Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Zenit E a Fujifilm ISO 200 po fotkách ani stopa

MiG
MiG 2012-09-27 20:59:48+02
Ahojte,

Prosím berte ma s rezervou začínam fotografovať na analóg mám 2 fotoaparáty Zenit - E, včera som si kúpil farebný film značky Fujifilm a začal fotiť. Večer keď som prišiel domov tak som sa chcel pozrieť na film či je niečo pofotené, chcel som mať jednoducho istotu. Vytiahol som film pozrel ale nikde ani náznak po snímku, nechápem, prehodil som film do druhého Zenitu a narýchlo niečo pofotil, pozrel a zase nič. Film som vložil pekne ho po natiahnutí pretáčalo, nechápem, robím niekde chybu ?
 
root27
2012-09-28 16:16:16+02
príspevok od: flanker
Kasli na nich. Robia si z teba len prdel. Postup si mal spravny, Zenit-y dost casto trpeli tymto problemom, ze po nafoteni a otvoreni filmu nebolo na filme nic vidiet. Skus pozhanat servis. Ja som mal minule podobny problem, hoci z digitalu. Nafotil som na CF kartu nieco, dal som ju vyvolat do vyvojky, potom ustalovaca potom este vlhku (tzv. mokry proces) som ju dal do citacky kariet v PC a nic. Nevidel som ziadne fotky. Skusil som aj kamosov fotak. Rovnaky vysledok.
lebo bolo treba strcit do ustalovaca aj citacku kariet a tak citat
 
velecky
2012-09-28 18:13:02+02
niekde som čítal, že filmy treba najskôr vyvolať. Skús najskôr kričať meno (Fujifíííííílm) a potom pre istotu vyvolávaj aj to číslo - citlivosť štyristóóóó ASA, dvestóóóó ASA a podobne

 
Mito24
2012-09-28 18:32:50+02
príspevok od: velecky
niekde som čítal, že filmy treba najskôr vyvolať. Skús najskôr kričať meno (Fujifíííííílm) a potom pre istotu vyvolávaj aj to číslo - citlivosť štyristóóóó ASA, dvestóóóó ASA a podobne

Najlepšie s japonským prízvukom, dáva to ten nádych
 
rotbi
2012-09-28 22:14:59+02
zoberme to tak, ze naozaj nesrandujes - analogovy film je treba pred "pozretim sa" vyvolat specialnym postupom v tmavej komore, na co samozrejme nemas ani technologiu ani chemikalie (usudzujem z pisaneho textu).. film musis dofotit do konca, pretocit ho (vacsinou automaticky, ale kedze netusim co mas za fotak takto z hlavy a naozaj sa mi to nechce hladat na netre) alebo rucne po dofoteni naspat do spulky tak, ako pri vlozeni do fotaku a zaniest do nejakeho fota na vyvolanie.. oni ti tam spravia aj fotky, ale mozes si ho dat iba vyvolat a spravit nahlad.. ak je tvoj text naozas seriozny tak drzim palce aby si sa cim skor naucil zakladne veci o foteni, precitaj si o tom aspon nieco na nete, kedze si sem prispel tak to nebude pre teba diufam problem, clovece.... a ktohovie, mozno o par rokov bude z teba vyborny fotograf vela zdaru...
 
dalay-lamma
2012-09-28 23:40:33+02
príspevok od: MiG
Ahojte,

Prosím berte ma s rezervou začínam fotografovať na analóg mám 2 fotoaparáty Zenit - E, včera som si kúpil farebný film značky Fujifilm a začal fotiť. Večer keď som prišiel domov tak som sa chcel pozrieť na film či je niečo pofotené, chcel som mať jednoducho istotu. Vytiahol som film pozrel ale nikde ani náznak po snímku, nechápem, prehodil som film do druhého Zenitu a narýchlo niečo pofotil, pozrel a zase nič. Film som vložil pekne ho po natiahnutí pretáčalo, nechápem, robím niekde chybu ?
Ciste teoreticky by sa dal mozno film vyvolat aj priamo vo fotaku...len treba najst/vyrobit vhodny otvor pre naliatie chemikalii, pripadne cely fotoaparat do nich ponorit
 
