsku.
Prvý objektív, ktorý nasadím na jeden z foťákov bude Sony FE 28/2. Oplatí sa priplácať skoro 500e za stabilizáciu, lepšiu ergonómiu, kvalitnejšie spracovanie (A7 II má kovový mount, čítal som niekde že pri A7 sú s plastovým problémy a niekoľko ľudí ho demontovalo a kúpilo si kovový), k A7 nie je nabíjačka - dobíja sa ako mobil, cez USB...A7II má o niečo rýchlejší autofocus atď...

A7 by ma vyšla za 805,- a A7 II na 1260e čo je skoro 500e rozdiel...akékoľvek postrehy od uživateľov niektorého z týchto super aparátov mi pomôžu pri rozhodovaní či ušetriť (a možno za to zaobstarať v buducnosti nejaký ďalší objektiv) alebo invsetovať viac do novšieho prístroja.

Ďakujem za odpovede
s tou nocnou oblohou vs. sony je trochu problem..
https://petapixel.com/2017/05/04/star-eater-issue-no-longer-recommend-sony-cameras-astrophotography/
 
Jozi Mačutek
2017-09-30 14:06:09+02
Na fotenie ktore si spomenul ti rýchly af a stabilizaciu podla mna až tak netreba, uplne stačí A7.
Ušetrené peniaze možeš dať do optiky
 
mrsprb
2017-09-30 14:14:14+02
Je to škoda že dnes update dokáže viac vecí skaziť ako vylepšiť, ale ako vravím som amatér, nočné fotografovanie nebude hlavným predmetom môjho fotenia ale určite ho bude dopĺňať...Sledujem na YT fotografa ktorý je síce zameraný na timelaps, používa A7RII a jeho zábery nočnej oblohy a polarnej žiary sú uchvatné...Ale ako hovorím, bude to môj prvý foťák a myslím že keby nepošleš článok o "Star Eaterovi" tak o tom ani neviem

+ chcem doplniť, určite by som bol otvorený aj možnosti kúpiť používanú A7 II v dobrom stave.
 
mrsprb
2017-09-30 14:25:33+02
príspevok od: Jozi Mačutek
Na fotenie ktore si spomenul ti rýchly af a stabilizaciu podla mna až tak netreba, uplne stačí A7.
Ušetrené peniaze možeš dať do optiky
napr. do širokouhlého samyangu ako máš ty fest super fotky, tak nejak si predstavujem jedného dňa aj tie moje
 
Jozi Mačutek
2017-09-30 16:26:47+02
príspevok od: mrsprb
napr. do širokouhlého samyangu ako máš ty fest super fotky, tak nejak si predstavujem jedného dňa aj tie moje
díky, určite nieje to nič naročne ja osobne som s týmto kombom veľmi spokojný a pokryje to 4/5 mojho fotenia
 
fatality
2017-09-30 19:29:26+02
príspevok od: mrsprb
Je to škoda že dnes update dokáže viac vecí skaziť ako vylepšiť, ale ako vravím som amatér, nočné fotografovanie nebude hlavným predmetom môjho fotenia ale určite ho bude dopĺňať...Sledujem na YT fotografa ktorý je síce zameraný na timelaps, používa A7RII a jeho zábery nočnej oblohy a polarnej žiary sú uchvatné...Ale ako hovorím, bude to môj prvý foťák a myslím že keby nepošleš článok o "Star Eaterovi" tak o tom ani neviem

+ chcem doplniť, určite by som bol otvorený aj možnosti kúpiť používanú A7 II v dobrom stave.
na a7rII a a7sII to bolo fixnute..ale rob ako uznas za vhodne,tu ti mozme akurat dodat vstupne info,rozhodnutie je na tebe..
 
fatality
2017-09-30 19:38:04+02
príspevok od: fatality
na a7rII a a7sII to bolo fixnute..ale rob ako uznas za vhodne,tu ti mozme akurat dodat vstupne info,rozhodnutie je na tebe..
https://www.dpreview.com/forums/thread/4167521
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-09-30 20:09:02+02
A7 je oproti A7II ako prototyp. A7 je taky pokus, ako by asi FF CSC mohlo vyzerat. A7II je ovela dospelejsi fotak, ktory riesi detske chroby jeho predchodcu.
 
pepos
2017-09-30 20:55:50+02
mám A7II asi rok, som /na amatéra/ veľmi spokojný , stabilizácia je výborná hlavne v zlom teréne keď nemožno použiť statív, je výborný aj s inými objektívmi z redukciami /nikon,czj,pentagon canon a prakticky čímkoľvek/, tak aj dobrá zábavka na voľné chvíle. Časom sa staneš náročnejší a je lepšie mať trochu náskok. To je moja skúsenosť.
 
Juraj Kuboš
2017-10-01 19:44:57+02
A7 je fajn pre vstup do FF sveta.

Ak si bol zvyknutý na stabilizáciu, určite ti bude zo začiatku chýbať, no dá sa naučiť fungovať aj bez nej.

Diskusie o bajonete sú bludy (tiež som to riešil, no vykašľal som sa na to) - ak aj budeš používať ťažšie a väčšie sklo, bol by si blázon (z hľadiska ergonómie), ak by si pri fotení držal iba foťák a nie hlavne objektív.

Neoriginálna nabíjačka, ktorá bez problémov funguje stojí pár eur.

Čo si ešte nespomenul je, že jednotka v protisvetle (hlavne z lámp) vytvára veľmi divné odlesky.

Ak si kúpiš pomalý objektív, tak bude pomalý na jednotke aj na dvojke.

Ak chceš vystavať celý svoj primárny foto systém na Sony a s fotením to do budúcna myslíš vážnejšie (plánuješ do skiel investovať) určite zvoľ radšej min. A7II. Ak to má byť iba sekundárny/záložný foťák a stačí ti jedno/dve sklá zvoľ jednotku. Rovnako by som zvolil A7 aj v prípade, že nefotíš akčnejšie žánre ako reportáž, svadba či šport.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()