Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

OMD E-M5 mkII upgrade

lordsewen
2019-11-21 11:04:48+01
Zdravím. Som majiteľom OMD E-M5 mk2 a baví ma amatérsky fotenie krajiny. Polemizujem však nad jedným, že v prípade fotenia východu slnka sa stretávam s veľkou mierou šumu v tmavých oblastiach aj najnižšom ISO a malou mierou detailov v týchto oblastiach (otázka objektívov). A teraz dilema. Zvažujem kúpu Olympusu 12-100 f4/PRO, čím by som dosiahol ostrosť a detailnosť snímkov. Ale šum tu bude stále. A tu otvorená aj možnosť nákupu Z6 + 24-70/f4. Dosiahnem pri fotení krajiny a východu/západu slnka za slabých svetelných podmienok čo sa týka miery šumu a detailov lepšiu kvalitu z Nikonu Z6 + 24-70/f4 alebo Olympusu OMD E-M5 mkII + 12-100/f4? Zaujímajú ma hlavne osobné skúsenosti. Respektíve nejaká iná alternatíva APSC? Samozrejme chcem len utesnenú bezzrkadlovku. Za každý názor a radu vopred Ďakujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-11-21 11:30:54+01
príspevok od: lordsewen
Zdravím. Som majiteľom OMD E-M5 mk2 a baví ma amatérsky fotenie krajiny. Polemizujem však nad jedným, že v prípade fotenia východu slnka sa stretávam s veľkou mierou šumu v tmavých oblastiach aj najnižšom ISO a malou mierou detailov v týchto oblastiach (otázka objektívov). A teraz dilema. Zvažujem kúpu Olympusu 12-100 f4/PRO, čím by som dosiahol ostrosť a detailnosť snímkov. Ale šum tu bude stále. A tu otvorená aj možnosť nákupu Z6 + 24-70/f4. Dosiahnem pri fotení krajiny a východu/západu slnka za slabých svetelných podmienok čo sa týka miery šumu a detailov lepšiu kvalitu z Nikonu Z6 + 24-70/f4 alebo Olympusu OMD E-M5 mkII + 12-100/f4? Zaujímajú ma hlavne osobné skúsenosti. Respektíve nejaká iná alternatíva APSC? Samozrejme chcem len utesnenú bezzrkadlovku. Za každý názor a radu vopred Ďakujem.
Nikon Z6 ma urcite lepsi snimac, objektiv 24-70/4 je vyborny, len nema tak prakticky rozsah ako 12-100. V ponuke NIkonu chyba teleobjektiv 70-200/4, ktory my som ja chcel na fotenie krajiny. Nebude min. dalsie 2 roky. AJ tak by som ale na tvojom mieste isiel do Z7, kvoli rozliseniu. Ked chces detaily, potrebujes rozlisenie.
 
lordsewen
2019-11-21 11:56:36+01
príspevok od: Karol Srnec
Nikon Z6 ma urcite lepsi snimac, objektiv 24-70/4 je vyborny, len nema tak prakticky rozsah ako 12-100. V ponuke NIkonu chyba teleobjektiv 70-200/4, ktory my som ja chcel na fotenie krajiny. Nebude min. dalsie 2 roky. AJ tak by som ale na tvojom mieste isiel do Z7, kvoli rozliseniu. Ked chces detaily, potrebujes rozlisenie.
Ďakujem za odpoveď. Nad Nikon Z7 pouvažujem. Rozsah objektívov je jasný, praktickosť 12-100 je super. Samozrejme že si nechám aj E-M5ku ku ktorej mám aj travel zoom 14-150ii.
 
blahoslav J B Art
2019-11-21 12:16:25+01
príspevok od: lordsewen
Zdravím. Som majiteľom OMD E-M5 mk2 a baví ma amatérsky fotenie krajiny. Polemizujem však nad jedným, že v prípade fotenia východu slnka sa stretávam s veľkou mierou šumu v tmavých oblastiach aj najnižšom ISO a malou mierou detailov v týchto oblastiach (otázka objektívov). A teraz dilema. Zvažujem kúpu Olympusu 12-100 f4/PRO, čím by som dosiahol ostrosť a detailnosť snímkov. Ale šum tu bude stále. A tu otvorená aj možnosť nákupu Z6 + 24-70/f4. Dosiahnem pri fotení krajiny a východu/západu slnka za slabých svetelných podmienok čo sa týka miery šumu a detailov lepšiu kvalitu z Nikonu Z6 + 24-70/f4 alebo Olympusu OMD E-M5 mkII + 12-100/f4? Zaujímajú ma hlavne osobné skúsenosti. Respektíve nejaká iná alternatíva APSC? Samozrejme chcem len utesnenú bezzrkadlovku. Za každý názor a radu vopred Ďakujem.
ide to aj s tym naradim, co mas a zadarmo, ale treba pouzit spajanie expozicii a staci aj napr. Zoner 17 (ktory mam zadarmo) ... ovsem chce to trochu namahy so stativom a upravou v PC
https://www.fotoradce.cz/jak-na-protisvetlo-v-krajinarske-fotografii
 
blahoslav J B Art
2019-11-21 12:18:51+01
príspevok od: blahoslav J B Art
ide to aj s tym naradim, co mas a zadarmo, ale treba pouzit spajanie expozicii a staci aj napr. Zoner 17 (ktory mam zadarmo) ... ovsem chce to trochu namahy so stativom a upravou v PC
https://www.fotoradce.cz/jak-na-protisvetlo-v-krajinarske-fotografii
a ze to ide aj MFT fotakmi, tu ukazuje tento fotograf
https://500px.com/diegogm
 
lordsewen
2019-11-21 13:00:46+01
príspevok od: blahoslav J B Art
ide to aj s tym naradim, co mas a zadarmo, ale treba pouzit spajanie expozicii a staci aj napr. Zoner 17 (ktory mam zadarmo) ... ovsem chce to trochu namahy so stativom a upravou v PC
https://www.fotoradce.cz/jak-na-protisvetlo-v-krajinarske-fotografii
Ja fotím sám pre seba. Snažím sa len posunúť v kvalite fotografie trošku dopredu. Samozrejmosť je fotenie zo statívu, káblová spúšť, ISO atď.. S tou úpravou v PC troška bojujem lebo keď fotím tak pol hodinku pred východom slnka, kedy je toho svetla málo, hneď sa mi objaví pri úprave šum v tmavých častiach. Link pozriem. Každá rada dobrá rada.
 
lordsewen
2019-11-21 13:01:51+01
príspevok od: blahoslav J B Art
a ze to ide aj MFT fotakmi, tu ukazuje tento fotograf
https://500px.com/diegogm
A to že to ide aj s MFT to je jasné. Človek sa učí celý život a link s fotkami - tie sú parádne.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()