Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

E-PL7 hlasité zaostrovanie?

mad.r3d.panda
2019-02-06 20:14:41+01
Zdravím všetkých,

vopred sa ospravedlňujem za možno hlúpu otázku.
Dostal sa ku mne bazárový Olympus E-PL7 a pri zaostrovaní je doosť hlasitý.
S podobnými fotoaparátmi zatiaľ skúsenosť nemám. Chcem sa len uistiť, či je všetko OK, či ho radšej rýchlo vrátiť

Za všetky odpovede vopred vďaka
 
pa10
2019-02-07 08:10:33+01
príspevok od: mad.r3d.panda
Zdravím všetkých,

vopred sa ospravedlňujem za možno hlúpu otázku.
Dostal sa ku mne bazárový Olympus E-PL7 a pri zaostrovaní je doosť hlasitý.
S podobnými fotoaparátmi zatiaľ skúsenosť nemám. Chcem sa len uistiť, či je všetko OK, či ho radšej rýchlo vrátiť

Za všetky odpovede vopred vďaka
- v menu si vypni zvuk
- ostri objektiv, nie fotoaparat. niektore objektivy pri ostreni pocut, ine nie
- bazar nie je obchod, som zvedavy ako to "rychlo vratis"
 
mad.r3d.panda
2019-02-07 22:56:06+01
príspevok od: pa10
- v menu si vypni zvuk
- ostri objektiv, nie fotoaparat. niektore objektivy pri ostreni pocut, ine nie
- bazar nie je obchod, som zvedavy ako to "rychlo vratis"
Na začiatok veľmi poučná informácia vďaka za odpoveď mám skúsenosť, veľmi krátku a povrchnú, s kamošovou zrkadlovkou, a jeho objektív bol úplný tichošlápek. Viem, že pri preostrovaní je to normálne, zaskočilo ma, že hučí aj keď už drží zaostrené.
 
fatality
2019-02-08 00:52:44+01
príspevok od: mad.r3d.panda
Na začiatok veľmi poučná informácia vďaka za odpoveď mám skúsenosť, veľmi krátku a povrchnú, s kamošovou zrkadlovkou, a jeho objektív bol úplný tichošlápek. Viem, že pri preostrovaní je to normálne, zaskočilo ma, že hučí aj keď už drží zaostrené.
to moze byt stabilizacia..
 
-rs-
2019-02-08 07:36:46+01
skus vypnut stabilizaciu a fotit potom. pri prvom mirrorlesse som reagoval podobne
 
pa10
2019-02-09 10:20:33+01
presne tak, stabilizacia moze byt jedna pricina. zapnute kontinualne zaostrovanie moze byt druha. pri nom objektiv neustale preostruje na ostriaci bod pri namacknutej spusti. ak je motorcek ostrenia hlucnejsi, sposobuje to sum. napr. taky Panasonic 20mm/1.7 I ma dost hlasny a pomaly ostriaci motorcek. hlucnost stabilizacie sa tiez lisi, pri niektorych objektivoch musis mat ucho nalepene na objektiv aby si pocul ci pracuje, pri inych ju bez problemov rozoznas aj z vacsej vzdialenosti, stabilizacia je v zasade tym hlucnejsia cim je objektiv vacsi (ak sa mylim opravte ma)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()