Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Aky fotak?

himak
himak 2010-12-21 14:34:36+01
Ahojte,

klasicka situacia, neviem sa rozhodnut, ktory z danych fotoaparatov je pre moje hobby to naj, aby som sa posunul vo foteni...

Vyberam:
Olympus DMC 450D
Canon 1000D
Panasonic G1.

Pred tym som mal Panasonic TZ5. Fotim hlavne prirodu, street a atmosferu na festivaloch.
Pripadne navrhnite iny stroj. Precital som uz tolko recenzii a navodou, ze uz som z toho zmateny a udaje sa mi skreslili. Moj strop je do 400 EUR.

Diki
 
Rasty Gibel
2010-12-22 00:31:38+01
Ja som take rozhodovanie maĺ pred nedavnom, Canon, Nikon, Pentax, FUjifilm, jedna recenzia za druhou. Ja som si vybral Canon 1000D. Dobra cena, dobre mi sadol do ruky, recenzie ma dobre, tak preco nie. Uz som si tu precital vela clankou a v jedno je asi pravda. Na tele velmi nezalezi, zalezi aky mas objektiv. Tak ze pokial ti naozaj nevadi ze nebude novy siahni po nejakom z bazaru a nejakom dobrom skle.
 
Rasty Gibel
2010-12-22 00:53:52+01
Ak mozem este jeden maly postreh, ak planujes fotit so slabsim svetlom, tak hladaj fotak ktory dobre zvlada vyzsie ISO. Canon 1000D ti ponukne maximalne ISO 1600, no neskusal som este porovnavat ako to zvlada.
 
beholder
2010-12-22 05:24:14+01
príspevok od: himak
Dakujem, vsetkym za doterajsie prispevky. Dnes som si bol omrknut tela jednotlivych fotakoch. Olympus sa veru blbo drzi, povedal by som, ze sem tam aj ostre hrany. Canon bol v poriadku, nie velmi velky, lahky. Avsak oba pristroje asi nemali baterky Dnes som precital opat dalsie recenzie a hladal som tiez aj ine modely. Stale ma to laka k tym Panasonicom a narazil som na model DMC G10. Podporuje aj HD video, ktore sa zide na festivaloch Ma rovnaky senzor ako aktualna novinka Panasonic G2. Pri praci s pokrocilejsim fotakom, by som uvital aj predchadzajuce moznosti na ktore som bol zvyknuty. Nie vzdy je cas na nastavonie fotoaparatu a pridu vhod aj pokrocilejsie rezimi (ste na festivale Pozrel som Pentax aj Nikon. Zabery od Pentaxu boli v detaile nahladu akesi sumive Nikon vypada byt naozaj o triedu vyssie. Vycitaju mu vsak zakladnu optiku a to uz by boli dalsie prachy Moja kupa je len docasna, horizont 3 rokov. Co hovorite na ten Panasonic DMC G10?
..od panasonicu mám domáce audio...som s ním velice spokojný......to hej


...nechceš zašumené fotky ani základnú optiku, ergonómia entry level dslr sa Ti taktiež nevidí.......a si ochotný dať max 400€.....veľa muziky za málo peňazí...klasika..................práve preto iný , s podobnými požiadavkami míňajú za fototechniku rádovo tisíce eur.....

...Nikon D90 + tamron 17-50/f2.8...................trebars bazár...navýš strop a došetri..........iné Ti neodporučím, bol by som neúprimný...
 
wayne
2010-12-22 07:53:39+01
príspevok od: himak
Dakujem, vsetkym za doterajsie prispevky. Dnes som si bol omrknut tela jednotlivych fotakoch. Olympus sa veru blbo drzi, povedal by som, ze sem tam aj ostre hrany. Canon bol v poriadku, nie velmi velky, lahky. Avsak oba pristroje asi nemali baterky Dnes som precital opat dalsie recenzie a hladal som tiez aj ine modely. Stale ma to laka k tym Panasonicom a narazil som na model DMC G10. Podporuje aj HD video, ktore sa zide na festivaloch Ma rovnaky senzor ako aktualna novinka Panasonic G2. Pri praci s pokrocilejsim fotakom, by som uvital aj predchadzajuce moznosti na ktore som bol zvyknuty. Nie vzdy je cas na nastavonie fotoaparatu a pridu vhod aj pokrocilejsie rezimi (ste na festivale Pozrel som Pentax aj Nikon. Zabery od Pentaxu boli v detaile nahladu akesi sumive Nikon vypada byt naozaj o triedu vyssie. Vycitaju mu vsak zakladnu optiku a to uz by boli dalsie prachy Moja kupa je len docasna, horizont 3 rokov. Co hovorite na ten Panasonic DMC G10?
kazdy fotak, ktory si kupis ma v baleni zakladnu optiku, ci nikon, ci canon, ci panasonic. naklady na dalsie rozsirovanie canonu ta vyjdu najmenej, ale 1000D by som fakt uz nebral, radsej bazarovu 450D.

