Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Z aps-c na bezzrkadlovku?

veronikamk
2019-09-04 22:48:31+02
Ahojte, dost intenzivne uvazujem nad prechodom z nikonu d5100 na bezzrkadlo, najskor som mala predstavu kupit lepsiu aps-c kedze mam celkom dobre pevne skla, no po zvazeni toho, ze sa chcem fotografii venovat naplno by bolo aj do buducna asi vhodnejsie prejst na full frame. Fotim najma portrety, rodinky, obcas atelier a chcela by som skusit aj svadby ako druhy fotograf, momentalne sa do svadieb nepustam, nemam na to fotak a preto by som chcela rady od niekoho kto sa venuje rovnakym zanrom fotenia a vlastni bezzrkadlovku, viete mi odporucit do coho by som mala ist? Plus ake objektivy k danemu fotoaparatu pouzivate? Dost podstatna je pre mna najma rychlost ostrenia. Za kazdu radu dakujem
 
martinmlm
2019-09-04 23:05:35+02
príspevok od: veronikamk
Ahojte, dost intenzivne uvazujem nad prechodom z nikonu d5100 na bezzrkadlo, najskor som mala predstavu kupit lepsiu aps-c kedze mam celkom dobre pevne skla, no po zvazeni toho, ze sa chcem fotografii venovat naplno by bolo aj do buducna asi vhodnejsie prejst na full frame. Fotim najma portrety, rodinky, obcas atelier a chcela by som skusit aj svadby ako druhy fotograf, momentalne sa do svadieb nepustam, nemam na to fotak a preto by som chcela rady od niekoho kto sa venuje rovnakym zanrom fotenia a vlastni bezzrkadlovku, viete mi odporucit do coho by som mala ist? Plus ake objektivy k danemu fotoaparatu pouzivate? Dost podstatna je pre mna najma rychlost ostrenia. Za kazdu radu dakujem
 
bobo222
2019-09-05 06:45:49+02
Sony A7III 16-35 + 24-70 + 85/1,8 +35/1,4 + 70-200 A máš to komplet

Doporučujem napísať do otázky aj rozpočet...
 
juranest
2019-09-05 08:23:29+02
Zalezi, ci mas aj objektivy pouzitelne na FF. ak ano tak Z6 s adapterom ti na zaciatok bude stacit. ak mas len APS-C tak si mozes vybrat ktory kolvek system
 
veronikamk
2019-09-05 08:55:46+02
príspevok od: bobo222
Sony A7III 16-35 + 24-70 + 85/1,8 +35/1,4 + 70-200 A máš to komplet

Doporučujem napísať do otázky aj rozpočet...
Dakujem za radu, rozpocet som nepisala celkom ma zaujima co ludia radia pre tie druhy fotenia co som napisala, asi vo viacerych cenovych kategoriach. Idem mi najma o to aby mi to dostacovalo na to co planujem fotit a nemusela by som rozmyslat par rokov o nejakej zmene
 
fatality
2019-09-05 09:09:02+02
príspevok od: veronikamk
Dakujem za radu, rozpocet som nepisala celkom ma zaujima co ludia radia pre tie druhy fotenia co som napisala, asi vo viacerych cenovych kategoriach. Idem mi najma o to aby mi to dostacovalo na to co planujem fotit a nemusela by som rozmyslat par rokov o nejakej zmene
na to,co potrebujes by ti s dobrymi sklami stacila aj d500,d7200,d7500..
a mala by si to "za hubicku"..
+mala by si nam fakt napisat,ake mas skla a budget..
 
veronikamk
2019-09-05 09:24:17+02
príspevok od: fatality
na to,co potrebujes by ti s dobrymi sklami stacila aj d500,d7200,d7500..
a mala by si to "za hubicku"..
+mala by si nam fakt napisat,ake mas skla a budget..
skla mam nikkor 35 1.8, 50 1.8 a 85 1.8
Telo by som kupila nove, objektivy by som pravdepodobne riesila cez bazar. Ak mam teda napisat nejaky budget tak tych 2500€ -3000€, samozrejme sa nebranim ani lacnejsim alternativam pokial by splnali co treba ale takisto nepotrebujem nejaku drahsiu vybavu kupovat celu naraz preto som ten budget nevedela uplne povedat, snad sa chapeme
D7200-7500 som pozerala ale teda vela nazorov som citala takych ze na svadby jednoznacne ff co sa tyka rychlosti a sumu, ale necham si poradit
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-09-05 09:28:17+02
Kup si Nikon Z6 s adapterom. Na zaciatku mozes pouzivat objektivy, ktore mas, a neskor ich postupne vymenis za nativne s bajonetom Z.
 
