Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Zenit 11

janfns
janfns 2011-12-01 15:56:03+01
ahojte. nasiel som doma fotoaparat Zenit 11. je plne funkcny v ratane blesku.
ked pozeram fotky na nete ktore boli robene tymto fotakom tak som z toho dost hotovy preto sa na to chcem dat aj ja ale v podstate neviem nic ohladom fotenia na film.
potreboval by som vediet (asi jednoduchu vec) ... aky film zvolit. napr. chcem "retro" fotky...existuje na to konkretny film?
da sa na tento fotak hodit aj iny objektiv resp. kupit novy??
mam zalusk hl. na fish eye.

dakujem za secky odpovede.
 
photox
2020-05-21 15:35:12+02
príspevok od: bobo222
No, možno zle, svojho času som to dal na Facebooku k jednému článku z druhej svetovej, Inak silver efect nepoužívam, tak mi napadlo že toto tam visí.
No, nevadí, však pýtajúci si to môže odskúšať zadarmo. A viac menej o to mi išlo, ak sa nechce samozrejme zapojiť do fotenia na film.
Silver efect obcas pouzivam je nahodou dobry, ale treba vzdy doladit. Silver efect ma spustu moznosti ako upravit fotografiu.
 
blahoslav J B Art
2020-05-21 16:27:32+02
na film sa da fotit velmi jednoducho a lacno ... obrazok odfotim mobilom, otvorim ho v Zoneri 17, ktory mam zdarma a na 1 klik mam farenmy kinofilm, alebo na 2 kliky BW zvitkovy 9x6
 
photox
2020-05-21 17:53:09+02
príspevok od: blahoslav J B Art
na film sa da fotit velmi jednoducho a lacno ... obrazok odfotim mobilom, otvorim ho v Zoneri 17, ktory mam zdarma a na 1 klik mam farenmy kinofilm, alebo na 2 kliky BW zvitkovy 9x6
Ten prevod do čb v Zoneri je velmi biedny.
 
JohnNewton
2020-05-21 18:21:02+02
príspevok od: photox
Ten prevod do čb v Zoneri je velmi biedny.
Ak to porovnám s filmom tak nie, ak s tým čo dnes digitálne robia s prevodom do čb tak áno. Otázka je, čomu sa to má podobať
 
JohnNewton
2020-05-21 18:26:48+02
príspevok od: blahoslav J B Art
na film sa da fotit velmi jednoducho a lacno ... obrazok odfotim mobilom, otvorim ho v Zoneri 17, ktory mam zdarma a na 1 klik mam farenmy kinofilm, alebo na 2 kliky BW zvitkovy 9x6
A keby si použil trochu lepší soft tak by si mohol naklikať aj bežné fitre použivané v čb foto
 
photox
2020-05-21 18:47:27+02
príspevok od: JohnNewton
Ak to porovnám s filmom tak nie, ak s tým čo dnes digitálne robia s prevodom do čb tak áno. Otázka je, čomu sa to má podobať
Nemyslim, ze film robil v čb taku pochmurnu atmosferu. Mam fotografie ktore fotil moj otec tusim so Zenitom na film, tie fotografie su nadherne jasne, Pamatam si, ze ten fotak bola plastova vrzgajuca krabicka ale vsetky fotky sa vzdy vydarili.
 
JohnNewton
2020-05-21 19:37:28+02
ČB foto získaná mokrým procesom má v prvom rade nepomerne viac odtieňov šedej. 8 bit jpeg ich môže mať max 256. Preto sa niektorí zúfalo snažia mať na každej čb foto bielu aj čiernu bez ohľadu či tam reálne aj bola. Výsledkom je síce ľúbivá, ale často uplne nereálna napodobenina mokrého procesu. A mám s tým bohaté skúsenosti.
 
photox
2020-05-21 20:06:44+02
príspevok od: JohnNewton
ČB foto získaná mokrým procesom má v prvom rade nepomerne viac odtieňov šedej. 8 bit jpeg ich môže mať max 256. Preto sa niektorí zúfalo snažia mať na každej čb foto bielu aj čiernu bez ohľadu či tam reálne aj bola. Výsledkom je síce ľúbivá, ale často uplne nereálna napodobenina mokrého procesu. A mám s tým bohaté skúsenosti.
Mozem iba za seba, upravujem fotografie podla mojej fantazie, nenapodobujem, riadim sa tym, ze co je na fotografii taka musi byt aj atmosfera.
 
