Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Fotografie

XHA1
2014-02-28 18:45:59+01
Ahojte, potreboval by som poradit, lebo uz neviem ako dalej. Stale mam vacsinu fotografii nezaostrenu. Uz neviem co s tym. 5 fotografii naprd a jedna ostra ako britva. V com by to mohlo byt? Pouzivam canon 30. A canon obj. Ked mam podexponovane, kratka vzdialenost od objektu a mala clona, 1.8 tak je to ostre, ale ak exponujem normalne ako sa ma (merac na strede), tak mi vyjde toto aj ked mam clonu trebars 10. Fakt neviem co by to mohlo byt. Film pouzivam kodak TX400.
 
kasko
2014-02-28 20:09:58+01
príspevok od: XHA1
Ahojte, potreboval by som poradit, lebo uz neviem ako dalej. Stale mam vacsinu fotografii nezaostrenu. Uz neviem co s tym. 5 fotografii naprd a jedna ostra ako britva. V com by to mohlo byt? Pouzivam canon 30. A canon obj. Ked mam podexponovane, kratka vzdialenost od objektu a mala clona, 1.8 tak je to ostre, ale ak exponujem normalne ako sa ma (merac na strede), tak mi vyjde toto aj ked mam clonu trebars 10. Fakt neviem co by to mohlo byt. Film pouzivam kodak TX400.
akoze totalne out of focus... iny objektiv na test nemas? Co to je vlastne za objektiv?
 
trnavsky
2014-02-28 20:30:18+01
nepodarilo sa mi z fotky načítať exif data. Mohol by si ich upresniť? Zaujímalo by ma (zo zvedavosti) či máš také výsledky aj pri manuálnom ostrení ?
 
blahoslav J B Art
2014-02-28 20:41:41+01
príspevok od: trnavsky
nepodarilo sa mi z fotky načítať exif data. Mohol by si ich upresniť? Zaujímalo by ma (zo zvedavosti) či máš také výsledky aj pri manuálnom ostrení ?
 
norulakp
2014-03-01 08:02:33+01
ja som mal rovnaky problem, ale trosku slabsie sa to prejavovalo. Ale podstata bola ta ista. Z malej vzdialenosti bola fotka ostra, z vacsej vzdialenosti bola fotka zle zaostrena. U mna to vsak zrejme sposobil pad objektivu na zem. Kedze pred padom bol ostry z kazdej vzdialenosti. Prave som to poslal do servisu, tak som zvedavy, ci to poriesia. Nehovorim, ze u teba je ta ista chyba, ale u mna to sposobil pad na zem a zrejme sa posunuli sosovky alebo co.
 
XHA1
2014-03-01 09:19:20+01
Skusal som Sigmu 50mm 1,4, ta je mimo total aj zblizka a canon 85mm 1,8 ta je ostra iba zblizka. Manual je tak isto out.
 
XHA1
2014-03-01 09:20:28+01
Este chcem dnes vyskusat staru setovu 18-55 uvidime co to urobi.
 
trnavsky
2014-03-01 11:43:33+01
príspevok od: blahoslav J B Art
No dobre, nevšimol som si že je to scan (myslel som na canon 30D, a nedočítal som do konca, že používa filmový,). Ale píše o clone 10, ale nenapísal či aj táto fotka je s clonou 10. Ak áno, potom by mohli byť naozaj pokazené vnútornosti. Ak by to bolo s tou 1,8, potom kľudne by mohla byť aj napr. FF- tieto možnosť však asi neprichádzajú do úvahy - keďže dodatočne uvádza že aj ďalšie objektívy to robia. Potom zostáva otázka, či na matnici vídí ostro. Ak áno, potom nie je niečo v poriadku s rovinou umiestnenia filmu. Napr či sú v poriadku pružinky, ktoré dotláčajú film... atď.
 
Martin Školiak
2014-03-01 12:17:08+01
príspevok od: XHA1
Este chcem dnes vyskusat staru setovu 18-55 uvidime co to urobi.
Nie je to iba roztrasené, aké exp. časy ti vychádzali. Skús na statíve dačo cvaknúť.
 
viking81
2014-03-01 12:36:03+01
príspevok od: Martin Školiak
Nie je to iba roztrasené, aké exp. časy ti vychádzali. Skús na statíve dačo cvaknúť.
roztraseny zaber vyzera inak....hento je vyslovene zle zaostrene....a osobne by som skusil ist na manual focus...
 
XHA1
2014-03-01 13:04:29+01
Takto to vyzera ked cvakam na kratku vzialenost. S tou 85mm
 
XHA1
2014-03-02 19:29:22+01
príspevok od: viking81
roztraseny zaber vyzera inak....hento je vyslovene zle zaostrene....a osobne by som skusil ist na manual focus...
Skusal som aj manual, aj som si urobil hokus pokus, zaostravania, clony, casu, rozne dlzky od objektu a jednoducho, od cca 2-3 metrov to uz nezaostruje, ani manualne, aj ked mam v hladaciku zaostrene. Do 3 metrov pohoda, od troch konec sveta. 50mm Sigma nezaostruje absolutne, ani na kratku ani na dlhu, cele zle. Netusim absolutne kde moze byt chyba.
 
