Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

nekonečná dilema Fujifilm X-T2 vs X-T20 vs Olympus OMD M5 markII

Peter4
2018-07-15 13:14:36+02
Ahojte chcel by som Vás poprosiť o pomoc prečítal som neskutočné množstvorecenyií porovnaní atď. ale potrebujem poradiť aj od užívateľov lebo parametre nie sú všetko takže buď X-T2 resp. X-T20 ano viem je to 99%X-T2 + objektív set s XF 23mm f/1.4 alebo kúpiť set s XF18-55 + dokúpiť XF 23mm f/2.0 vyhľadom na rozpočet cca 2000EUR alebo potom set: Olympus E-M5 Mark II + M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40mm 1:2.8 PRO a potreboval bz som poradiť k nemu nejaký širokouhlý objektív s pevným ohniskom f/1,4max.2 na portrety street foto. Velmi by ste mi pomohli. Ja neviem stále mi vychádza Olympus ako lepšia volba ale srdce mi stále piští po tom XT-2 je to možno len otázka design. Oba sú krásne a retro XT2 neje dotykový má však funkčné kolečka Olzmps kopu programovateľných kláves, Fuji nezamenitelné nastavenie starých filmov no neviem. Poraďte prosím. Ďakujem
 
fatality
2018-07-15 16:37:42+02
príspevok od: Peter4
Ahojte chcel by som Vás poprosiť o pomoc prečítal som neskutočné množstvorecenyií porovnaní atď. ale potrebujem poradiť aj od užívateľov lebo parametre nie sú všetko takže buď X-T2 resp. X-T20 ano viem je to 99%X-T2 + objektív set s XF 23mm f/1.4 alebo kúpiť set s XF18-55 + dokúpiť XF 23mm f/2.0 vyhľadom na rozpočet cca 2000EUR alebo potom set: Olympus E-M5 Mark II + M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40mm 1:2.8 PRO a potreboval bz som poradiť k nemu nejaký širokouhlý objektív s pevným ohniskom f/1,4max.2 na portrety street foto. Velmi by ste mi pomohli. Ja neviem stále mi vychádza Olympus ako lepšia volba ale srdce mi stále piští po tom XT-2 je to možno len otázka design. Oba sú krásne a retro XT2 neje dotykový má však funkčné kolečka Olzmps kopu programovateľných kláves, Fuji nezamenitelné nastavenie starých filmov no neviem. Poraďte prosím. Ďakujem
ja som teraz riesil podobnu dilemu..a mne,samozrejme podla mojich poziadaviek,ktore boli:apsc(iso,dr,univerzalnost),co najmensie telo,vyklopny a dotykovy display,dobry vyber objektivov,vysiel x-t20..simulacie filmov a dizajn su len prijemny bonus..
takze idem predat moju x-100t,kde mi zacalo prekazat pevne ohnisko a niektore fuji muchy,co su uz v dalsich modeloch vychytane a kupit x-t20+23/2(1.4?)+56/1.2..
 
PeCh
2018-07-15 21:00:26+02
Najprv sa spýtam, čo je ten tvoj širokouhlý objektív. Podľa Fuji voľby to vyzerá na 35 mm ekv. Píšeš, že na portréty a street foto a chceš f1.4-2.0. Na Oly máš priamo 17/1.7 a 17/1.2, ale nerátaj veľmi, že s tým budeš vedieť rozmazat pozadie pri portréte. Tu budeš mať problém aj na Fujine s 23/1.4. Buď bude pozadie len mierne rozmazané, alebo budeš musieť byť poriadne blízko a to ti zase portrét bude deformovať perspektíva. So širším ohniskom ešte duplom. Si si toho vedomý? Z tohto dôvodu pokiaľ neplánuješ fotiť za zlých svetelných podmienok (reportáže, svadby...), tak by som volil skôr 23/2 (resp. 17/1.7). Samozrejme, ak ťa rozpočet pustí, nie je dôvod, prečo sa nerozmaznať.
 
