Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Panasonic GX9 vs. Olympus OM-D E-M10 Mark IV

engineer
2022-03-20 11:57:21+01
Ahojte, chcel by som vás poprosiť o radu. Vyberám (menší) foťák na výlety (zrkadlovka sa mi nechce nosiť so sebou) a rozhodujem sa medzi Panasonicom GX9 a Olympusom M10 4. gen. Prečítal som si recenzie na oba z uvedených modelov, ale pomohlo by mi, keby mi niekto poskytol praktické skúsenosti, prípadne iný pohľad na vec.
Ďakujem.
 
sasko
2022-03-20 19:25:53+01
Ahoj, gx9 som chvilu mal, velmi dobry fotoaparat, prehladme menu panasonicov je super, aj ovladanie.
Panasonic ma aj slusne video ale iba max 30sn/s preto som isiel do g9 a teraz gh5s co uz je kamera v prvom rade.
Mal som aj tieto olympusy ale 2 a 3 radu, boli fayn ale panasonic bol pre mna lepsi.
Myslim ze neurobis chybu ani jednym z nich, najlepsie chytit do ruky a uvidis, velmi dolezity bude aj objektiv.
 
blahoslav J B Art
2022-03-20 21:04:52+01
mal som Panasonic GX80, co je nieco podobne GX9 a Olympus M10 gen.1 ...
Panasonic s palacinkovym objektivom 12-32 je malicka zostava do vrecka bundy s dualnou stabilizaciou, vhodny na video a mne sa viac paci telo s hladacikom na boku ...
 
patrac00
2022-03-21 12:00:15+01
Ešte by som pozrel FUJI. veľkosť rovnaká + väčší snímač. Napr. X-T200 + 15-45 je celkom šikovné combo
 
engineer
2022-03-21 20:11:12+01
Fuji som samozrejme pozeral, ale ten ich špeciálny snímač ma veľmi neoslovil (vyvolávam fotky iba v LR a mám rád komfort Zároveň o X-T200 som čítal, že kvalita prevedenia nie je veľmi vysoká...
Ale pokiaľ sa mýlim, rád sa nechám opraviť.
 
engineer
2022-03-21 20:17:00+01
Edit: k tomu spracovaniu - v tomto nemám úplne jasno, pretože recenzie od redaktorov a užívateľov sa mierne rozchádzajú.
 
patrac00
2022-03-21 21:11:15+01
príspevok od: engineer
Fuji som samozrejme pozeral, ale ten ich špeciálny snímač ma veľmi neoslovil (vyvolávam fotky iba v LR a mám rád komfort Zároveň o X-T200 som čítal, že kvalita prevedenia nie je veľmi vysoká...
Ale pokiaľ sa mýlim, rád sa nechám opraviť.
T200 má klasický snímač....
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2022-03-21 22:08:30+01
príspevok od: engineer
Fuji som samozrejme pozeral, ale ten ich špeciálny snímač ma veľmi neoslovil (vyvolávam fotky iba v LR a mám rád komfort Zároveň o X-T200 som čítal, že kvalita prevedenia nie je veľmi vysoká...
Ale pokiaľ sa mýlim, rád sa nechám opraviť.
So spracovanim Fuji X-Trans boli problemy u prvych modelov. Naviac X-T200 ma CMOS a nie X-Trans.
 
engineer
2022-03-22 09:21:04+01
príspevok od: Karol Srnec
So spracovanim Fuji X-Trans boli problemy u prvych modelov. Naviac X-T200 ma CMOS a nie X-Trans.
OK, moja nepozornosť. A v tejto triede by si mi ktorý model najviac odporučil?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2022-03-22 12:58:47+01
príspevok od: engineer
OK, moja nepozornosť. A v tejto triede by si mi ktorý model najviac odporučil?
No ja mam najradsej Fujifilm X-S10. Nie je tak retro, ale modernejsie ovladanie je praktickejsie a ma stabilizovany snimac.
 
engineer
2022-03-22 19:07:54+01
príspevok od: Karol Srnec
No ja mam najradsej Fujifilm X-S10. Nie je tak retro, ale modernejsie ovladanie je praktickejsie a ma stabilizovany snimac.
S-10 je fajn fotoaparát (čítal som aj tvoju recenziu), bohužiaľ už je nad môj rozpočet (cca 800 €), ktorý by som nerád navyšoval, keďže hľadám fotoaparát "iba" na výlety.

V podstate sa rozhodujem medzi troma modelmi: Olympus M10 IV - Panasonic GX9 - Fujiflm XT200.
 
Fuser
2022-03-23 11:27:22+01
príspevok od: engineer
S-10 je fajn fotoaparát (čítal som aj tvoju recenziu), bohužiaľ už je nad môj rozpočet (cca 800 €), ktorý by som nerád navyšoval, keďže hľadám fotoaparát "iba" na výlety.

