Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Adapter alebo radsej RF objektiv- Canon Eos R

ludmila72
ludmila72 2021-11-13 15:33:43+01
Ahojte, chcem sa poradit a vopred dakujem za pre mna cenne rady. Planujem kupu Canon Eos R, da sa dokupit aj adapter RF. No ja zvazujem kupit RF obj. 35 f1.8 macro a 85 f2 macro. Alebo kupit adapter a dostupnejsie objektivy napr. 50 f1.4. No ako pozeram ta 50tka ma uvedenie na trh pr takmer 30 rokmi. Naviac tie starsie objektivy nemaju stabilizaciu. Ale citala som, ze adaprer presvetluje objektiv EF o cca 0.71. Teda vystup by mal byt lepsi. Neviem teraz s cim su lepsie vysledky. Fotit chcem hlavne moje deti, vylety …
 
gytheio
2021-11-14 13:17:05+01
príspevok od: ludmila72
To na com mne najviac zakezi pro fotografovani portretov, vystihnut ten moment emocie s tym aby boka fotografia tak ostra, ze vidiet kazdu jednu mihalnicu, vsetko ostatne sa mi zda rozmazane… fotenie krajiniek a architektury mam tiez rada, ale najviac ma fascinuje portret maximalne ostry
Ta 85 nie je ostrejsia ako 50. 85 je oficialne portretny objektiv ale to neznamena, ze foti lepsie. Kazdy ma na to iny nazor ale moj je, ze 50 je ovela viac pouzitelny ako 85. 85 vobec nie je ostrejsi, skor ta 50 je ostrejsia a aj tak bez PP sa toho moc nepodari. Spominal som to vysie, ak sa clovek nechce pracne ucit PP je lepsie ten kompakt, naozaj foti ostrejsie ako ten drahy fotoaparat.
 
MagickVamp
2021-11-14 16:40:25+01
príspevok od: ludmila72
To na com mne najviac zakezi pro fotografovani portretov, vystihnut ten moment emocie s tym aby boka fotografia tak ostra, ze vidiet kazdu jednu mihalnicu, vsetko ostatne sa mi zda rozmazane… fotenie krajiniek a architektury mam tiez rada, ale najviac ma fascinuje portret maximalne ostry
Kazdu mihalnicu budes vidiet aj na rf 50f1,8, zvlast ak priclonis, od f2,8 to zacina byt fajn. Pri f4 mas vsetko uplne genialne ostre. Rf 85f2 je brutal ostra uz od clony f2. Rf85f2 patri k najostrejsim objektivom vobec. No tiez si treba uvedomit ze profici foto skoro vzdy doostruju a tie rozdieli sa stieraju. Mozem spravit foto priemernym objektivom a ked to doostrym napr cez topaz tak budem mat ostrejsiu foto ako niekto kto nedoostri v post procese aj ked bude fotit najostrejsim objektivom na svete. Tu sa zacneme uz motat aj v tom co si kto predstavuje pod ostrostou, ci ostre hrany na ukor detailov, alebo nejaky kompromis. Mas napr program dxolab ti spravi brutal ostre foto, ale vyzera to jak kreslene ked priblizis. No ked nepriblizis tak na prvy pohlad je to britva. V topaze sa vies vyhrat. Vela krat sa doostruje lokalne. Inak povedane po post procese rozdiel nepoznas.
 
ludmila72
2021-11-14 19:40:43+01
príspevok od: MagickVamp
Kazdu mihalnicu budes vidiet aj na rf 50f1,8, zvlast ak priclonis, od f2,8 to zacina byt fajn. Pri f4 mas vsetko uplne genialne ostre. Rf 85f2 je brutal ostra uz od clony f2. Rf85f2 patri k najostrejsim objektivom vobec. No tiez si treba uvedomit ze profici foto skoro vzdy doostruju a tie rozdieli sa stieraju. Mozem spravit foto priemernym objektivom a ked to doostrym napr cez topaz tak budem mat ostrejsiu foto ako niekto kto nedoostri v post procese aj ked bude fotit najostrejsim objektivom na svete. Tu sa zacneme uz motat aj v tom co si kto predstavuje pod ostrostou, ci ostre hrany na ukor detailov, alebo nejaky kompromis. Mas napr program dxolab ti spravi brutal ostre foto, ale vyzera to jak kreslene ked priblizis. No ked nepriblizis tak na prvy pohlad je to britva. V topaze sa vies vyhrat. Vela krat sa doostruje lokalne. Inak povedane po post procese rozdiel nepoznas.
Ludia, ste uzasni, ze poradite zaciatocnikom. Cely den pozeram kto mi sem nieco napisal a vdaka Vam vsetkym verim, ze sa rozhodnem pri kupe spravne a budem mat radost zo staronoveho konicka. Kedysi sme mali doma zrkadlovku na film s objektivmi a uz vtedy ma to bavilo, potom som mala digitalnu kompaktnu zrkadlovku Olympus tiez na kinofilm, z oboch boli pekne fotografie. Teraz sa k tomu chcem vratit, no technologie su nove a tato stranka je dar pre takych ako som ja. 🙏😘
 
ludmila72
2021-11-14 19:42:02+01
Ludia, ste uzasni, ze poradite zaciatocnikom. Cely den pozeram kto mi sem nieco napisal a vdaka Vam vsetkym verim, ze sa rozhodnem pri kupe spravne a budem mat radost zo staronoveho konicka. Kedysi sme mali doma zrkadlovku na film s objektivmi a uz vtedy ma to bavilo, potom som mala digitalnu kompaktnu zrkadlovku Olympus tiez na kinofilm, z oboch boli pekne fotografie. Teraz sa k tomu chcem vratit, no technologie su nove a tato stranka je dar pre takych ako som ja. 🙏😘
 
ludmila72
2021-11-14 19:43:10+01
.
 
2022-01-24 15:46:49+01
Riešenia vašich finančných problémov
Jednotlivcom kdekoľvek na svete ponúkame pôžičku v rozmedzí od 3 000 eur do 80 000 000 eur, všetci ľudia ju môžu splatiť aj s úrokom pri úrokovej sadzbe 2% z akejkoľvek požadovanej sumy. Kontaktujte ma emailom: biezbardelaura@gmail.com
WhatsApp: +33752595873

Webstránka: http://www.keogh-group.com
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()