Peter4
2018-07-15 21:40:41+02
Dakujem PeCh za upozornenie, to je to nemám velké skúsenosti s tými pevnými ohniskami maju ich na výber hlavne Fujine vela určite som chcel u oboch aby tam bol jeden univerzal zoom ten Olympus ma 12-40 a f2,8 čo je fajn trošku sa obavam pri Fuji toho XF18-55 má rozsah f/2.8 až 4. Takže teraz už len otázka X-T20 alebo Olympus a aký portretový a aký na street - to len do budúcnosti ďakujem za rady cením si to. PS: fatality dik za prispevok a radu.
 
Peter4
2018-07-15 21:52:36+02
príspevok od: fatality
ja som teraz riesil podobnu dilemu..a mne,samozrejme podla mojich poziadaviek,ktore boli:apsc(iso,dr,univerzalnost),co najmensie telo,vyklopny a dotykovy display,dobry vyber objektivov,vysiel x-t20..simulacie filmov a dizajn su len prijemny bonus..
takze idem predat moju x-100t,kde mi zacalo prekazat pevne ohnisko a niektore fuji muchy,co su uz v dalsich modeloch vychytane a kupit x-t20+23/2(1.4?)+56/1.2..
ahoj Dikes za info a ako si to nakoniec vyriešil kupil si teda X-T20 a v kombinácií s akými obj. dikes
 
lukaslacko
2018-07-15 21:58:23+02
Tak tak. 23 nie je portretne sklo. Ak by si s 23 moc nefotil portrety a chces mazat pozadie, radsej by som siel do 16/1.4. Oproti 23/1.4 mi to pride ako kreativnejsie sklo s viac zvyraznenou perspektivou a celkovo to je lepsie sklo. Musis ale byt blizko ak chces mazat.

Na portrety bud 56/1.2 alebo 90/2. 90 je ale dost dlha dnu.

Ja by som isiel, teda aj som siel do 23/2 a 56/1.2. Mam aj 16/1.4 ale to uz je dost za 2 pevne skla. 23/2 a 56/1.2 je dostupnejsie
 
matpi
2018-07-15 22:17:05+02
Ja by som ti odporucil ist si ich chytit do ruky a vyskusat ovladanie. Ktory ti bude viac vyhovovat, ten ber. Pretoze vo vsetkom...cena, dizajn, vyber objektivov atd.....su to vyrovnane fotoaparaty. V prospech olympusu je vyborna stabilizacia snimaca, v pripade fuji vacsi snimac. Ci budes fotak pouzivat v situaciach, kde by si si jednu alebo druhu vyhodu vsimol, uz neviem. Sam som sa pred par rokmi rozhodoval medzi tymito dvoma...vyhralo fuji...a aj ked olympus postupne prichadzal s vecami, ktore sa mi zdali zaujimave, nikdy som neolutoval ani neuvazoval o zmene. S fuji a objektivmi 14mm, 23mm a 56mm som bol maximalne spokojny.
 
DenisBede
2018-07-15 22:42:04+02
Tiež sa rozhodujem medzi nimi... chcem vymeniť zrkadlovku za niečo šikovnejšie a menšie. U mna je voľba jasná, X-T2 kvôli utesneniu, lepšiemu držaniu a pohodlnejšej očnici hľadáčika! Z Oly som mal na týžden na testovanie E-M1 mark II a je skvelý, no veľkosť snímača u mna nepustí, chcem APS-C, takže je to jasné... čo sa týka objektívov, u mna to bude určite 14 f2.8 + 23 f2... 23mm ako základný objektív na bežné nosenie a fotenie a 14 na architektúru, interiér, krajinky...
 
fatality
2018-07-15 22:48:05+02
príspevok od: Peter4
ahoj Dikes za info a ako si to nakoniec vyriešil kupil si teda X-T20 a v kombinácií s akými obj. dikes
x-t20 a 56/1.2 objednane..u 23 sa rozhodnem,ci f2 alebo f1.4..
 
