Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Olympus OM-D

Ultra TXF
Ultra TXF 2012-02-08 09:51:02+01
http://photorumors.com/2012/02/07/olympus-om-d-e-m5-announcement-coverage/
 
Dano Leitman
2012-08-11 10:03:47+02
príspevok od: Marcel Rebro
Ako hovoria bratia Rusi "it depends" ... zalezi co idem fotit. Ale aj ked idem robotnikovat a beriem DSLR (dva ks FF), vzdy si pribalim m4/3 na tulanie. Chodit vecer po meste s D3/D700 nie je ziadna vyhra ...

Moj modus operandi je asi nasledovny ...
- EDC (every day carry) : OM-D + IR E-PM1
- street, socialny dokument / reportaz : OM-D
- sport, robota, zle svetlo : D3s + D700
- podvodnikovanie : D7000
- krajinka : D7000 + IR D80, resp. EDC
- VHT (vysokohorska turistika) : E-PM1 alebo XZ-1
mozem sa este spytat mas ho s tim doplnkovim gripom ? mne celkom sedel aj bez neho nuz nevlastnim E-M5ku preto neviem ako by to bolo pri pouzivani snim a bez
 
Marcel Rebro
2012-08-11 10:07:41+02
príspevok od: Dano Leitman
mozem sa este spytat mas ho s tim doplnkovim gripom ? mne celkom sedel aj bez neho nuz nevlastnim E-M5ku preto neviem ako by to bolo pri pouzivani snim a bez
pisal som vyssie ze ho mam s doplnkovym gripom (jeden ks). som si s nim trufol aj na indoor posrtovanie / karatanie

http://www.rebro.sk/foto/omd

inac (podla mna) je velky rozdiel ked ho mas s gripom ... omnoho pevnejsi uchop. a inac zavinac (ak si si nahodou nevsimol) na gripe je dalsia horzintalna spust. na battery gripe zas dalsia vertikalna ...
 
Dano Leitman
2012-08-11 10:42:27+02
sudiac teda podla nazorov sa olympusu podaril pekny kusok s OM-D sice drahy ale budiz kto chce kupi aj tak.
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-08-11 11:21:35+02
príspevok od: Dano Leitman
sudiac teda podla nazorov sa olympusu podaril pekny kusok s OM-D sice drahy ale budiz kto chce kupi aj tak.
presne tak e5ka mi sumi na 1600 jak les omdcko 3200 s usmevom naj reportaze pojdem fotit asi uz len s omd aj ked nebudem vyzerat tak profi ako kolegovia s markom ci 3xkom
 
fatality
2012-08-11 13:39:29+02
skusim este raz.. ..myslite si ze snimac v OM-D a Panasonic G5 je rovnakeho typu? lebo podla zakladnych parametrov to tak vyzera..
 
Dano Leitman
2012-08-11 14:32:30+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
presne tak e5ka mi sumi na 1600 jak les omdcko 3200 s usmevom naj reportaze pojdem fotit asi uz len s omd aj ked nebudem vyzerat tak profi ako kolegovia s markom ci 3xkom
radost citat, potom 6400 by ma asi uspokojilo po prevode do BW z vyvolaneho RAWu . trochu sa obavam kitu s 12-50 moc svetelne sklo to neni ale je aspon kustek blbuvzdorne co sa mi obcas hodi aj pri foto aj pri video
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-08-11 14:52:33+02
príspevok od: Dano Leitman
radost citat, potom 6400 by ma asi uspokojilo po prevode do BW z vyvolaneho RAWu . trochu sa obavam kitu s 12-50 moc svetelne sklo to neni ale je aspon kustek blbuvzdorne co sa mi obcas hodi aj pri foto aj pri video
to sklo je urobene dobre konstrukcne aj materialovo ma dobru kresbu ma prepinac na manual alebo el. Zuuum co vyuzijes urcite pri videu aj ked ja som video este netocil a je zatial jedine utesnene takze suma somarom u mna dobre
 
Dano Leitman
2012-08-11 18:04:27+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
to sklo je urobene dobre konstrukcne aj materialovo ma dobru kresbu ma prepinac na manual alebo el. Zuuum co vyuzijes urcite pri videu aj ked ja som video este netocil a je zatial jedine utesnene takze suma somarom u mna dobre
neni nahodou aj 12-35 utesnena ? viem ze cenou je trochu inde ale OM-D tusim otvorilo oci vyrobcom aby sli aj timto smerom (v m4/3 segmente) co je len +
 
jake
2012-08-11 20:16:33+02
Je to na velke pocudovanie fakt dobry fotak. Sam zvazujem ho doplnit do vybavy. S dvoma ci troma pevnymi sklami je to hlavne nenapadne a krize nebolia lebo trepat sa s D4 a D800 so sklami a furou haraburdia da fakt zabrat. Hlavne je clovek nenapadny takze dufam ze OM D bude za chvilu v brasnicke a vysmiaty budem sa tulat mestom.
 
