Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Zasekávanie spúšte.

scoobykocurany
2011-09-17 23:15:36+02
Zdravím, nedávno som skonfiškovala od rodiny starú analógovú zrkadlovku Ricoh a mám ten problém, že sa mi vždy keď vyfotím polku filmu, zasekne spúšť a ďalej nejde vôbec nič. Uzávierka vnútri funguje, no keď sekne, tak sa nezatvorí pokiaľ nevyberiem celý film a necvaknem naprázdno. vedel by mi niekto poradiť čo s tým, prípadne či je chyba v spúšti alebo v uzávierke ? ďakujem
 
jozzzo
2011-09-17 23:26:51+02
mne nieco podobne robilo na Pentacone Six, pomohol servis v Novych Zamkoch, vymena rozbocovaca /sam neviem co to je /
 
tomis.ales
2011-09-18 10:01:52+02
Zo styroch riadkov sporeho opisu problemu, ti mozem ja, ako aj ostatny ludia doporucit iba servis. Aj keby sa tu nasiel niekto, kto bude presne vediet o co ide, pochybujem, ze fotak dokazes opravit sama.
 
scoobykocurany
2011-10-06 22:47:12+02
príspevok od: tomis.ales
Zo styroch riadkov sporeho opisu problemu, ti mozem ja, ako aj ostatny ludia doporucit iba servis. Aj keby sa tu nasiel niekto, kto bude presne vediet o co ide, pochybujem, ze fotak dokazes opravit sama.
ďakujem, sama to určite nezvládnem. chcela som len zistiť či sa s tým vôbec dá niečo spraviť. je to úžasný foťák a mrzelo by ma ak by sa s ním niečo stalo. čo najskôr navštívim servis. ešte raz ďakujem
 
keko
2011-10-07 10:17:36+02
Nerob s tym absolutne nic. Sama sa do toho nechces pustat a pravdu povediac - znacka ktoru opisujes je tak malo zastupena, ze suciastky budu neuveritelne nedostupne, naklady na opravu prevysia naklady na obstatranie ineho kusa, ak uz sa podari opravit to, nezozenies prislusenstvo ...
Existuje jeden krasny sposob, ako vyuzit naplno tvoj aparat: kupuj si polovicne dlhe filmy
 
garyfisher
2011-10-07 10:26:18+02
príspevok od: keko
Nerob s tym absolutne nic. Sama sa do toho nechces pustat a pravdu povediac - znacka ktoru opisujes je tak malo zastupena, ze suciastky budu neuveritelne nedostupne, naklady na opravu prevysia naklady na obstatranie ineho kusa, ak uz sa podari opravit to, nezozenies prislusenstvo ...
Existuje jeden krasny sposob, ako vyuzit naplno tvoj aparat: kupuj si polovicne dlhe filmy
Dobra rada.....akurat ze zohnat 24 snimkovy film je problematicke, vsade same 36tky. A nehovoriac o este kratsich.
 
dusant
2011-10-07 12:28:12+02
príspevok od: garyfisher
Dobra rada.....akurat ze zohnat 24 snimkovy film je problematicke, vsade same 36tky. A nehovoriac o este kratsich.
V dávnych časoch sa dali filmy zohnať aj na metráž. Človek si potom odstrihol potrebnú dĺžku a namotal do kazety. Samozrejme nie na svetle, ale potme, alebo aspoň v čiernom svetlonepriepustnom rukávci. Takže si z jedného 36 snímkového filmu môžeš vyrobiť takýmto spôsobom dva kratšie. Prázdne kazety by si mohla zohnať v nejakom fotolabe. Len neviem, či sú dnešné kazety vhodné na opakované použitie.
 
jozzzo
2011-10-07 13:01:54+02
príspevok od: garyfisher
Dobra rada.....akurat ze zohnat 24 snimkovy film je problematicke, vsade same 36tky. A nehovoriac o este kratsich.
foma robi napr. aj 12 obrazkove kinofilmy, pozri tu :

http://fomaobchod.cz/cernobilenegativnifilmy/perfofilmy/fomapanset4x10012[11002]?ItemIdx=5
 
haplo602
2011-10-07 13:27:05+02
príspevok od: garyfisher
Dobra rada.....akurat ze zohnat 24 snimkovy film je problematicke, vsade same 36tky. A nehovoriac o este kratsich.
preco 24 polickovy ? ved kazdy normalny kinofilmovy fotak by mal vediet pracovat s 36 polickovym filmom ...
 
garyfisher
2011-10-07 15:58:02+02
príspevok od: haplo602
preco 24 polickovy ? ved kazdy normalny kinofilmovy fotak by mal vediet pracovat s 36 polickovym filmom ...
Chcel som to trochem vtipnejsie ladit, ked keko odporucal skratit film
 
garyfisher
2011-10-07 15:59:02+02
príspevok od: dusant
V dávnych časoch sa dali filmy zohnať aj na metráž. Človek si potom odstrihol potrebnú dĺžku a namotal do kazety. Samozrejme nie na svetle, ale potme, alebo aspoň v čiernom svetlonepriepustnom rukávci. Takže si z jedného 36 snímkového filmu môžeš vyrobiť takýmto spôsobom dva kratšie. Prázdne kazety by si mohla zohnať v nejakom fotolabe. Len neviem, či sú dnešné kazety vhodné na opakované použitie.
Standardny postup pri 120 formate, neviem ci sa da zohnat prave metraz kinofilmu a presne aj ako si spominal vhodne kazety na viacnasobne pouzitie.
 
keko
2011-10-07 19:42:34+02
príspevok od: garyfisher
Dobra rada.....akurat ze zohnat 24 snimkovy film je problematicke, vsade same 36tky. A nehovoriac o este kratsich.
Neviem, kde byvas, ale my mame ...
 
Paulie
2011-10-08 09:47:25+02
príspevok od: garyfisher
Standardny postup pri 120 formate, neviem ci sa da zohnat prave metraz kinofilmu a presne aj ako si spominal vhodne kazety na viacnasobne pouzitie.
http://fomaobchod.cz/cernobilenegativnifilmy/perfofilmy-metraze/
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()