Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Timelaps aplikácia pre Sony ? POMOC?!

mrsprb
2017-11-10 17:09:32+01
Zdravím Vás, určite všetci čo tu vlastnia nejaký Sony fotoaparát, vedia že sa doň dajú sťahovať (kupovať) aplikácia z e-shope playmemories od Sony. Všetci určite vedia aj to že tieto aplikácie sú pre nás Slovákov a Čechov neprístupné (WTF?!). Našiel som na internete návod ( http://www.sesulak.skiinfo.sk/2014/04/ako-si-do-fotoaparatu-sony-nainstalovat-v-slovenskej-republike-nedostupne-aplikacie-playmemories/ ) ... ako to celé obísť. Išiel som teda podla návodu, kúpil som si z PLAY ASIA PSN Network Card za 10$ cez paypal...Keď mi prišla, išiel som na e-shop kde som mal založený účet s US fiktívnymi údajmi... Vybral som aplikáciu timelaps, klikol na Purchase, zvolil som spôsob platby PREPAID CARD, vložil som kód, obdržal som hlášku že Prostriedky boli úspešne dobité do mojej peňaženky... A TO JE VŠETKO...Vrátilo ma to na stránku kde sa vyberá spôsob platby... (WTF?!?!?). Tak som teda skusil kód zadať ešte raz (ako sa dalo čakať - Už bol použitý) Teraz mám teda na tom ich po***** e-shope 10$ a nemám Timelaps....V komentároch pod tutoriálom niekto mal rovnaký problém a vraj mu v Customer Service povedali že tam má tie peniaze ale nemôže ich použiť na nákup aplikácii pre foťáky, len v rámci produktov PS...(ďalej som sa nedočítal)... Chcel by som sa spýtať či je tu KTOKOĽVEK, komu fungoval tutoriál a úspešne si stiahol Timelaps...Ak by bol niekto z Vás ochotný, mohol by mi požičiať jeho účet kde by mal nabitý kredit, ja by som si s tým učtom spároval moju A7 II a stiahol aplikáciu... Peniaze by som samozrejme vrátil či už osobne alebo prevodom aj s úrokmi za prejavenú dôveru a poskytnutý čas... Vďaka za odpovede...
 
Stranak
2017-11-11 19:18:54+01
Ahoj,
Ja som si kupoval nejaké aplikácie (aj Timelaps) pred 1-2 mesiacmi do A7 II a nemal som žiadny problém. Postupoval som, ak si dobre pamätám, podľa rovnakého návodu, ako si sem postol. Nikde ale nespomínaš, či si si tie peniaze dobil na účet s americkou adresou alebo slovenskou, bo ak so slovenskou, tak tam aplikácie nejdú kúpiť aj keby si tam mal dobitý kredit. Je potrebné mať vytvorený účet na ľub. americkú adresu (stačí si nájsť nejakú v google maps napr.).
Problém ale je, že ak niekto už má zakúpenú tú aplikáciu, tak Ti nedovolí ju znova zakúpiť, pretože je už zakúpená. A teraz neviem ako to funguje, viem že je tam nejaký limit na počet stiahnutí tej aplikácie (asi 5x?). Takže ak si odinštaluješ aplikáciu a znova naištaluješ (kvôli tomu že pamäť je malá a chceš tam niečo iné na určitý čas alebo factory reset a pod.), tak sa Ti odráta ten limit. A v tomto prípade ale netuším, ako je to pri inštalovaní aplikácie na iný fotoaparát, bo on si to nejako spáruje s foťákom a vie, kde to je nainštalované. Tak je otázka, či to vôbec umožňuje nainštalovať aj na nejaký iný fotoaparát... Ale pravdepodobne asi áno, ten limit 5x asi umožňuje nainštalvoať na 5 rôznych zariadení, bohužial ale odinštalovanie a nainštalvoanie na tom istom fotoaparáte znižuje ten limit...
 
Stranak
2017-11-11 19:26:38+01
Tak som to overil a ku každej mojej aplikácii som dostal 10 "licencií" a malo by to byť možné použiť na rôznych fotoaparátoch (je to kvôli tomu, že aj užívateľ vlastní viac fotoaparátov, nemusí zakupovať pre každý zvlášť). Dokonca je tam aj uvedený, koľko licencií je použitých a sériové číslo fotoaparátu na ktorom je nainštalovaná.
 
mrsprb
2017-11-12 10:38:29+01
Účet na ktorý som dobíjal kredit som založil s Gmail emailom a zadal som doňho náhodnú adresu v US v Dallase, takže v tom by podľa mňa nemal byť problém... Prepaid Card som taktiež mal US
 
mrsprb
2017-11-12 10:41:30+01
Snažím sa nájsť, kde som v tom návode spravil chybu, ale nič ma nenapadá, jediné čo som spravil inak je že som Prepaid kód zadal priamo pri kupovaní aplikácie keď odomňa vyžadovalo spôsob platby...(V návode najskôr dobili peniaze na účet a až potom išli kupovať aplikáciu)
 
lesam
2017-12-01 21:47:25+01
príspevok od: mrsprb
Snažím sa nájsť, kde som v tom návode spravil chybu, ale nič ma nenapadá, jediné čo som spravil inak je že som Prepaid kód zadal priamo pri kupovaní aplikácie keď odomňa vyžadovalo spôsob platby...(V návode najskôr dobili peniaze na účet a až potom išli kupovať aplikáciu)
Zdravím dnes som si skúšal tiež stiahnuť timelapse aplikáciu. tiež som postupoval presne podľa
návodu a urobil som tiež chybu iba v tom že som ten kód zadal pri kupovaní aplikácie. chcem sa opýtať či si to vyskúšal znova alebo či sa ti to nejako podarilo. tiež budem vďačný za každú radu.
 
