Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Netradičné hyperlapse video s GH4

Jurd0
Jurd0 2018-04-04 14:32:05+02
Ahojte, chcem sa s vami podeliť o môj prvý väčší timelapse projekt.

https://vimeo.com/262705319

Väčšina záberov je z minuloročnej zimy a niektoré som dodatočne nafotil tento rok. Postprodukcia trvala od polovice februára do konca marca. Mimoriadne chladná zima 2017 bola impulzom k tomu, aby som zachytil čaro tohto obdobia v mojej obci a jej okolia, kde som vyrastal v netradičnej forme. Dôraz som kládol hlavne na nočné scény, kedy sa pred polnocou zhasínali pouličné svetlá.

Bola to zaujímavá skúsenosť, ale aj veľmi náročná na výdrž, keďže v noci sa teploty pohybovali od -10 do -20 stupňov a ja som musel vydržať aj 3 - 4 hodiny bez prestávky fotiť súvislý záber, hlavne pri hyperlapsoch.

Mnohokrát som prišiel domov naprázdno, kvôli zmene počasia alebo zahmlenému objektívu, keďže som nemal vyhrievač ani ventilátor na objektíve.

Kompletne nafotené s Panasonic GH4 + Sigma Art 18-35, 2 zábery s Canon 70-200.

Zaujímalo by ma, či sa tu niekto tiež venuje timelapse/hyperlapse fotografii
 
kundas
2018-04-07 09:44:51+02
ahoj, pridam aj ja svoj skromny nazor

Mas moj obdiv, niektore zabery su moc fajn, niektore vynikaju o nieco menej.
Hned na zaciatku, ako som videl titulnu grafiku Winter Time som si povedal, ze to nebude stat uplne za nic. Prisiel mi dost outdated, takato grafika uz v mode nie je.

Prechody boli super, niektore zvuky mi prilis nezapasovali (v pamati mi utkvel hlavne ten pri kostole, cencule, stromcek atd), mozno celkom zbytocne, no napriklad realne zvuky z hokeja, vlak, vietor su pekne vsuvky, mohli by doplnat hudbu. Priam si ju pytal atmosfericky zaciatok v horach s inverziou, no ako som pisal, aj zvuk vetra pekne zvyraznil atmosferu.

Tot asi vse, neber to nijak zle, len ako pripadne navrhy do buducna ako sa zlepsit.

PS: mrkni na yt na timestorm films, morten rustad, ale myslim, ze ich urcite poznas.. skvela inspiracia
 
markato1
2018-04-09 15:26:34+02
vyborna praca velmi zaujimave videjko,super.
 
Jurd0
2018-04-09 21:03:51+02
príspevok od: kundas
ahoj, pridam aj ja svoj skromny nazor

Mas moj obdiv, niektore zabery su moc fajn, niektore vynikaju o nieco menej.
Hned na zaciatku, ako som videl titulnu grafiku Winter Time som si povedal, ze to nebude stat uplne za nic. Prisiel mi dost outdated, takato grafika uz v mode nie je.

Prechody boli super, niektore zvuky mi prilis nezapasovali (v pamati mi utkvel hlavne ten pri kostole, cencule, stromcek atd), mozno celkom zbytocne, no napriklad realne zvuky z hokeja, vlak, vietor su pekne vsuvky, mohli by doplnat hudbu. Priam si ju pytal atmosfericky zaciatok v horach s inverziou, no ako som pisal, aj zvuk vetra pekne zvyraznil atmosferu.

Tot asi vse, neber to nijak zle, len ako pripadne navrhy do buducna ako sa zlepsit.

PS: mrkni na yt na timestorm films, morten rustad, ale myslim, ze ich urcite poznas.. skvela inspiracia
Práve naopak, kritika je potrebná. Ja o mnohých nedostatkoch viem, snažím si im už vyvarovať, ale je dobré keď mi to niekto povie priamo. Problém bol v tom, že to video vznikalo bez plánovania až nejak v polovici fotenia som zistil, že to bude plnohodnotné video a môže byť nejako zaujimavo poskladané, nie len ako zábery s hudbou. Ten screen s nápisom extra diváka neupúta, to je pravda nič lepšie som však v rýchlosti nevymyslel, chcel som ale font s cencúľmi aby to podporilo trochu ten celkový chlad z videa

Martina Hecka z Timestorm films poznám, ten je over the top takých borcov je viac napr. Kirill Neiezhmakov či Rob Whitworth.
 
Jurd0
2018-04-09 21:08:07+02
príspevok od: markato1
vyborna praca velmi zaujimave videjko,super.
Diky moc
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()