Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Minolta 7000

Bmarjenka
2021-03-15 18:47:24+01
Dobrý deň, pred týždňom som si kúpil analógový fotoaparát Minolta 7000 podľa všetkého rok 91. Fotoaparát fotil vnútri normálne ale počas fotenia vonku cca 0-5 stupňov sa mi po chvíli stane že fotoaparát pekne zaostrí všetko nasvedčuje tomu že to môže byť dobrá fotka, aj nastavenie je dobré ale nechce cvaknúť fotku. Prestane reagovať a musím resetovať mód. Pri fotení vnútri tento problém nie je. Možno by to chcelo vymeniť batériu alebo sa niekto stretol s niečím podobným? Či počkať na na trochu prijatelnejšie teploty? Ďakujem za všetky rady.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-03-15 20:01:13+01
Keď som ešte fotografoval na kinofilm, tak niečo podobné sa stalo aj mne no bolo to max. 3 krát. Ja som používal Pentax MG, ale už si nepamätám presne ako to bolo. Bolo to ale pri teplote okolo -10 stupňov Celzia. Viem, že v servise som musel jeden krát meniť uzávierku, lebo ta stara doslúžila, ale toto asi nie je ten prípad. Musím ale povedať, že s Pentaxom MG som fotografoval od +35 °C po - 20 °C a vždy v poriadku a to sa jednalo o prístroj zo začiatku 80. rokov 20. storočia. Zrkadlovky Pentax sú všeobecné odolné prístroje a neviem, ako je na tom Minolta. Myslím si, že by sa fotoaparát mal chovať rovnako v interiéri aj exteriéri! Pokiaľ nebude problém v slabých baterkách, tak by mohol byť problém s uzávierkou. Možno by som odporúčal kontaktovať priamo technika kde sa zaoberajú opravou fototechniky.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-03-16 07:11:38+01
Vzhladom na ceny pouzitych AF zrkafloviek neviem, preco si si lupil tu uplne najstarsiu Minoltu, aka sa da zohnat? Za par desiatok Eur mozes mat o 10-15 rokov modernejsi pristroj. Ale terez k teme fotoaparat a zima.

U AF zrkadloviek bol najvacsi problem s bateriami. Pri minusovych teplotach rychlo stracali kapacitu. Pomohlo jedine udrziavat bateriu v teple a a do pristroja ju vkldat tesne pred fotenim. Nemyslim si, ze to je tvoj pripad. Skor mam podozrenie na tunuce mazivo v mechanizme uzavierky, zrkadla, alebo vladania clony objektivu. Mazivo rokmi straca svoje vlastnosti, hlavne ak sa pristroj roky nepouziva.

Moja rada: kup si nieco lepsie a novsie. AK chces Minoltu, tak napr. Dynax 505, Dynax 700/800.
 
Bmarjenka
2021-03-16 08:28:42+01
Ďakujem za objektívne rady. Fotoaparát som si ako začiatočník vybral na základe recenzií a podľa stavu + páčil sa mi design. Videl som pár ľudí s ním fotiť tak som si povedal prečo nie aj na základe cenovky. Popozerám teda po niečom novšom a tento dám pozrieť do servisu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-03-16 10:49:57+01
príspevok od: Bmarjenka
Ďakujem za objektívne rady. Fotoaparát som si ako začiatočník vybral na základe recenzií a podľa stavu + páčil sa mi design. Videl som pár ľudí s ním fotiť tak som si povedal prečo nie aj na základe cenovky. Popozerám teda po niečom novšom a tento dám pozrieť do servisu.
Servis nan neexistuje uz vela rokov a aj ked by to niekto vedel spravit, tak vzhladom na hodnotu pristroja, je oprava nerentabilna. Neviem, ake recenzie si cital, ale ten fotoaparat bol out uz pred 15 eokmi, ked somfotaky predaval. Nikto ho nechcel, aj ked bol v secondhande za babku. Ma aj prisernu ergonomiu ovladania. Vazne radsej zainvestuj do niecoho lepsieho. Kvalita zaberov aj tak zalezi na objektivoch.
 
Bmarjenka
2021-03-16 11:40:11+01
Ďakujem, vidím že sa na bazároch pohybujú aj napr. Dynax 505 a novšie Minolty za dobré ceny bez objektívu. Je tam možnosť kúpiť novší kus bez objektívu a použiť objektív 35-70 F4?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-03-16 15:46:04+01
príspevok od: Bmarjenka
Ďakujem, vidím že sa na bazároch pohybujú aj napr. Dynax 505 a novšie Minolty za dobré ceny bez objektívu. Je tam možnosť kúpiť novší kus bez objektívu a použiť objektív 35-70 F4?
Ano, objektivy pasuju od najstarsieho modelu po najnovsi. Az na najnovsie, uz bez prevodovky. Inak odporucam si zohnat Minoltu 24-105.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()