Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Vymena zrkadlovky za bezzrkadlo na rodinne fotky

Papulaa
Papulaa 2023-12-07 10:09:49+01
Ahojte idem si sem po radu lebo planujem vymenit moju zrkadlovku nikon d5100 za nieco spratnejsie mensie Prestalo ma bavit tahat tuto zrkadlovku na kadejake vylety a radsej fotim mobilom no kvalita so zrkadlom je uplne inde Preto som sa rozhodol ze vymenim 5100 za nieco mensie a kedze uz som si trosku nastudoval forum vitazom asi bude bezzrkadlovka

Fotim do rawu a nasledne fotky upravujem v LR niesom uplny zaciatocnik vo fotení Fotim uz 10r ale urcite sa mam co ucit

Rozmyslam ci ist do FF alebo ostat pri klasike moj rozpocet je 1500€ uz aj s nejakym lepsim objektivom z bazaru a chcem to hlavne na fotenie rodiny na vyletoch , na zahrade ale aj doma

Vyuzivat chcem hlavne ostrenie na oko a stabilizaciu snimaca
Ku 5100 pouzivam pevnu 30 a tamron 18-400
Precital som si tu par tem ale rad by som pocul aj nazor z tohto roku ci sa nahodou nieco novsie neoplati
 
Paladin25
2023-12-10 18:53:32+01
príspevok od: Porubo
Porovnavat 18-400 a 18-50 hmmm, a vies ze ten 18-400 sa da na tom tele vymenit!?*
Uvidime kolko Ti to vydrzi, lebo ten rozdiel je z hladiska spratnosti naozaj minimalny (a to este porovnavas neporovnatelne). Vklude potom napis do temy kedy Ti to znova pride zas velke.
Ale! V pripade kompaktu to by bola ina rec!
Pravdepodobne by rozdiel bol vacsi s m43, ale pravda na ten fotak nalavo ak bych dal pevne sklo, tak pri vhodnom pevnom skle bych mal porovnatelny alebo kratsi ten nalavo (a este aj svetlejsi)...

* Porovnaj 18-50 so 18-50 alebo 18-400 so 18-400, a nie 18-50 so 18-400 ani 18-400 so 18-50
To odfotil nešťastne

Ale hádam je vidieť aj rozdiel v telách. Potom samozrejme záleži od nasadeného skla.

Ale ak si prezrieť ponuku skiel FUJI a napríklad NIKON F čo mal doteraz tak veľa porovnateľných skiel je často menších a ľahších. Kedže pre NIKON nikdy nebolo na rozdiel od FUJI prioritou APSC.
 
martinmlm
2023-12-10 18:58:00+01
príspevok od: Papulaa
Myslim ze teba ani nikoho ineho nemusi zaujimat kde som ho kupil vsakze

A spratnejsi je ...
čo sa týka rozmerov, ak si zadáte do porovnávačov požadované vlastnosti , vyhodí foťáky, ktoré sú všetky v podobnej veľkosti s minimálnymi rozdielmi
 
Paladin25
2023-12-10 18:59:55+01
príspevok od: Porubo
Nie je to prvy krat, toto je tu neustale. Preto si kusem do jazyka ked vidim taketo temy
Dam zadanie akoze chcem nieco mensie a pod. ale musis citat medzi riadkami: Chcem novu hracku pre dospelych aj ked porovnatelne velku, ale proste chcem minat na hracky a nejak si to racionalizovat ze v dospelom veku si kupujem hracku a tak ignorujem vsetky prispevky o kompaktoch alebo pouziti pevneho ohniska (napriklad panvicky) a kupim si podobne velky objektiv ako sa dava na zrkadlovky. (V tychto Sigmach nie som expert, ale vyrabali sa aj na C/N, teda ci tam ma redukciu alebo je model kde vyrobca len predzil tubus, cim padom dostane podobne rozmery len miesto zrkadlovej komory tam ma tubus...)
Tá Sigma myslím že na NIKON vydaná nebola. Malo by to byť už verzia primárne pre bezrkadlovky (Fuji, Sony, L-mount)

Sigma 18-50 F 2,8 - 290g
Nikon 17-55 F 2,8 - 755g

Myslím že rozdiel vo váhe (je samozrejme aj v rozmeroch) je markantný.
 