micro 4/3 ma zmysel (podla mna) najma ak mas doma starsie filmove zrkadlovky (co podla mojho odhadu asi nemas), kde cez adapter nastoknes prakticky akykolvek objektiv. panasonicia G10 nie je zly fotoaparat, ale to nie je ziadny, pokial ho vyuzivas v jeho limitoch. Vyhodou vacsieho snimaca (ci uz 4/3 alebo aps-c) je v hlbke ostrosti, ktora ti spolu so svetelnym objektivom dopraje kreativitu a uplne iny pohlad na fotenie (ver mi, ze ak raz sa nechas zmlsat malou hlbkou ostrosti, tazko ti bude neskor fotit kompaktom ber telo len ako zaklad, ktory budes chciet skor ci neskor doplnit svetelnym objektivom (tiez som si myslel ze 1 objektiv staci, ale ked som videl moznosti, zacal som setrit .

na tele az tak nezalezi, telo je len ako vytrcajuca cast ladovca nad hladinou, to podstatne (objektivy, filtre, blesk, prislusenstvo), je to co nevidis, pretoze v podstate nevies, akym smerom sa budes uberat.

A sum je v dnesnej dobe trosku predimenzovany na moj vkus. pokial clovek nema nejake predpisane normy na rozlisenie alebo na uroven sumu, az tak na tom nezalezi, pri fotkach na web (kde je zbytocna dlhsia hrana > 1000px, pokial sa nejedna o panoramu), alebo pri tlaci (tak do A4), je vystup z akejkolvek dostupnej zrkadlovky, alebo mirrorless fotaku na vysokej urovni...
 
himak
2010-12-22 22:02:37+01
Dnes som opat pozeral niekolkokrat pozerane recenzie. Po zhodnoteni som navysil strop na 500 EUR. Obavam sa vsak z toho, ze ak kupim zrkadlovku, tak pokym sa snou naucim poriadne narabat, tak ma to aj odradi Trosku ma tlaci cas, kedze v utorok odlietam do Londyna a som bez fotaku Moja Panasonic TZ5 padla a uz to nerozbehala Canon 450D som nezohnal, ak tak iba mimo BA a cez sviatky mi to nepride Takze mam na vyber Panasonic G10, Canon 1000D + EF-S 18-55 alebo vcelku zaujimavy model Nikon D3100. Alebo to odlozim a zostanem takmer pri svojom a kupim Panasonic TZ10.
 
wayne
2010-12-22 22:09:07+01
v tom pripade, D3100. nie je co riesit, budes velmi spokojny.
 
javelin
2010-12-22 22:21:29+01
príspevok od: wayne
Panasonic G1 je urcite super, mozes vsak byt tercom posmechu Canonistov/Nikonistov, ze mas maly snimac, maly dynamicky rozsah atd. Canon 1000D je zaklad, ale skutocne zaklad, to by som sa pozeral radsej na inzerat na canon 450D .

Olympus ma E-450, prefix DMC- pouziva panasonic, a 450D je canonacky model, si to pomiesal veru poriadne A ten radsej nie, ak 4/3 system, tak micro 4/3. ktory je ovela \"customizovatelnejsi\".

byt tebou idem asi do bazaroveho 450D.

Ak by si nemal komplexy z toho ze mas mensi snimac a vacsiu hlbku ostrosti, potom aj panasonic G1. (tam vsak potrebujes minimalne redukciu a starsi manualny objektiv, alebo panasonic 20/1.7, aby si si fotenie skutocne vychutnal, a to su dalsie naklady, kdezto, ak kupis lacno canon 450D so setakom hoci aj, tak 50/1.8 mas k nemu cez bazar za okolo 80-90 eur a to uz da obrovsky priestor tvojej kreativite.