Marcel Rebro
2012-09-17 12:15:35+02
príspevok od: Karol Srnec
Fabia bude moje E-PM2.
fabia je uz tu

http://www.dpreview.com/previews/olympus-pen-e-pl5-e-pm2
 
Paulie
2012-09-24 19:57:48+02
http://www.dxomark.com/index.php/Publications/DxOMark-Reviews/Olympus-OM-D-E-M5-The-best-of-the-micro-4-3-cameras/Measurement
 
Paulie
2012-12-03 16:06:50+01
http://youtu.be/J5MQHKw9v9Q
 
marcus_labeo
2013-02-25 08:51:04+01
Porvnávačka OM-D s GH3 a X-E1: v zásade obdobné výsledky, až na šum, kde je X-E1 o triedu lepšia: http://admiringlight.com/blog/mirrorless-battle-om-d-vs-gh3-vs-x-e1/
 
rickshow
2013-04-09 13:38:12+02
Páni, ktorí máte OMD. Mám jednu otázku. Ako nastaviť na OMDéčku jeden a to stredový ostriaci bod? Ja som zvyknutý ešte z čias filmu zaostriť na stred, a potom si urobiť kompozíciu. Tu ma znervozňuje že si to so zaostrením behá kade tade. Aj na Canone som si manuálne vybral stredový bod a bolo. Tu je len mriežka, ktorá pokrýva dosť široký stred. Vadí mi to, keď fotím so 45/1,8 na clone 1,8 a ono to zaostrí úplne na niečo iné ako mám v pláne.
 
Marcel Rebro
2013-04-09 13:55:11+02
príspevok od: rickshow
Páni, ktorí máte OMD. Mám jednu otázku. Ako nastaviť na OMDéčku jeden a to stredový ostriaci bod? Ja som zvyknutý ešte z čias filmu zaostriť na stred, a potom si urobiť kompozíciu. Tu ma znervozňuje že si to so zaostrením behá kade tade. Aj na Canone som si manuálne vybral stredový bod a bolo. Tu je len mriežka, ktorá pokrýva dosť široký stred. Vadí mi to, keď fotím so 45/1,8 na clone 1,8 a ono to zaostrí úplne na niečo iné ako mám v pláne.
Nstav si v menu (INFO) AF taget na "Single Target". Tlacitkom vlavo sa potom dostanes do vyberu ostriaceho bodu. Resp. asi aj viacnasobnym stlacenim tlacitka vlavo sa dostanes na "Single Target" ... neviem po pamati a nechce sa mi ist pre fotak do garaze
 
Marcel Rebro
2013-04-09 13:55:11+02
príspevok od: rickshow
Páni, ktorí máte OMD. Mám jednu otázku. Ako nastaviť na OMDéčku jeden a to stredový ostriaci bod? Ja som zvyknutý ešte z čias filmu zaostriť na stred, a potom si urobiť kompozíciu. Tu ma znervozňuje že si to so zaostrením behá kade tade. Aj na Canone som si manuálne vybral stredový bod a bolo. Tu je len mriežka, ktorá pokrýva dosť široký stred. Vadí mi to, keď fotím so 45/1,8 na clone 1,8 a ono to zaostrí úplne na niečo iné ako mám v pláne.
Nstav si v menu (INFO) AF taget na "Single Target". Tlacitkom vlavo sa potom dostanes do vyberu ostriaceho bodu. Resp. asi aj viacnasobnym stlacenim tlacitka vlavo sa dostanes na "Single Target" ... neviem po pamati a nechce sa mi ist pre fotak do garaze
 
rickshow
2013-04-09 14:10:03+02
vďaka až budem doma kuknem

 
JOK3R
2013-04-09 15:05:00+02
Ja zasa neviem či je môžné v móde priority clony A a AUTOISO nastaviť minimálny čas, ktorý má dávať. Ideálne keby si foťák vedel zapamätať hodnotu pre každý objektív zvlášť, ale to by som chcel asi už moc.A stále neviem ktorý formát videa používať pre maximálnu kvalitu, či full hd i, alebo hd p, alebo avi Nemám čas to poriadne otestovať, ak to niekto porovnával napíšte čo používate.
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()