Peter4
2018-07-16 12:18:18+02
príspevok od: DenisBede
Tiež sa rozhodujem medzi nimi... chcem vymeniť zrkadlovku za niečo šikovnejšie a menšie. U mna je voľba jasná, X-T2 kvôli utesneniu, lepšiemu držaniu a pohodlnejšej očnici hľadáčika! Z Oly som mal na týžden na testovanie E-M1 mark II a je skvelý, no veľkosť snímača u mna nepustí, chcem APS-C, takže je to jasné... čo sa týka objektívov, u mna to bude určite 14 f2.8 + 23 f2... 23mm ako základný objektív na bežné nosenie a fotenie a 14 na architektúru, interiér, krajinky...
Ďakujem za odpoveď presne som potreboval vedieť čo na tie krajinky archytektúru a interier takže ta 14/2,8 no a ešte by som dal možno šancu tomu zoom-u XF v cene, no držal som oba a zhodnotil som že v prípade Fuji aj Olypusu (tam je to síce trošku lepšie) potrebujem grip pri X-T2 som mal každú chvílu dojem že sa mi vyšmykne a k Olympusu majú fajn grip + baterku. Tak idem to všetko hodiť do kalkulačky. Dikes za uživatelske rady.
 
marcus_labeo
2018-07-16 12:27:27+02
príspevok od: matpi
Ja by som ti odporucil ist si ich chytit do ruky a vyskusat ovladanie. Ktory ti bude viac vyhovovat, ten ber. Pretoze vo vsetkom...cena, dizajn, vyber objektivov atd.....su to vyrovnane fotoaparaty. V prospech olympusu je vyborna stabilizacia snimaca, v pripade fuji vacsi snimac. Ci budes fotak pouzivat v situaciach, kde by si si jednu alebo druhu vyhodu vsimol, uz neviem. Sam som sa pred par rokmi rozhodoval medzi tymito dvoma...vyhralo fuji...a aj ked olympus postupne prichadzal s vecami, ktore sa mi zdali zaujimave, nikdy som neolutoval ani neuvazoval o zmene. S fuji a objektivmi 14mm, 23mm a 56mm som bol maximalne spokojny.
S tým osobným odskúšaním je to síce rozumná rada, len sa u nás trochu ťažšie realizuje. Dnes sa všetko rieši cez internet, kamenných obchodov je málo a ak človek nie je z Bratislavy, v podstate sa k reálnemu porovnaniu Fuji vs. Oly ani nedostane. V konzumných elektrách je poväčšine len Canon a Nikon, občas Sony a Olympus, Fuji som ale nikde nevidel.
Osobne som si odskúšal viaceré foťáky iba v zahraničí na jednom letisku, kde mali v obchode úplne všetko, od Fuji cez Sony po Panasonic. U nás je to ale bieda.
 
DenisBede
2018-07-16 18:00:13+02
príspevok od: Peter4
Ďakujem za odpoveď presne som potreboval vedieť čo na tie krajinky archytektúru a interier takže ta 14/2,8 no a ešte by som dal možno šancu tomu zoom-u XF v cene, no držal som oba a zhodnotil som že v prípade Fuji aj Olypusu (tam je to síce trošku lepšie) potrebujem grip pri X-T2 som mal každú chvílu dojem že sa mi vyšmykne a k Olympusu majú fajn grip + baterku. Tak idem to všetko hodiť do kalkulačky. Dikes za uživatelske rady.
S tým držaním a gripmi máš pravdu, ja som dlhšie čakal na Fuji s lepším gripom a on naozaj prišiel! Volá sa X-H1 a je veľký ako zrkadlovka a aj ked sa dobre drží a je ľahší, uvedomil som si pri nom, že to čo naozaj chcem je kompaktnosť, a to viac ako čokoľvek iné, takže nakoniec som sa vrátil k X-T2 vs. X-T20...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()