veronikamk
2019-09-05 09:29:21+02
príspevok od: veronikamk
skla mam nikkor 35 1.8, 50 1.8 a 85 1.8
Telo by som kupila nove, objektivy by som pravdepodobne riesila cez bazar. Ak mam teda napisat nejaky budget tak tych 2500€ -3000€, samozrejme sa nebranim ani lacnejsim alternativam pokial by splnali co treba ale takisto nepotrebujem nejaku drahsiu vybavu kupovat celu naraz preto som ten budget nevedela uplne povedat, snad sa chapeme
D7200-7500 som pozerala ale teda vela nazorov som citala takych ze na svadby jednoznacne ff co sa tyka rychlosti a sumu, ale necham si poradit
Este aby to bolo zrozumitelne ani tych 3000€ nemusi byt strop, pokial by som vybavu nekupila naraz
 
fatality
2019-09-05 09:46:32+02
príspevok od: veronikamk
skla mam nikkor 35 1.8, 50 1.8 a 85 1.8
Telo by som kupila nove, objektivy by som pravdepodobne riesila cez bazar. Ak mam teda napisat nejaky budget tak tych 2500€ -3000€, samozrejme sa nebranim ani lacnejsim alternativam pokial by splnali co treba ale takisto nepotrebujem nejaku drahsiu vybavu kupovat celu naraz preto som ten budget nevedela uplne povedat, snad sa chapeme
D7200-7500 som pozerala ale teda vela nazorov som citala takych ze na svadby jednoznacne ff co sa tyka rychlosti a sumu, ale necham si poradit
rychlost ostrenia neurcuje velkost snimaca..napr. d500 je raketa,od ktorej pravdepodobne nic lepsie neostri..so sumom je na tom samozrejme ff lepsie,ale nieje to dnes nic drasticke..
+da sa to dobehnut svetlymi sklami..
ja som mal prednedavnom svadbu a cela bola nafotena s apsc fuji x-h1 a x-pro2 + f1.4,f1.2 a f0.95 sklami..
ak by si isla do Nikon apsc,usetrila by si fakt vela,kedze tie skla su vyborne..
+bezzrkadlovky nie su vo vsetkom vyhra..akurat sa to tu rozoberalo v inej teme,maju male oneskorenie pri stlaceni spuste(mozne usle okamihy),pozerat dlho do e-hladacika nieje prijemne + baterky zeru omnoho viac..ale okrem toho viacmenej same vyhody..
ale ty uz si asi rozhodnuta pre ff ..
v tom pripade je fajn volba nikon d750,z6..canon 5dm3,eos R..sony a7III..
 
veronikamk
2019-09-05 09:54:11+02
príspevok od: fatality
rychlost ostrenia neurcuje velkost snimaca..napr. d500 je raketa,od ktorej pravdepodobne nic lepsie neostri..so sumom je na tom samozrejme ff lepsie,ale nieje to dnes nic drasticke..
+da sa to dobehnut svetlymi sklami..
ja som mal prednedavnom svadbu a cela bola nafotena s apsc fuji x-h1 a x-pro2 + f1.4,f1.2 a f0.95 sklami..
ak by si isla do Nikon apsc,usetrila by si fakt vela,kedze tie skla su vyborne..
+bezzrkadlovky nie su vo vsetkom vyhra..akurat sa to tu rozoberalo v inej teme,maju male oneskorenie pri stlaceni spuste(mozne usle okamihy),pozerat dlho do e-hladacika nieje prijemne + baterky zeru omnoho viac..ale okrem toho viacmenej same vyhody..
ale ty uz si asi rozhodnuta pre ff ..
v tom pripade je fajn volba nikon d750,z6..canon 5dm3,eos R..sony a7III..
Nie som na 100% rozhodnuta preto si radsej necham poradit, nechcem robit zbytocne rychle, drahe rozhodnutia preto pisem sem, fakt je tych informacii na internete velmi vela a mam z toho uz trochu gulas
Este k tomu nikonu z6, kedze tie skla mam na apsc, nie som si ista ci to bude spravne fungovat? Nefunguje ten adapter iba pre skla na ff?
 
Krtko fotografom
2019-09-05 10:10:47+02
príspevok od: veronikamk
skla mam nikkor 35 1.8, 50 1.8 a 85 1.8
Telo by som kupila nove, objektivy by som pravdepodobne riesila cez bazar. Ak mam teda napisat nejaky budget tak tych 2500€ -3000€, samozrejme sa nebranim ani lacnejsim alternativam pokial by splnali co treba ale takisto nepotrebujem nejaku drahsiu vybavu kupovat celu naraz preto som ten budget nevedela uplne povedat, snad sa chapeme
D7200-7500 som pozerala ale teda vela nazorov som citala takych ze na svadby jednoznacne ff co sa tyka rychlosti a sumu, ale necham si poradit
Iba k poslednej vete. To tvrdia iba ti, co nevedia fotit s bleskom (alebo bleskami).
 
fatality
2019-09-05 10:11:45+02
príspevok od: veronikamk
Nie som na 100% rozhodnuta preto si radsej necham poradit, nechcem robit zbytocne rychle, drahe rozhodnutia preto pisem sem, fakt je tych informacii na internete velmi vela a mam z toho uz trochu gulas
Este k tomu nikonu z6, kedze tie skla mam na apsc, nie som si ista ci to bude spravne fungovat? Nefunguje ten adapter iba pre skla na ff?
aj pri z6 a myslim ze aj pri d750 mas tzv.crop mode..takze skla sa budu spravat,ako na tvojej d5100,akurat nebudes mat vystup 24mpix,ale 16mpix..docasne,kym nekupis ff skla..(aj ked myslim 50ka a 85ka su ff skla)..
 