V podstate sa rozhodujem medzi troma modelmi: Olympus M10 IV - Panasonic GX9 - Fujiflm XT200.
M4/3 - mas velky vyber objektivov
- viac ludi bude mat tento system (lahsie nieco zozenies/predas aj na bazosi...)
- ak predas telo m4/3 - zostarlo al. nestaci mozes vyberat z viac vyrobcov.
Kedze su viac menej rovnake Oly M10IV ma lepsiu bateriu a je novsi o 2,5 roka moze byt v niecom lepsi ale len v drobnostiach (soft, HDR atd...) takze kludne zober ten "krajsi"
 
fatality
2022-03-24 22:21:28+01
príspevok od: engineer
S-10 je fajn fotoaparát (čítal som aj tvoju recenziu), bohužiaľ už je nad môj rozpočet (cca 800 €), ktorý by som nerád navyšoval, keďže hľadám fotoaparát "iba" na výlety.

V podstate sa rozhodujem medzi troma modelmi: Olympus M10 IV - Panasonic GX9 - Fujiflm XT200.
x-t30?
 
engineer
2022-04-07 19:21:11+02
A ako je to so spracovaním RAW v LR z Fuji X-S10, prípadne X-T30? Lebo pokiaľ viem, tak majú X-Trans snímač, s ktorým bol/je problém (odlišné, náročnejšie a zdĺhavejšie spracovanie). Ak sa mýlim, pokojne ma opravte. Zaujímajú ma aktuálne a reálne skúsenosti.
 
blahoslav J B Art
2022-04-07 20:16:36+02
mylis sa, mas informacie par rokov stare...
aj ked Cap.One je na to lepsi
 
seifi
2022-04-07 20:21:14+02
príspevok od: engineer
A ako je to so spracovaním RAW v LR z Fuji X-S10, prípadne X-T30? Lebo pokiaľ viem, tak majú X-Trans snímač, s ktorým bol/je problém (odlišné, náročnejšie a zdĺhavejšie spracovanie). Ak sa mýlim, pokojne ma opravte. Zaujímajú ma aktuálne a reálne skúsenosti.
Keď je problém (a čítam aj inde, že je) s vyvolávaním raw z Fuji, prečo raw nevyvolávate v originálnych software od Fuji ? Tie by to mali zvládnuť najlepšie , nie ? Prečo špekulujete nad LR apod ? Vyvolám a editovať jpg môžem už v PS, Elements, Zoneri a iných ... Alebo v čom je problém ?
 
engineer
2022-04-07 20:45:44+02
príspevok od: seifi
Keď je problém (a čítam aj inde, že je) s vyvolávaním raw z Fuji, prečo raw nevyvolávate v originálnych software od Fuji ? Tie by to mali zvládnuť najlepšie , nie ? Prečo špekulujete nad LR apod ? Vyvolám a editovať jpg môžem už v PS, Elements, Zoneri a iných ... Alebo v čom je problém ?
V LR mám už zaužívaný efektívny work-flow a nerád by som používal nejaký most/medzikrok. Nehovoriac o knižnici v LR atď...

@blahoslav J B Art: ok, lebo ešte som našiel na nete nejaké vlákno z roku 2020, kde dotyčný sa pýtal na podobný problém.
 
feralt
2022-04-07 21:29:57+02
príspevok od: seifi
Keď je problém (a čítam aj inde, že je) s vyvolávaním raw z Fuji, prečo raw nevyvolávate v originálnych software od Fuji ? Tie by to mali zvládnuť najlepšie , nie ? Prečo špekulujete nad LR apod ? Vyvolám a editovať jpg môžem už v PS, Elements, Zoneri a iných ... Alebo v čom je problém ?
Robim takmer vsetky upravy priamo nad rawom, pricom som zvyknuty na komfort LR. Do jpg iba vyexportujem vysledok, podla toho ake rozlisenie / doostrenie potrebujem
 
martinmlm
2022-04-07 21:44:23+02
príspevok od: seifi
Keď je problém (a čítam aj inde, že je) s vyvolávaním raw z Fuji, prečo raw nevyvolávate v originálnych software od Fuji ? Tie by to mali zvládnuť najlepšie , nie ? Prečo špekulujete nad LR apod ? Vyvolám a editovať jpg môžem už v PS, Elements, Zoneri a iných ... Alebo v čom je problém ?
tak som robil/robím: večšinu upravujem v Zoneri, ale keď fa mi foto podarilo a malo zmysel sa s ňou pohrať, tak najprv som upravil v Raw file convertore od Silkypix, exportoval do Tif a pokračoval v Zoner. Výhoda je, že stačí fotiť do rawu a dodatočne v convertore vybrať ktorúkoľvek simuláciu čo máš aj vo foťáku, a lepší výstup čo sa týka detailov a doostrenia. Nevýhoda, že je to pomalé, zato tak nerobím všetky foto.
 
martinmlm
2022-04-07 21:51:26+02
príspevok od: engineer
V LR mám už zaužívaný efektívny work-flow a nerád by som používal nejaký most/medzikrok. Nehovoriac o knižnici v LR atď...

@blahoslav J B Art: ok, lebo ešte som našiel na nete nejaké vlákno z roku 2020, kde dotyčný sa pýtal na podobný problém.
RAW z dotyčných foťákov si stiahni z netu a vyskúšaj si to v LR. Ak máš uložené svoje presety a používaš ich napr. na nikon, tak to na fuji nebude rovnaké
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()