Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Nočné/dlhé expozície s Prakticou

stevehood
2011-05-29 11:19:26+02
Zdravím,mám Prakticu MTL5 a chcel by som skúsiť nejaké nočné expozície,no rozmýšlam nad nastaveniami. Aký je aspoň PRIBLIŽNÝ čas na B-čku v takmer uplnej tme,totižto nemám ani predstavu či by to malo byť 5 alebo 30sekund. Clonu by som nastavil na najvyššiu.

Áno,viem že je to o experimentovaní,ale ocenil by som nejaké rady,alebo ešte lepšie,nejaké fotky kde je použitý dlhší čas,nechcem byť s časmi uplne mimo.
Takže,aké máte skusenosti s nočným fotením a aké nastavenie používate vy?


(dúfam že sa nepýtam velkú blbosť a že ma neukameňujete,ďakujem )
 
jozef1
2011-05-29 11:38:02+02
Ja , ked som dakedy s prakticou fotil nocnu oblohu mal som cas okolo 2 hodiny a bolo to v pohode. Pozri si toto: http://www.fotoaparat.cz/article/11024/1
Je to tam pekne napisane, to iste lati prakticky aj na film.
 
richardhierweg
2011-05-29 11:44:18+02
zmeraj si expoziciu s digitalom, budes priblizne vediet. ak ti pri danej clone vyjde cas vacsi ako 30 sekund tak to mozes podrzat kludne aj hodinu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-29 12:06:37+02
Naviac to nie je take jednoduche, pretoze s predlzujucou sa expoziciou sa film nesprava z hladiska citlivosti linearne ale logaritmicky. Su na to tabulky. Efek je znamy pod nazvom Scgwarzschildov efekt. Takze hod do googlu a prestuduj si to.
 
Skovranok_spevavy
2012-05-24 12:32:40+02
Ahoj,
tiež by som chcela fotiť nočnú oblohu so svojou Prakticou Mtl5. Chcela by som preto zohnať diaľkovú spúšť. Neviete, aká sa pre tento fotoaparát hodí? Totiž teraz sú v predaji len nové značky, dúfala som ale, že sa nejaká z nich koncovkou hodí aj do môjho foťáka. Vďaka.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-05-24 12:51:09+02
príspevok od: Skovranok_spevavy
Ahoj,
tiež by som chcela fotiť nočnú oblohu so svojou Prakticou Mtl5. Chcela by som preto zohnať diaľkovú spúšť. Neviete, aká sa pre tento fotoaparát hodí? Totiž teraz sú v predaji len nové značky, dúfala som ale, že sa nejaká z nich koncovkou hodí aj do môjho foťáka. Vďaka.
Lubovolna mechanicka spust so zavitom.
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=mechanical+cord+remote+&_sacat=15200&_odkw=cord+remote+praktica&_osacat=15200&_trksid=p3286.c0.m270.l1313
 
transporti686
2012-05-24 15:09:49+02
príspevok od: stevehood
Zdravím,mám Prakticu MTL5 a chcel by som skúsiť nejaké nočné expozície,no rozmýšlam nad nastaveniami. Aký je aspoň PRIBLIŽNÝ čas na B-čku v takmer uplnej tme,totižto nemám ani predstavu či by to malo byť 5 alebo 30sekund. Clonu by som nastavil na najvyššiu.

Áno,viem že je to o experimentovaní,ale ocenil by som nejaké rady,alebo ešte lepšie,nejaké fotky kde je použitý dlhší čas,nechcem byť s časmi uplne mimo.
Takže,aké máte skusenosti s nočným fotením a aké nastavenie používate vy?


(dúfam že sa nepýtam velkú blbosť a že ma neukameňujete,ďakujem )
pri filme je problémom aj reciprocita, čo sa týka čb negatívu, tak najlepší v tomto smere je Fuji Acros 100, tento film reciprocitou žiadny čb materiál neprekoná, aspoň neviem o ňom, do expozície 2 minúty nevyžaduje žiadnu korekciu a v rozmedzí 120s až 1000s treba pridať iba 1/2EV uvádza výrobca, dlhšie časy nie sú udané v datasheete
 
Luu
2012-06-21 21:55:15+02
príspevok od: stevehood
Zdravím,mám Prakticu MTL5 a chcel by som skúsiť nejaké nočné expozície,no rozmýšlam nad nastaveniami. Aký je aspoň PRIBLIŽNÝ čas na B-čku v takmer uplnej tme,totižto nemám ani predstavu či by to malo byť 5 alebo 30sekund. Clonu by som nastavil na najvyššiu.

Áno,viem že je to o experimentovaní,ale ocenil by som nejaké rady,alebo ešte lepšie,nejaké fotky kde je použitý dlhší čas,nechcem byť s časmi uplne mimo.
Takže,aké máte skusenosti s nočným fotením a aké nastavenie používate vy?


(dúfam že sa nepýtam velkú blbosť a že ma neukameňujete,ďakujem )
kukni si clanok teraz o tom bola rec
 
Crazy41
2012-06-22 03:24:49+02
príspevok od: richardhierweg
zmeraj si expoziciu s digitalom, budes priblizne vediet. ak ti pri danej clone vyjde cas vacsi ako 30 sekund tak to mozes podrzat kludne aj hodinu.
reciprocita ti asi nic nehovori co ? =D
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()