JanM
2019-09-05 10:13:40+02
Predpokladam, ze sa pytas 'Zo zrkadlovky na bezzrkadlovku?' a nie 'Z APS-C na iny format?' Ak to prve, a vzhladom na to co uz mas, Karolova rada je najviac cenovo efektivna. Ak to druhe a chces vymenitelne objektivy, tam mas moznosti volby od 4/3, cez APSC, FF az po medium format. Dobra kvalita sa da dosiahnut so vsetkymi formatmi, zrkadlovkami I bezzrkadlovkami, takze tam potom vela zavazia faktory ako co chces fotit, ale aj rozmery, hmotnost, ceny, osobne preferencie atd.
 
MagickVamp
2019-09-05 15:30:55+02
príspevok od: veronikamk
Ahojte, dost intenzivne uvazujem nad prechodom z nikonu d5100 na bezzrkadlo, najskor som mala predstavu kupit lepsiu aps-c kedze mam celkom dobre pevne skla, no po zvazeni toho, ze sa chcem fotografii venovat naplno by bolo aj do buducna asi vhodnejsie prejst na full frame. Fotim najma portrety, rodinky, obcas atelier a chcela by som skusit aj svadby ako druhy fotograf, momentalne sa do svadieb nepustam, nemam na to fotak a preto by som chcela rady od niekoho kto sa venuje rovnakym zanrom fotenia a vlastni bezzrkadlovku, viete mi odporucit do coho by som mala ist? Plus ake objektivy k danemu fotoaparatu pouzivate? Dost podstatna je pre mna najma rychlost ostrenia. Za kazdu radu dakujem
Kup D7200 v AQT stym ze im tam posles aj objektivy nech to nakalibruju...ver ze ziadne CSC sa ti na to chytat nebude co do rychlosti ostrenia. Pockaj kym nikon nevyda Z6 mark II ktora uz snad bude za nieco stat, pripadne nieco s dvomal slotmy.
 
MagickVamp
2019-09-05 15:31:14+02
A svadbu nafotis aj s D7200 + blesk do stropu...
 
marianr
2019-09-05 15:41:47+02
Priviaž si k fotoaparátu polovicu tehly a môžeš odskúšať čo znamená robiť celý deň s FF. 8-)

Neviem či bezzrkadlo je až taký zázrak, veľa ľudí sa sťazuje na únavu oka po celodennej práci.
 
IO-NR
2019-09-05 17:28:12+02
Na portréty, rodinky, ateliér a svadby ako druhý fotograf by bola fajn ľahká kombinácia A7III + Sony FE 35/1.8 (nie OSS) + Sony FE 85/1.8.
Kvalitná ťažká kombinácia by bol A7III + Samyang 35/1.4 a Samyang 85/1.4.
Blesk stačí nejaký maličký Stroboss 350 na Sony.
Tie Sony objektívy sú dosť kvalitné a zároveň aj malé a ľahké, Samyang sú väčšie, no najmä 85/1.4 je veľmi podarený kúsok. 35/1.4 má kvalitu skoro ako Sony 35/1.4 ZA, no tuším ešte väčšiu kusovosť ako ten ZA, takže treba vyberať poriadne
Cenovo je zostava so Samyang sklami lacnejšia, fajn by bol aj mix Sony 35/1.8 + Samyang 85/1.4.
Skús si pozrieť aktuálne ceny na nete, táto zostava by vyšla na 2600-3000€ podľa toho, kde budeš kupovať. Nie je to málo peňazí.
Alternatíva je aj A7III + Tamron 28-75/2.8, čo je zostava za cca 2400-2500€, no radšej mám pevné skla
 
IO-NR
2019-09-05 18:27:22+02
A este čo sa týka únavy, tak u mňa je to naopak, pri DSLR som mával viac unavené oči. 6D ešte nemal dobrý AF v LV, takže všetky fotky bez ohľadu na prievan či poveternostné podmienky vznikali cez hľadáčik, iná možnosť v podstate nebola.
S bezzrkadkovkou fotím cez EVF oveľa menej a cítim menšiu únavu po svadbe. Rovnako aj večer na hostine vidieť oveľa lepšie a ľahšie. Je to ale individuálne - poznám ľudí čo by cez displej nefotili, lebo to nevyzerá dostatočne profesionálne
 
fatality
2019-09-05 18:49:36+02
príspevok od: MagickVamp
Kup D7200 v AQT stym ze im tam posles aj objektivy nech to nakalibruju...ver ze ziadne CSC sa ti na to chytat nebude co do rychlosti ostrenia. Pockaj kym nikon nevyda Z6 mark II ktora uz snad bude za nieco stat, pripadne nieco s dvomal slotmy.
no inak,keby nepotrebovala nieco sirsie,je to riesenie za babku..a pritom kvalitne..
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()