Mi chceš naznačiť ,že sa mi niekto rehní , lebo mám Ťamťung EX1....??????
 
Jerry C.
2010-12-22 22:34:40+01
príspevok od: himak
Dakujem, vsetkym za doterajsie prispevky. Dnes som si bol omrknut tela jednotlivych fotakoch. Olympus sa veru blbo drzi, povedal by som, ze sem tam aj ostre hrany. Canon bol v poriadku, nie velmi velky, lahky. Avsak oba pristroje asi nemali baterky Dnes som precital opat dalsie recenzie a hladal som tiez aj ine modely. Stale ma to laka k tym Panasonicom a narazil som na model DMC G10. Podporuje aj HD video, ktore sa zide na festivaloch Ma rovnaky senzor ako aktualna novinka Panasonic G2. Pri praci s pokrocilejsim fotakom, by som uvital aj predchadzajuce moznosti na ktore som bol zvyknuty. Nie vzdy je cas na nastavonie fotoaparatu a pridu vhod aj pokrocilejsie rezimi (ste na festivale Pozrel som Pentax aj Nikon. Zabery od Pentaxu boli v detaile nahladu akesi sumive Nikon vypada byt naozaj o triedu vyssie. Vycitaju mu vsak zakladnu optiku a to uz by boli dalsie prachy Moja kupa je len docasna, horizont 3 rokov. Co hovorite na ten Panasonic DMC G10?
Ja som tiež prešiel z kompaktu Panasonicu na G1 ,mal som strach z veľkých zrkadloviek...Prvotné nadšenie bolo obrovské.Ovládanie je perfektné - všetky potrebné nastavenia urobíš na jedno stlačenie
tlačítka,je spratný ,do menších rúk ideálny ,crop 2 znamená dlhé ohnisko pri relatívne krátkych objektívoch atď.
No a teraz zopár poznatkov z druhej strany - postupne zistíš,že jeden objektív ti nestačí a hneď na to
objavíš prvú nevýhodu - ceny objektívov sú riadne mastné ,malý snímač pri vyššom ISO v slabom osvetlení nestíha ,neviem či existuje prídavný grip - baterka hlavne ak fotíš s bleskom je tak na 200-250 záberov a v tme to ešte nestíha ani dostatočne rýchlo ostriť.Druhá baterka bude asi nevyhnutnosť.(dá sa zohnať bez problémov.)
Ja už by som teraz kupoval zrkadlo hlavne kvôli možnosti rozletu,ale je to na tebe.
Celkovo je to fajn foťák na učenie sa - ale super výkony od neho netreba očakávať,je vhodný pre
začiatočníka /ako som ja/ - oproti kompaktu je to obrovský skok.
Držím palce,aby si si dobre vybral a mal potom radosť z fotografovania .(ako ja :=))
 
Bpali
2010-12-22 22:38:38+01
príspevok od: Jerry C.
Ja som tiež prešiel z kompaktu Panasonicu na G1 ,mal som strach z veľkých zrkadloviek...Prvotné nadšenie bolo obrovské.Ovládanie je perfektné - všetky potrebné nastavenia urobíš na jedno stlačenie
tlačítka,je spratný ,do menších rúk ideálny ,crop 2 znamená dlhé ohnisko pri relatívne krátkych objektívoch atď.
No a teraz zopár poznatkov z druhej strany - postupne zistíš,že jeden objektív ti nestačí a hneď na to
objavíš prvú nevýhodu - ceny objektívov sú riadne mastné ,malý snímač pri vyššom ISO v slabom osvetlení nestíha ,neviem či existuje prídavný grip - baterka hlavne ak fotíš s bleskom je tak na 200-250 záberov a v tme to ešte nestíha ani dostatočne rýchlo ostriť.Druhá baterka bude asi nevyhnutnosť.(dá sa zohnať bez problémov.)
Ja už by som teraz kupoval zrkadlo hlavne kvôli možnosti rozletu,ale je to na tebe.
Celkovo je to fajn foťák na učenie sa - ale super výkony od neho netreba očakávať,je vhodný pre
začiatočníka /ako som ja/ - oproti kompaktu je to obrovský skok.
Držím palce,aby si si dobre vybral a mal potom radosť z fotografovania .(ako ja :=))
presne ako pises,som majitel G1, je to super fotacik,kedze fotim popri turistike,sum neriesim,jedina vec,co ma obmedzuje je dostupnost prislusenstva..
 
