Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Meopta Opema

Daniel Leitman
2013-10-20 18:42:50+02
http://camerapedia.wikia.com/wiki/Opema

jedna sa o cesku "Leicu" v celkom peknom spracovani

chcel by som vediet ci je problem aparat zohnat

tiez ma zaujima ci sa do toho davaju klasicke filmy 135ky lebo napr na camerapedii je pisane ze foti 24x32 co je na dlhsej strane o 3mm menej

nejake vlastne skusenosti info potesia
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-10-20 19:02:19+02
Opemy su skor zberatelske aparaty, nez ze by sa na ne malo fotit. Na zakladoch Leica bolo predstavenych viacero fotoaparatov, najznamejsi je asi Zorkij. So zberatelskeho hladiska sa nejedna o zvlast cenene modely. Bazare su plne omnoho vhodnejsich fotoaparatov, ak chces fotit na film.
 
Daniel Leitman
2013-10-20 19:16:55+02
nie, fotit s tim nechcem (aspon nad tim neuvazujem) ... len na vystavku by som rad ... digital je pre mna pohodlnejsi na fotenie, ale pacia sa mi stare aparaty a kedze ide o meoptu tak len koli tomu sa zaujimam

edit. dakujem za info
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-10-20 19:31:10+02
Ked si kupis nejaky kus do policky, tak je vsetko OK. Len za neho nedavaj prilis vela. Tieto pristroje nemaju nejaku velku hodnotu.
 
Mattvo
2013-10-21 02:29:08+02
príspevok od: Daniel Leitman
nie, fotit s tim nechcem (aspon nad tim neuvazujem) ... len na vystavku by som rad ... digital je pre mna pohodlnejsi na fotenie, ale pacia sa mi stare aparaty a kedze ide o meoptu tak len koli tomu sa zaujimam

edit. dakujem za info
Hej Karol má pravdu bazáre sú plné takýchto vecí a mnohé sa predávajú vysoko nad ich cenu, lebo predávajúci si myslí "keď je to staré aké to musí byť vzácne" a ako na tom zarobí

Ak som to ja správne pochopil odtiaľto: http://en.wikipedia.org/wiki/135_film tak formát 24x32 by mal byť neobvyklým ( až výstredným ) formátom typu 35mm/135

PS: Ak by si chcel do zbierky Flexaret VI za lacný peniaz, napíš mi Jeden mi leží v poličke a nemám čo s ním...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()