Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Olympus OMD E M10 alebo E M5

armani
2020-05-26 23:07:18+02
Dobrý, mohol by som poprosiť o radu? Zvažujem nákup Olympus OM-D z druhej ruky. Mám dvoch favoritov a to M5 alebo M10 mkII. Neviem sa rozhodnúť do ktorého ísť. Cenovo sú si dosť príbuzné. U miroles neriešim až tak moc počet uzáviekok ale u tej M5 váham pre jej vek ale je to o triedu vyššie telo. Predsa len M 10 mkII je mladší strojček. Či?? Hlavne chcem fotiť detail, kvety, výrobky z dreva a nejaké manželkine kreatívne výrobky. Mám PEN 8 len si neviem zvyknúť fotiť bez hľadáčika. Hlavne na slnku fotím viac citom ako premyslenou kompozíciou. Proste odhadom. Objektív mám seták čo bol k PENu 8 a prikúpil som Olympus 60/2,8 macro.
Tak čo by ste poradili? Vopred ďakujem za rady.
 
blahoslav J B Art
2020-05-27 00:34:17+02
príspevok od: armani
Dobrý, mohol by som poprosiť o radu? Zvažujem nákup Olympus OM-D z druhej ruky. Mám dvoch favoritov a to M5 alebo M10 mkII. Neviem sa rozhodnúť do ktorého ísť. Cenovo sú si dosť príbuzné. U miroles neriešim až tak moc počet uzáviekok ale u tej M5 váham pre jej vek ale je to o triedu vyššie telo. Predsa len M 10 mkII je mladší strojček. Či?? Hlavne chcem fotiť detail, kvety, výrobky z dreva a nejaké manželkine kreatívne výrobky. Mám PEN 8 len si neviem zvyknúť fotiť bez hľadáčika. Hlavne na slnku fotím viac citom ako premyslenou kompozíciou. Proste odhadom. Objektív mám seták čo bol k PENu 8 a prikúpil som Olympus 60/2,8 macro.
Tak čo by ste poradili? Vopred ďakujem za rady.
alebo si dokup elektronicky hladacik Olympus VF-2, VF-3 alebo VF-4
 
armani
2020-05-27 08:11:18+02
príspevok od: blahoslav J B Art
alebo si dokup elektronicky hladacik Olympus VF-2, VF-3 alebo VF-4
V cene hľadáčiku môžem kúpiť aj mierne jazdené OM-D telo ale zvažoval som aj túto možnosť. Zvíťazil variant dokúpiť bazárové OMD. Občas by som chcel zdokumentovať nejakú prácu s drevom a tam je predsa dosť prašno a nechcem nový PEN vystavovať takým nepriaznivým podmienkam.
 
Johnnny
2020-05-27 11:46:03+02
Za mna urcite E-M10II. Modernejsi fotak s lepsim displejom, EVF, CPU atd. Tiez myslim focus bracketing ktory sa moze hodit. Pokial nepotrebujes sealing, je to za mna lepsia volba.
 
vilkoo
2020-05-27 11:51:58+02
M5 je utesnena voci prachu a vode a M10ii nie je M5 neurobis chybu dlho ti posluzi daj si porovnanie oboch aparatov a rozhodni sa sam co ti bude vyhovovat
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()