Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Panasonic GF1 + Olympus Zuiko 14-42 M II?

FR4nkIE
2011-08-24 18:21:55+02
Zdravím!
Viem o kompatibilite týchto dvoch zariadení, moja otázka však znie, či je to použiteľný setup, keďže ani foťák a ani objektív nemajú stabilizátor...
Ďakujem!
 
Marcel Rebro
2011-08-24 18:26:58+02
príspevok od: FR4nkIE
Zdravím!
Viem o kompatibilite týchto dvoch zariadení, moja otázka však znie, či je to použiteľný setup, keďže ani foťák a ani objektív nemajú stabilizátor...
Ďakujem!
par desatroci sa fotilo bez VR, VC, IS, OIS, ABS, ESP, HZDS a slo to ... takze setup asi bude pouzitelny
 
Marcel Rebro
2011-08-24 18:30:05+02
... pre Nikon FF (D700, D3s) je zhruba ekvivalentom (rozsahom) 24-70. A nikto sa nestazuje ze nema VR. Samozrejme rozdiel je v hmotnosti zostavy. Paradoxne v tomto pripade je hmotnost vyhodou, nakolko tazsii setup lepsie kompenzuje vibracie vlastnou hmotnostou / zotrvacnostou.
 
Bpali
2011-08-24 18:31:09+02
no asi pred rokom som riesil kombinaciu panasonicu s olympusom v jednej predajni v BA (ja konkretne Panasonic G1 a adapter m4/3 s olympusom 35mm macro...) a predavajuci mi povedal,ze zistil,ze ked namontuje panasonic objektiv na PEN od olympusu,nie je ziaden problem, ale akonahle namontuje olympus na panasonic,su problemy s presnostou ostrenia a rychlostou ostrenia... potom som cital na stranke panasonicu,ze na to vydali novy firmware,ktory to mal vyriesit,ale nemohol som ho vyskusat na mojom fotaku (ten firmware), lebo ked si ho clovek da,fotak neberie neoriginal baterie a ja mam jednu... tak asi tolko moja skusenost... ak mozem poradit,najprv si to vyskusaj, potom kupuj...
 
Marcel Rebro
2011-08-24 18:36:33+02
príspevok od: Bpali
no asi pred rokom som riesil kombinaciu panasonicu s olympusom v jednej predajni v BA (ja konkretne Panasonic G1 a adapter m4/3 s olympusom 35mm macro...) a predavajuci mi povedal,ze zistil,ze ked namontuje panasonic objektiv na PEN od olympusu,nie je ziaden problem, ale akonahle namontuje olympus na panasonic,su problemy s presnostou ostrenia a rychlostou ostrenia... potom som cital na stranke panasonicu,ze na to vydali novy firmware,ktory to mal vyriesit,ale nemohol som ho vyskusat na mojom fotaku (ten firmware), lebo ked si ho clovek da,fotak neberie neoriginal baterie a ja mam jednu... tak asi tolko moja skusenost... ak mozem poradit,najprv si to vyskusaj, potom kupuj...
Pouzivam na GF1 / GH1 cez redukciu Oly 9-18mm. Rovnako Oly m17/2.8. Oba bez problemov. FW mam na oboch najnovsi a aku originalne.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()