Robert Simeg
2012-09-29 11:37:02+02
uz nefot na film prosim ta
 
keko
2012-09-29 12:19:20+02
príspevok od: dalay-lamma
Ciste teoreticky by sa dal mozno film vyvolat aj priamo vo fotaku...len treba najst/vyrobit vhodny otvor pre naliatie chemikalii, pripadne cely fotoaparat do nich ponorit
To je napad z pred asi 150 rokov, ktory na odlahlich miestach nasej civilizacie praktizuju niektori fotografi podnes. Patri im moja ucta.
 
dalay-lamma
2012-09-29 12:39:29+02
príspevok od: keko
To je napad z pred asi 150 rokov, ktory na odlahlich miestach nasej civilizacie praktizuju niektori fotografi podnes. Patri im moja ucta.
Zaujimave, to som nevedel. Stane sa potom z toho fotoaparatu model na jedno pouzitie, alebo ako docielia, aby ho tie chemikalie neposkodili? Alebo myslis toto: http://www.afghanboxcamera.com/ ?
 
keko
2012-09-29 12:47:23+02
príspevok od: dalay-lamma
Zaujimave, to som nevedel. Stane sa potom z toho fotoaparatu model na jedno pouzitie, alebo ako docielia, aby ho tie chemikalie neposkodili? Alebo myslis toto: http://www.afghanboxcamera.com/ ?
Afganbox je samozrejme jednym z tych aparatov.
Ale predtym bola bezna prax fotit na tzv mokre dosky, ktore sa pripravovali tesne pred exponovanim. Na pripravu sice bol prenosny stan, ale niekedy sa misticky rozkladali priamo vo velkom aparate. (Zoznamim ta so skupinkou ludi, co mokre dosky skusaju aj dnes
Kedze mnohe tieto aparaty prezili do dnes, z pohladu dlhovekosti je skor sudoby aparat "jednorazovkou", kedze moralne zastara do dvoch rokov
 
dalay-lamma
2012-09-29 13:52:44+02
príspevok od: keko
Afganbox je samozrejme jednym z tych aparatov.
Ale predtym bola bezna prax fotit na tzv mokre dosky, ktore sa pripravovali tesne pred exponovanim. Na pripravu sice bol prenosny stan, ale niekedy sa misticky rozkladali priamo vo velkom aparate. (Zoznamim ta so skupinkou ludi, co mokre dosky skusaju aj dnes
Kedze mnohe tieto aparaty prezili do dnes, z pohladu dlhovekosti je skor sudoby aparat "jednorazovkou", kedze moralne zastara do dvoch rokov
Diky za info. Tam ale clovek musi byt remeselne/umelecky uz asi velmi dobry aby si vedel zdovodnit naklady a vynalozenu namahu. Jeden pan pouziva myslim dokonca celu dodavku ako "fotoaparat", aj tu na fore bol davnejsie link. S tou moralnou zastaralostou je to pravda. Nastastie to s technickou zastaralostou nie je vacsinou az take zle, aspon teda pri zrkadlovkach. Pokial teda clovek nie je prilis narocny
 
keko
2012-09-29 16:42:27+02
príspevok od: dalay-lamma
Diky za info. Tam ale clovek musi byt remeselne/umelecky uz asi velmi dobry aby si vedel zdovodnit naklady a vynalozenu namahu. Jeden pan pouziva myslim dokonca celu dodavku ako "fotoaparat", aj tu na fore bol davnejsie link. S tou moralnou zastaralostou je to pravda. Nastastie to s technickou zastaralostou nie je vacsinou az take zle, aspon teda pri zrkadlovkach. Pokial teda clovek nie je prilis narocny
Su taki, co to robia v obrovskej chudobe z dostupnych materialov.
Su taki, co ich povznasa, ked si dokazu sami zasiat, zozat, vymliet, zamiesit a upiest na chleba
 
flanker
2012-10-01 15:50:52+02
príspevok od: root27
lebo bolo treba strcit do ustalovaca aj citacku kariet a tak citat
Strcili sme nakoniec cely fotak. To pomohlo.
 
root27
2012-10-01 16:02:49+02
príspevok od: flanker
Strcili sme nakoniec cely fotak. To pomohlo.
no vidis, ked strcis cely, tak je spokojnost
 
Simus
2012-11-02 11:29:17+01
tak toto nemá chybu... dlho som sa na niečom tak nezasmiala tak ako na tomto
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()