viking81
2014-03-02 20:29:55+01
príspevok od: XHA1
Skusal som aj manual, aj som si urobil hokus pokus, zaostravania, clony, casu, rozne dlzky od objektu a jednoducho, od cca 2-3 metrov to uz nezaostruje, ani manualne, aj ked mam v hladaciku zaostrene. Do 3 metrov pohoda, od troch konec sveta. 50mm Sigma nezaostruje absolutne, ani na kratku ani na dlhu, cele zle. Netusim absolutne kde moze byt chyba.
fyzika by nemala pustit a niekde to proste musi byt ostre
 
norulakp
2014-03-02 20:53:19+01
hodim moju otazku do tejto temy, nechcem kvoli tomu zakladat nove vlakno. Bol som fotit pred par dnami krstiny. Bol to kostol bez okien a celkovo osvetlenie bolo mizerne. Na par fotkach som si vsimol, ze napriek tomu, ze som ostril na oko/hlavu tak bol nakoniec na fotke zaostrene niekde uplne mimo. Ako priklad uvediem vyrez z jednej fotky: ostrene bolo na lave oko (z pohladu fotografa) a napriek tomu mam pocit, ze je ostra kapucna a nie tvar. Stalo sa mi to na viacerych fotkach. Bolo to fotene D3S, 50mm objektiv, clona f2,8, ISO 2000 a cas 1/50. Ked som si to aj spatne pozrel vo fotaku, kde bol umiestneny ostriaci bod, tak bol urcite na lavom oku. Cim to je, ze z casu na cas zaostri inam ako potrebujem. Vdaka ya radu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-03-02 20:58:27+01
príspevok od: norulakp
hodim moju otazku do tejto temy, nechcem kvoli tomu zakladat nove vlakno. Bol som fotit pred par dnami krstiny. Bol to kostol bez okien a celkovo osvetlenie bolo mizerne. Na par fotkach som si vsimol, ze napriek tomu, ze som ostril na oko/hlavu tak bol nakoniec na fotke zaostrene niekde uplne mimo. Ako priklad uvediem vyrez z jednej fotky: ostrene bolo na lave oko (z pohladu fotografa) a napriek tomu mam pocit, ze je ostra kapucna a nie tvar. Stalo sa mi to na viacerych fotkach. Bolo to fotene D3S, 50mm objektiv, clona f2,8, ISO 2000 a cas 1/50. Ked som si to aj spatne pozrel vo fotaku, kde bol umiestneny ostriaci bod, tak bol urcite na lavom oku. Cim to je, ze z casu na cas zaostri inam ako potrebujem. Vdaka ya radu.
Vyssie modely Nikonov maju v nastaveniach AF aktivovanu funkciu jemneho preostrovania, ak detekuju ze sa mierne hybes dopredu dozadu. Skor nez by to malo pomahat, sposobuje to problemy. Odporucam uplne vypnut.
 
XHA1
2014-03-02 21:00:52+01
príspevok od: Karol Srnec
Vyssie modely Nikonov maju v nastaveniach AF aktivovanu funkciu jemneho preostrovania, ak detekuju ze sa mierne hybes dopredu dozadu. Skor nez by to malo pomahat, sposobuje to problemy. Odporucam uplne vypnut.
Karol, este mozte odpovedat aj mne
 
kasko
2014-03-02 22:04:25+01
príspevok od: XHA1
Skusal som aj manual, aj som si urobil hokus pokus, zaostravania, clony, casu, rozne dlzky od objektu a jednoducho, od cca 2-3 metrov to uz nezaostruje, ani manualne, aj ked mam v hladaciku zaostrene. Do 3 metrov pohoda, od troch konec sveta. 50mm Sigma nezaostruje absolutne, ani na kratku ani na dlhu, cele zle. Netusim absolutne kde moze byt chyba.
tipujem' ze nakoniec bude spatna elektronika a to chce asi servis. na digitale mam podobny problem s jednym objektivom. na blizko ostri pekne, no nepozna nekonecno. takze tokina je v servise a je to elektronika - optika je v poriadku...
 
trnavsky
2014-03-02 22:35:56+01
príspevok od: XHA1
Karol, este mozte odpovedat aj mne
nie som Karol, ale tvrdím, že pokiaľ je v hľadáčiku ostrý obraz, a matnica ani zrkadlo pritom nie sú posunuté, tak potom nie je v poriadku rovina filmu. A povedal by som že film aj nie je riadne vystretý - pritlačený pružným rovnátkom na zadnej stene fotoaparátu za filmom. A myslím si to aj preto, že aj tá vzorová prvá fotka pôsobí tak, akoby to pozadie - haluziny a lístie na zemi bolo pri pravom a ľavom okraji menej rozmazané, čiže trošku ostrejšie ako to v strede záberu. Možno keby sme videli viac zeme, určite by tú ostrosť bolo vidno niekde bližšie ako je modelka. (S trochou nadsázky by som povedal, že tvoj foťák je tým pádom krátkozraký?? - http://sk.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%A1tkozrakos%C5%A5)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-03-02 22:43:59+01
príspevok od: XHA1
Karol, este mozte odpovedat aj mne
Z indicii, ktore tu uvadzas ti neviem poradit. Na niektore veci je skutocne nutny servis.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()