Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Olympus OM-D E-M10 Mark II verzus Mark III

Sumilka
2019-04-15 13:35:36+02
Už pár rokov používam foťák Olympus Pen EPL3. Prevažne používaný na rodinné fotenie. Ale vždy mi chýbal hľadáčik. Keďže mi nepríde výhodné dokupovať hľadáčik k Penu ktorý je dosť drahý rozhodla som sa vymeniť telo.
K Penu mám objektívy Olympus M.Zuiko Digital 45mm f/1,8 a Panasonic 20mm F1.7II. Prevažne využívaný Olympus v exteriéri pri fotení portrétnych foto detí a rodiny poprípade deti v akcii - zamrazovanie pohybu pri športe či skákaní lození. Väčinou už fotím na režime - priorita clony alebo závierky.
Cenovo som sa chcela hýbať okolo 300€. Vyšli mi na bazare Olympus OM-D E-M10II alebo Panasonic Lumix GX80. Viac ma to ale ťahá aj po prečítaní recenzií k Olympusu.
Ale momentálne sa mi naskytla možnosť za 400e kúpiť Mark III. Na jedenj strane síce o radu vyšší novši a celkom super cenu na druhej prekračujem rozpočet a neviem či to stojí zato.
Parametrovo mi prídu dosť podobné i keď rozdiely tam samozrejme sú len neviem či pre mňa fotografa - amatéra podstatné.
Recenzie mám načítane aj porovnania ale aj tak sa neviem rozhodnúť či sa mi teda oplatí investovať o cca100€ viac do mark III alebo uśetriť a postačí mark II. Viem že oba budú lepšie ako momentálny Pen ale z dlhodobého hľadiska sa neviem rozhodnúť do ktorého ísť keďže každý má aj svoje plusy aj mínusy.

Vopred ďakujem za info.
 
Marcel Rebro
2019-04-15 13:59:12+02
Ak nepotrebuješ 4K video postačí určite ak Mk II. Mk III má tuším novší procesor a viac AF bodov. Fotky z neho polezú úplne rovnaké.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-04-15 15:33:20+02
Rozdeil medzi Mark II a III som popisal recenzii Mark III. AK ju mas precitanu, poznas vsetky argumenty na to aby si sa rozhodol. My to za teba neurobime. Jedine zeby sme hlasovali a ty by si sa podriadil nasmu rozhodnutiu?
 
asverusko
2019-04-15 17:23:13+02
Zdravím. Ďakujem Blahoslavovi. Áno, predávam Panasonic GX 80, stav 100 percentný, cena 220 E, darček: nový mobil Nokia .
 
Marcel Rebro
2019-04-16 09:19:30+02
príspevok od: asverusko
Zdravím. Ďakujem Blahoslavovi. Áno, predávam Panasonic GX 80, stav 100 percentný, cena 220 E, darček: nový mobil Nokia .
Daj to naopak : predávam Nokia a ako darček pridám GX80. Marketingovo je to lepšie, bo darček je hodnotnejší
 
asverusko
2019-04-16 10:21:45+02
príspevok od: Marcel Rebro
Daj to naopak : predávam Nokia a ako darček pridám GX80. Marketingovo je to lepšie, bo darček je hodnotnejší
Marcel Rebro, nie je čo opravovať. Nepredávam Olympus, predávam PANASONIC.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()