mrsprb
2017-12-09 09:13:06+01
príspevok od: lesam
Zdravím dnes som si skúšal tiež stiahnuť timelapse aplikáciu. tiež som postupoval presne podľa
návodu a urobil som tiež chybu iba v tom že som ten kód zadal pri kupovaní aplikácie. chcem sa opýtať či si to vyskúšal znova alebo či sa ti to nejako podarilo. tiež budem vďačný za každú radu.
Nazdar, takže po tom ako som sa nedopátral k žiadnym odpovediam nikde na internete, tak som sa rozhodol že to vyskúšam ešte raz a risknem to... Kúpil som Prepaid Card, tentokrát z AMAZONU...vytvoril som si nový účet na playmemories, zadal som si nejakú adresu z NYC a dobil peniaze do peňaženky. Išiel som kúpiť timelaps a HĽA ! Podarilo sa. Všetko išlo, nákup, inštalácia prebehla a už mám timelaps. Nechápem kde bol problém...
 
SomBystrik
2018-02-25 21:23:56+01
Ahojte. Mám v pláne si tiež zakúpiť do mojej Alphy aplikáciu Timelapse. Odporúčate kúpiť Prepaid Card radšej z Amazonu ? Mám si na niečo dávať pozor ? Ďakujem
 
asverusko
2018-02-25 22:04:20+01
príspevok od: SomBystrik
Ahojte. Mám v pláne si tiež zakúpiť do mojej Alphy aplikáciu Timelapse. Odporúčate kúpiť Prepaid Card radšej z Amazonu ? Mám si na niečo dávať pozor ? Ďakujem
Zdar, Bystro! Nepostrehol som, aký foťáčik su kúpil. Nože sa pochváľ a prosím klady a zápory, osobné skúsenosti. Ešte som úplne alphy neodvrhol. Ďakujem pekne.
 
SomBystrik
2018-02-26 10:37:06+01
príspevok od: asverusko
Zdar, Bystro! Nepostrehol som, aký foťáčik su kúpil. Nože sa pochváľ a prosím klady a zápory, osobné skúsenosti. Ešte som úplne alphy neodvrhol. Ďakujem pekne.
Ahoj. Rozhodol som sa pre sony a5100... Nieje to žiaden zázrak, chcel som ho na skúšku a popravde som veľmi spokojný. Prikúpil som Sigmu 16mm f/1.4 a ako píšem spokojnosť. Do budúcna a6300 alebo nejaký fullframe uvidíme, ale už len sony
 
Willi
2018-02-26 12:09:24+01
Ak sa vám nechce babrať s platenou aplikáciou, existuje aj verzia zadarmo, funguje veľmi dobre a mne to bohate postačuje. Spravil som aj recenziu / návod k tejto aplikácii (po anglicky) https://www.youtube.com/watch?v=s-OSMhZfV04
 
SomBystrik
2018-02-26 13:03:57+01
príspevok od: Willi
Ak sa vám nechce babrať s platenou aplikáciou, existuje aj verzia zadarmo, funguje veľmi dobre a mne to bohate postačuje. Spravil som aj recenziu / návod k tejto aplikácii (po anglicky) https://www.youtube.com/watch?v=s-OSMhZfV04
Na Macu mi nešiel foťák pripojiť, ale na win sa podarilo a Ďakujem moc mi to pomohlo ! timelapse mám vo foťáku... Škoda źe nevytvorí hneď video, ale to nieje problém...
 
Bender1982
2018-02-28 09:29:52+01
príspevok od: Willi
Ak sa vám nechce babrať s platenou aplikáciou, existuje aj verzia zadarmo, funguje veľmi dobre a mne to bohate postačuje. Spravil som aj recenziu / návod k tejto aplikácii (po anglicky) https://www.youtube.com/watch?v=s-OSMhZfV04
Funguje Timelapse apka aj na staršie Nexi?Konkretne Nex 6?
 
Bender1982
2018-02-28 09:55:43+01
príspevok od: Bender1982
Funguje Timelapse apka aj na staršie Nexi?Konkretne Nex 6?
Tak mi to nedalo a odskúšal som ju a ide aj na Nex 6
 
Willi
2018-02-28 18:06:40+01
Podľa toho, čo viem z komentárov to funguje na NEX-6, NEX-7, A5100, A6000, A6300 a ja osobne to používam na A6500. Niektorým sa to podarilo spojazdniť aj na full frame Sony aparátoch, ale niektorým nie.
 
doks
2020-02-16 23:20:25+01
Čauko, kúpil som si Sony A6400 a chcem donho nainstalovať time lapse aplikáciu a možno aj nejaké iné. Chcem sa spýtať či ten návod stále funguje? a či podla neho postupoval niekto v nedávnej minulosti..
Poprípade nejaký nový návod ako to obísť?

Ďakujem
 
Loory
2020-02-17 05:56:38+01
Návod funguje, no pokiaľ viem tak nová generácia Sony nepodoporuje dane app pretože majú intervalove snímanie už v sebe od výroby. Kolega s a7iii sa na to dosť sťažoval a kúpil a5100 iba kôli tomu na časozbery.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()