Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

olympus ep3 vs. Sony nex 5n..ktory vybrat?

zajo79
2011-12-27 23:08:57+01
ktory by ste brali? Nieco mensie ako zrkadlovka s dobrym vystupom, moznost manualneho vyberu ostriaceho bodu - povodny zamer bol kupit fujifilm x10- ten to vraj nema... Dopredu dakujem za nazor
 
molnart
2011-12-27 23:25:53+01
v prospech NEX hovori vacsi APS-C snimac, zasa z hladiska prislusenstva a celkovych nakladov je micro4/3 vyhodnejsia volba. ale ta X10 sa mne osobne strasne pozdava, cakam kedy vyjde plna recenzia na dpreview a vazne uvazujem ze za nu vymenim moju nikonacku zostavu
 
zajo79
2011-12-27 23:45:46+01
príspevok od: molnart
v prospech NEX hovori vacsi APS-C snimac, zasa z hladiska prislusenstva a celkovych nakladov je micro4/3 vyhodnejsia volba. ale ta X10 sa mne osobne strasne pozdava, cakam kedy vyjde plna recenzia na dpreview a vazne uvazujem ze za nu vymenim moju nikonacku zostavu
Tiez sa mi paci x10...len je to pravda s tym ostriacim bodom???

Aps-c senzor viem ze je lepsi... Ale ale aj p3 ma nieco do seba..a supnut na nu 45mm sklo 1,8 od olympusu..hmmmm

Cakat na nex7 nebudem, i ked klope na dvere pomaly.. To radsej setrit na snad nastupcu d700/d300..uz raz hadam bude
 
Budy
2011-12-28 00:29:42+01
príspevok od: zajo79
Tiez sa mi paci x10...len je to pravda s tym ostriacim bodom???

Aps-c senzor viem ze je lepsi... Ale ale aj p3 ma nieco do seba..a supnut na nu 45mm sklo 1,8 od olympusu..hmmmm

Cakat na nex7 nebudem, i ked klope na dvere pomaly.. To radsej setrit na snad nastupcu d700/d300..uz raz hadam bude
To co prinieslo Sony do mirorless alebo ako to dnes Karol uviedol: CSC (Compact system camera), systemu a to APS-C cmos snimac, je tah k nezaplateniu, ktory uz nemozno vziat spat a berie vietor z plachiet predaju DSLR zrkadlovkam celou skalou znaciek bez FX snimaca, cize az po profi triedu. Spat k teme NEX-5N v scasnosti v ISO parametroch predbehla konkurentov priam neskutocne i ked v ergonomii to mozno nieje kazdemu po srsti. Ale myslim ze tu nieje o com, i tie skla postupne pribudaju i od 3stran. Treba skor dufat, ze to SONY zase raz marketingovo nedomrvi ako povedzme v pripade MD Walkman-ov i ked to je trochu ina pesnicka
 
Iygor
2011-12-28 00:40:11+01
aj ked nepíšeš že je pre teba dôležité video, tak nex 5n má fullHD 60fps čo neponúkajú ani profi zrkadlovky za viac peňazí...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-12-28 08:33:39+01
EP-3 - lepsia ergonomia, vyborne zaostrovanie, fun Art programy, maly dynamicky rozsah (pre mna najvacsie minus), vyborny displej

NEX-5n - ergonomia ako u kompaktu, vyklopny dotykovy displej, velmi dobry dynamicky rozsah, maly sum, vyborne video a pre mna podstatne - format snimaca 3:2 (lepsie sa don komponuje)
 
dodo_bb
2011-12-28 08:50:45+01
Zober si hárok papiera a dve farebné pastelky, predel ho zvislou čiarou a nad ľavý stĺpec napíš NEX5, nad pravý Olympus. Potom začni študovať technické parametre a do stĺpcov si píš zelenou klad a červenou zápor každého modelu. Nezabudni potom doplniť aj iné parametre ( napr. čo je pre Teba lepší symbol Tvojho postavenia a podobne ) Kde bude viac zeleného, to si kúp Takto si môžeš vyberať takmer všetko okrem detí a manželky A bude to Tvoje rozhodnutie a nie laické cudzie
Podobne som si ja vyberal a kúpil som si NEX5... Či som urobil dobre, neviem. Po kúpe už obvykle proste fotím a veci neriešim - SONY mi dáva to, čo som si predstavoval a čo potrebujem. Na 95% Soničku používam s objektívom 16/2,8, ten druhý a blesk nosím ako vyváženie tašky Video z nej sa mne laikovi veľmi páči, aj keď som ho použil len zo dva tri krát.
 
lacoslav
2011-12-28 09:48:57+01
príspevok od: dodo_bb
Zober si hárok papiera a dve farebné pastelky, predel ho zvislou čiarou a nad ľavý stĺpec napíš NEX5, nad pravý Olympus. Potom začni študovať technické parametre a do stĺpcov si píš zelenou klad a červenou zápor každého modelu. Nezabudni potom doplniť aj iné parametre ( napr. čo je pre Teba lepší symbol Tvojho postavenia a podobne ) Kde bude viac zeleného, to si kúp Takto si môžeš vyberať takmer všetko okrem detí a manželky A bude to Tvoje rozhodnutie a nie laické cudzie
Podobne som si ja vyberal a kúpil som si NEX5... Či som urobil dobre, neviem. Po kúpe už obvykle proste fotím a veci neriešim - SONY mi dáva to, čo som si predstavoval a čo potrebujem. Na 95% Soničku používam s objektívom 16/2,8, ten druhý a blesk nosím ako vyváženie tašky Video z nej sa mne laikovi veľmi páči, aj keď som ho použil len zo dva tri krát.
Mal by si si doplniť profil.
 
zajo79
2011-12-29 20:05:37+01
snorila som po recenziach... vysledok..podpriemerna kvalita setovych skiel sony.. hmmm... ci kupit neake ine sklo k tomu?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-12-29 23:58:34+01
príspevok od: zajo79
snorila som po recenziach... vysledok..podpriemerna kvalita setovych skiel sony.. hmmm... ci kupit neake ine sklo k tomu?
Ja mam Sony a vobec sa mi kvaôita setakov nezda podpriemerna, prave naopak. Mam pocit, ze podpriemertna byva kvalita fotografov a nie fototechniky.
 
famakate
2012-06-15 19:54:08+02
ja by som siel do e-pl3 hoci sa mi sony velmi paci.
olympus ma ale rychlejsie ostrenie a to u mna rozhoduje.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()