Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Rozumna cena.

nicconS.S
2015-09-12 18:45:28+02
Rad by som predal nasledovnu zostavu Zenit ET , obj. Helios 50mm f2, blesk Yashica pro 50DX , obj.Zeiss MC sonar 135mm f3.5 nepouzivany.
Vsetko je v top stave vyfotenych cca 7 filmov.
Poradi mi niekto aku cenu mam pytat ?
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2015-09-13 07:03:59+02
Trhove ceny sa daju zistit pomocou bazarov. Na slovensku je ich niekolko. Treba do google.com zadat slovo "bazar". Nasledne na tej stranke pohladas vyhladavaci box/riadok a napises nazov svojho fotoaparatu, objektivu, blesku. Najdete ti rovnake veci ako mas a za kolko sa predavaju. Ak nie, skus zahranicne bazare napr. Www.Ebay.com Tam urcite najdes vsetky svoje kusky aj za aku cenu sa predavaju v zahranici. Takto si zistis orientacne trhove ceny. Na nasich bazaroch bude cena v € (eurach) a na ebay v $ (dolaroch). Ako zistit kolko je urcita suma v dolaroch na eura? Tak to znovu bude treba pouzit gooogle.com a hladat "menova kalkulacka".
 
mirosz
2015-09-13 08:36:03+02
príspevok od: nicconS.S
Rad by som predal nasledovnu zostavu Zenit ET , obj. Helios 50mm f2, blesk Yashica pro 50DX , obj.Zeiss MC sonar 135mm f3.5 nepouzivany.
Vsetko je v top stave vyfotenych cca 7 filmov.
Poradi mi niekto aku cenu mam pytat ?
Nepredavaj, nechaj si to. Objektivy sa daju pouzit na novych zrkadlovkach a fotak daj na policku
 
red arrow
2015-09-13 10:18:52+02
príspevok od: nicconS.S
Rad by som predal nasledovnu zostavu Zenit ET , obj. Helios 50mm f2, blesk Yashica pro 50DX , obj.Zeiss MC sonar 135mm f3.5 nepouzivany.
Vsetko je v top stave vyfotenych cca 7 filmov.
Poradi mi niekto aku cenu mam pytat ?
Mam Helios aj Sonnar, nepredal by som ich. Zvlast Sonnar je perfektne sklo.
Ak vsak nemas zaujem fotit starymi sklami na novych fotoaparatoch tak si pozri bazos.sk alebo paladix.cz a ceny zistis raz dva
 
tomis.ales
2015-09-13 13:36:57+02
príspevok od: Jozef Krajčo
Trhove ceny sa daju zistit pomocou bazarov. Na slovensku je ich niekolko. Treba do google.com zadat slovo "bazar". Nasledne na tej stranke pohladas vyhladavaci box/riadok a napises nazov svojho fotoaparatu, objektivu, blesku. Najdete ti rovnake veci ako mas a za kolko sa predavaju. Ak nie, skus zahranicne bazare napr. Www.Ebay.com Tam urcite najdes vsetky svoje kusky aj za aku cenu sa predavaju v zahranici. Takto si zistis orientacne trhove ceny. Na nasich bazaroch bude cena v € (eurach) a na ebay v $ (dolaroch). Ako zistit kolko je urcita suma v dolaroch na eura? Tak to znovu bude treba pouzit gooogle.com a hladat "menova kalkulacka".
Hmmm....môžes mi to prosím zopakovať?
 
Paulie
2015-09-13 15:23:56+02
Zenity idú cca po 5€. Ak je funkčný, kúp si film a foť.
Ceny na ebay ber s velkou rezervou. Niektorí tam predávajú staré plesnivé veci za prestrelené ceny.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-09-13 20:10:25+02
Najcennejsi je objektiv Helios 50/2, pretoze je to najlacnejsi objektiv so swirly bokehom. Preto jeho cena za posledne roky stuplaa dnes sa pohybuje okolo 30€. Samotny Zenit je s prepaceni srot a kto so mnou nesuhlasi, ten je zaslepeny sentimentom. Blesk je prakticky bezcenny, rovnako ako ten Zenit. Sonnar 135/3,5 nie je zly ale ani nicim nevynika. Bohuzial nie je zaujimavy svojim bokehom, je ich vyrobenych neurekom a tak to nei je ziadna vzacnost. Ani nie je zvlas ziadany. Ja by som zan nedal viac ako 15€.

Kazda vec ma taku cenu, aku cenu je ochotny niekto zaplatit. Vzdy mozes zacat s vyssou cenou a neskor ju znizit.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()