himak
2010-12-22 23:19:18+01
Nikon D3100 momentalne nie je dostupny a ak ano, tak som si vsimol je ze aj vyse 100 EUR predrazeny ( co je uz na mna neunosna cena....G1 momentalne kupim za 400 EUR. V case, ked vychadzala je vycitali v podste iba absorciu videa, nedostatok prislusenstva a CENU (ta bola cca 2x tolko). Presiel vsak rok a cena sa znizila. Ja osobne by som uvital aj to video, kedze v lete planujem navstivit festivali. A narazil som na spominany Panasonic G10. Nik sa privelmi nevyjadril ktomuto fotaku. Je to vlastne dvojicka uplne novej Panasonic G2. Ma novy senzor ako G2. Ma vsak slabsi hladacik a nema vyklapaci monitor ako G1. Je mensi a praca je omnoho jednoduchsia. Ako pisem, je to docasna kupa. Fotenim sa len bavim. Casom by som chcel asi prejst na Canon 550D. Len nie su koruny.
 
Rasty Gibel
2010-12-22 23:43:52+01
príspevok od: himak
Dnes som opat pozeral niekolkokrat pozerane recenzie. Po zhodnoteni som navysil strop na 500 EUR. Obavam sa vsak z toho, ze ak kupim zrkadlovku, tak pokym sa snou naucim poriadne narabat, tak ma to aj odradi Trosku ma tlaci cas, kedze v utorok odlietam do Londyna a som bez fotaku Moja Panasonic TZ5 padla a uz to nerozbehala Canon 450D som nezohnal, ak tak iba mimo BA a cez sviatky mi to nepride Takze mam na vyber Panasonic G10, Canon 1000D + EF-S 18-55 alebo vcelku zaujimavy model Nikon D3100. Alebo to odlozim a zostanem takmer pri svojom a kupim Panasonic TZ10.
Zatial som nepochopil preco maju ludia strach zo zrkadloviek, tomu fakt nechapem. Ja som amater a take nieco ako strach zo zrkadlovky som nikdy nemal, a to nie je prva zrkadlovka ktoru vlastnim. Ale aby som reagoval na to co si napisal o tom ovladani zrkadlovky a ze ta to odradi. Zrkadlovky pre amaterov nie su komplikovane a naucit sa ich ovladat nie je tazke, myslim tym aby si spravil foto. Dalsie moznosti ktore ti ponuka sa casom naucis a bez nich uz ziaden fotak nebude fotak. Ja som si kupil zrkadlo pred rokmi ale na klasicky film, len ze nejak som na fotenie zanevrel, ale aj tak som spoznal moznosti ktore mi ponukol a teraz ked som sa k tomu foteniu vratil tak ziaden iny fotak ako zrkadlovka do uvahy neprichadzal.
 
dodo_bb
2010-12-23 00:06:48+01
Skús pozrieť NIKON P7000 - je to novinka, nevime, či je na trhu, ale je to zaujímavý model tak za asi 500 €
 
wayne
2010-12-23 06:23:37+01
príspevok od: javelin
Mi chceš naznačiť ,že sa mi niekto rehní , lebo mám Ťamťung EX1....??????
myslel som 4/3 vs APS-C .
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-02-03 15:27:36+01
A skús počkať:

http://www.photoradar.com/news/story/top-10-new-camera-rumours-for-2011-0
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-02-03 15:43:27+01
Canon 1000D je dobrý nápad z toho čo píšeš. ak by si mal chuť tak si priplať za 550D je to trošku lepšie a rýchlejšie telo. AK nemáš peniaze kľude 1000D a radšej investuj do objektívov bleskov, monitora a pod. to bude rozumnejšie-
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-02-03 16:27:37+01
alebo Canon G11-12 to by sa ti do rozpoctu aj hodilo a mas superkompaktik a v buducnosti si nanho mozes dokupit príslusenstvo podla potrieb, dokonca aj podvodne puzdro ak pojdes k moru
 
himak
2011-03-09 11:49:56+01
Ahojte pani, ospravedlnujem sa za moje odmlcanie... Nakoniec som si kupil ten Panasonic G10 v Anglicku ako tam bol cez Silvestra, vysiel ma cca 380e. Nestihol som ho velmi prevetrat, skusky, praca, choroba Ma svoje muchy, ale vystup je omnoho kvalitnejsi ako na povodnom TZ 5.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()