Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Aký mirrorless fotoaparát - Pana GF3, Nikon J1 alebo Nex C3?

smilos
smilos 2012-06-12 13:14:12+02
Pekny den prajem odbornikom.Som uplny zaciatocnik a nadsenec k peknej fotke-uvazujem o kupe pristroja a rozhodol som sa zakupit s vymenitelnym objektivom-uvazoval som aj o zrkadlovke nikon d 3100 ale je to predsa velky pristroj ked sa pohybujeme v prirode alebo niekde na turistike a podobne.Poprosim odbornikov -vybral som si znacky a to- Nikon 1 J1--SONY NEX-C3--Panasonic Lumix DMC-GF3--ktory by ste odporucili.Moc dakujem.
 
famakate
2012-06-15 17:27:12+02
príspevok od: wlad
...hmm, keby tak existoval mirrorless fotak s phase-detect AF

co takto nikon v1? a myslim ze aj J1..
ma aj fazove aj kontrastne
 
bacil2
2012-06-15 18:53:05+02
príspevok od: famakate
co takto nikon v1? a myslim ze aj J1..
ma aj fazove aj kontrastne
samozrejme, že všetky jedničkové nikony sú vybavené (ako jediné mirrorlessy) kombinovaným (aj fázovým) zaostrovaním…akurát o tom tu na ephote “olymbusisti”, ktorým chýba konček ľavého malíčka na ruke, ticho mlčia...

p.s. pre toto si sa tu musel dnes špeciálne zaregistrovať? ...bojíš sa yakuzy
 
famakate
2012-06-15 19:34:16+02
príspevok od: bacil2
samozrejme, že všetky jedničkové nikony sú vybavené (ako jediné mirrorlessy) kombinovaným (aj fázovým) zaostrovaním…akurát o tom tu na ephote “olymbusisti”, ktorým chýba konček ľavého malíčka na ruke, ticho mlčia...

p.s. pre toto si sa tu musel dnes špeciálne zaregistrovať? ...bojíš sa yakuzy
trafil si.

pokial sa jedna o rychlost af a malo preostrovania pri videu tak jednoznacne idem do N1.
na moj v1 v tomto smere nedam dopustit.
 
Paulie
2012-06-15 21:44:15+02
príspevok od: bacil2
samozrejme, že všetky jedničkové nikony sú vybavené (ako jediné mirrorlessy) kombinovaným (aj fázovým) zaostrovaním…akurát o tom tu na ephote “olymbusisti”, ktorým chýba konček ľavého malíčka na ruke, ticho mlčia...

p.s. pre toto si sa tu musel dnes špeciálne zaregistrovať? ...bojíš sa yakuzy
Lapec, já mám šecky prsty v porádku.
Ale máš pravdu s tým zaostrovaním, a okrem toho má n1 ešte jednu výhodu, v zime počas fotenia nepotrebuješ zimné rukavice.
 
wlad
2012-06-16 00:17:47+02
príspevok od: famakate
co takto nikon v1? a myslim ze aj J1..
ma aj fazove aj kontrastne
to smajla na konci si asi nezaregistroval. Presne Nikon 1 som mal na mysli
 
Markusquo
2012-06-16 00:51:16+02
ps3 ci xbox360, psvita ci n3ds, panasonic ci samsung, olympus ci nikon? mirrorless ci compact/zrkadlovku? o com? keby boli vsetky pristroje dokonale, vymaxovane, vyrovnane, tak by bol jeden vyrobca, jeden model, a nie co pristroj to iny datakonektor, karta, snimac, nabka/batka. Vsicke by pouzivali ten 1.

Autorovi temy. Napis nam, ako si sa rozhodol, co si kupil a ako si spokojny so svojim vyberom.
 
peterjonastik
2012-06-16 11:08:13+02
Keď mirrorless, tak jednoznačne Olympus OM-D. Máš na výber výborné objektívy k nemu. Sony NEX a Nikon sú málo podporované CSC formáty.
 
Markusquo
2012-06-16 12:37:14+02
suhlas s peterjonastikom. velkost nie je oproti penom o moc vacsia, funkcie su vypilovane, rozlisenie vacsie a telo s objektivom su pracho i vodotesne. Mat viac tojasov, idem do OM-D a nie EPL3 (ale nebanujem)
 
wlad
2012-06-16 13:09:12+02
príspevok od: Markusquo
ps3 ci xbox360, psvita ci n3ds, panasonic ci samsung, olympus ci nikon? mirrorless ci compact/zrkadlovku? o com? keby boli vsetky pristroje dokonale, vymaxovane, vyrovnane, tak by bol jeden vyrobca, jeden model, a nie co pristroj to iny datakonektor, karta, snimac, nabka/batka. Vsicke by pouzivali ten 1.

Autorovi temy. Napis nam, ako si sa rozhodol, co si kupil a ako si spokojny so svojim vyberom.
nj, a pritom by stacilo do Panasonic GX1 tela dat senzor z Nexu zmenseny na micro 4/3 format a pridat AF system z Nikonu 1.
 
total empty
2012-06-16 16:47:47+02
príspevok od: wlad
nj, a pritom by stacilo do Panasonic GX1 tela dat senzor z Nexu zmenseny na micro 4/3 format a pridat AF system z Nikonu 1.
Ty si riadný mixer........
 
smilos
2012-06-24 10:48:49+02
Pekny den prajem -dakujem za odpovede odbornikov-zobral som si -Olympus-PEN E-PL3-a je na ozaj pre mna postacujuci a ked sa doslovne priucim na pisem ale urcite chvala.Dakujem
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()