jozef84
2023-12-10 21:36:16+01
príspevok od: Papulaa
Tak pomaly mozeme uzavriet tuto temu Dnes som si doniesol domov noveho kamosa Fuji X-S20 s objektivom sigma 18 - 50 F2.8 Velka vdaka patri @Paladin25 ze mi ukazal X-S10 a ja som to len trosku upgradol na X-S20 Vdaka patri @jozef84 a aj vsetkym ktory prisli len mudrovat a nijak konstruktivne nepomohli Som rad ze sa vzdy najdu ludia ktori su ochotni odpovedat na amaterske otazky a pomoct
Dobra kupa. Fotenie s tym ta bude bavit. Je to slusny posun. Objektiv neviem posudit, mne by chybal spodny koniec zacinajuci na 16. Ale recenzie ma ok.
 
martinmlm
2023-12-10 22:13:21+01
príspevok od: Papulaa
Tak pomaly mozeme uzavriet tuto temu Dnes som si doniesol domov noveho kamosa Fuji X-S20 s objektivom sigma 18 - 50 F2.8 Velka vdaka patri @Paladin25 ze mi ukazal X-S10 a ja som to len trosku upgradol na X-S20 Vdaka patri @jozef84 a aj vsetkym ktory prisli len mudrovat a nijak konstruktivne nepomohli Som rad ze sa vzdy najdu ludia ktori su ochotni odpovedat na amaterske otazky a pomoct
Toto sa ti zíde: "RAW FILE CONVERTER EX 3.0" od SILKYPIX
 
Papulaa
2023-12-11 17:21:39+01
príspevok od: martinmlm
Toto sa ti zíde: "RAW FILE CONVERTER EX 3.0" od SILKYPIX
Dakujem a nejake porovnanie s LR v ktorom som doteraz upravoval fotky ?
 
martinmlm
2023-12-11 20:28:10+01
príspevok od: Papulaa
Dakujem a nejake porovnanie s LR v ktorom som doteraz upravoval fotky ?
je to zdarma.....pokial na mieste fotenia nebudeš mať čas nastavovať foťak, nacvakaš to do rawu a doma si v tom programe v pohode (okrem iných úprav) dodatočne možeš vyberať simulácie ktoré máš aj vo foťaku. .....dajú sa tam dosiahnúť iné /možno lepšie/ výsledky doostrovania. .............Nemám LR, ale Zoner, a keď mám fotku, s ktorou sa oplatí pohrať, tak najprv ju upravujem v tom Raw file, exportujem nie do .jpg ale do .tif a ďalej pokračujem v Zoneri. To je program robený špec. pre Fuji ako keď si kúpiš nikon/bárzčo a máš k nemu firemný program. Pár rokov dozadu iné programy mali problém spracovať Fuji fotky. Teraz už je to lepšie, do akej miery neviem, ale môžeš si to porovnať.
 
seifi
2023-12-11 21:34:18+01
Martin ... Zoner je špec pre Fuji ?
 
martinmlm
2023-12-11 21:37:15+01
príspevok od: seifi
Martin ... Zoner je špec pre Fuji ?
nie ...Raw file converter. Skús ešte raz prečítať
 
martinmlm
2023-12-11 21:43:32+01
príspevok od: seifi
Martin ... Zoner je špec pre Fuji ?
oprava pre niektorých? ...."Raw file converter" je program robený špec. pre Fuji ako keď si kúpiš nikon/bárzčo a máš k nemu firemný program
 
Paladin25
2023-12-11 22:13:02+01
príspevok od: seifi
Martin ... Zoner je špec pre Fuji ?
Martin podľa mňa mysel - RAW FILE CONVERTER EX 3.0" od SILKYPIX že je špec pre Fuji.
 
seifi
2023-12-12 20:14:59+01
príspevok od: martinmlm
nie ...Raw file converter. Skús ešte raz prečítať
Nenapísal by si vetu, skús ešte ráz prečítať, ako prvákovi, tak by som to bral. S tou vetou nie. Čítaj sám za sebou, či je to jednoznačné.
 
martinmlm
2023-12-12 20:27:51+01
príspevok od: seifi
Nenapísal by si vetu, skús ešte ráz prečítať, ako prvákovi, tak by som to bral. S tou vetou nie. Čítaj sám za sebou, či je to jednoznačné.
Ďakujem ti za upozornenie, budem sa snažiť, aby sa mi to už nestávalo, ale na 100% ti to sľúbiť neviem
 
Strana 5 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()