jozef84
2020-05-22 09:18:01+02
príspevok od: JohnNewton
ČB foto získaná mokrým procesom má v prvom rade nepomerne viac odtieňov šedej. 8 bit jpeg ich môže mať max 256. Preto sa niektorí zúfalo snažia mať na každej čb foto bielu aj čiernu bez ohľadu či tam reálne aj bola. Výsledkom je síce ľúbivá, ale často uplne nereálna napodobenina mokrého procesu. A mám s tým bohaté skúsenosti.
Nie je to celkom tak. Ľudské oko si doratáva chýbajúce farby, poltóny. Aj čiernobiela fotka pre oko môže byť tvorená len čiernou a bielou. Poltóny ti dodá soft podľa použitého algoritmu. Niečo podobné ako maliarska metóda pomocou rôzne veľkých a rôzne hustých čiernych bodiek, respektívne šrafovanie, atď.(algoritmus Jarvis - body, atď.). Výsledok sa ti bude javiť ako škála sivej.
Terajšie obmedzenie na 256 poltónov je záležitosť softu(jemnosti a hustoty bodov), použitého formátu a tlačiarne. Lepšie tlačiarne používajú na tlač ČB fotky rozšírenú škálu farieb. Ale myslím na mokrý proces to stále nemá. Tam tá difúzia častíc striebra je rozptýlená jemnejšie, vytvára bohatšie poltóny ako pigmenty tlačiarne.
 
JohnNewton
2020-05-22 11:49:53+02
príspevok od: photox
Mozem iba za seba, upravujem fotografie podla mojej fantazie, nenapodobujem, riadim sa tym, ze co je na fotografii taka musi byt aj atmosfera.
Veď áno, nakoniec žiadny univerzálny návod vhodný pre všetky situácie na to ani nie je.
 
bobo222
2020-05-22 13:13:38+02
príspevok od: JohnNewton
ČB foto získaná mokrým procesom má v prvom rade nepomerne viac odtieňov šedej. 8 bit jpeg ich môže mať max 256. Preto sa niektorí zúfalo snažia mať na každej čb foto bielu aj čiernu bez ohľadu či tam reálne aj bola. Výsledkom je síce ľúbivá, ale často uplne nereálna napodobenina mokrého procesu. A mám s tým bohaté skúsenosti.
No práve, máš sto pro pravdu, ale jak tú fotku prevedieš do PC, máš to osekané. U mňa film má význam, ak urobím celý proces s vyvolaním a prenosom na foto papier. Samozrejme existujú kvalitné bubnové scannery, ale potom to už fakt nie je lacná záležitosť. A určite by som sa vykvajzol na zenita, o dve triedy lepšie foťáky stoja pár šupov.
 
2022-01-25 09:08:02+01
Financie zo súkromných zdrojov pre celú SR
Pôžičku a úvery zamestnancom, firmám a jednotlivco
Ponuka pôžičky vážnym ľuďom: olgaelena0001@gmail.com

Pôžičku som hľadal niekoľko mesiacov, opakovane ma podviedli zlí veritelia, ktorí ma zničili. Snažil som sa pre nich zabiť. Pretože som musel zaplatiť dlhy a účty. Myslel som, že je to za mnou, už nemám zmysel života. Ale našťastie som videl svedectvo mnohých ľudí o tejto pani Anna Turačová, tak som ju kontaktoval, aby som získal pôžičku na vyrovnanie mojich dlhov a realizáciu môjho projektu, a ona mi zaplatila veľké sumy. Práve s pani Anna Turačová sa mi zmenil život, opäť sa usmievam. Pani Anna Turačová, ktorá je veľkorysá, jednoduchá a veľmi chápavá osoba. Dajte si pozor na falošných veriteľov, pretože v skutočnosti existujú individuálni veritelia ako táto pani. V prípade žiadosti o pôžičku medzi jednotlivcami pošlite e-mail priamo na túto Anna Turačová, ktorá ma uspokojila do 24 hodín. Je to súkromná osoba a nie zahraničná podvodníčka. Vďaka nej môžem žiť dnes a budem jej vďačný celý život. čo mi umožnilo pokračovať v práci. Bolo by mi veľmi nevďačné, keby som tejto pani na internete nezablahoželal k tomu, že môže pomôcť iným, ktorí potrebujú pôžičku alebo majú finančný problém. Kontaktujte pani na jej E-mail: olgaelena0001@gmail.com
 
kamik
2022-01-25 11:21:56+01
príspevok od:
Financie zo súkromných zdrojov pre celú SR
Pôžičku a úvery zamestnancom, firmám a jednotlivco
Ponuka pôžičky vážnym ľuďom: olgaelena0001@gmail.com

Pôžičku som hľadal niekoľko mesiacov, opakovane ma podviedli zlí veritelia, ktorí ma zničili. Snažil som sa pre nich zabiť. Pretože som musel zaplatiť dlhy a účty. Myslel som, že je to za mnou, už nemám zmysel života. Ale našťastie som videl svedectvo mnohých ľudí o tejto pani Anna Turačová, tak som ju kontaktoval, aby som získal pôžičku na vyrovnanie mojich dlhov a realizáciu môjho projektu, a ona mi zaplatila veľké sumy. Práve s pani Anna Turačová sa mi zmenil život, opäť sa usmievam. Pani Anna Turačová, ktorá je veľkorysá, jednoduchá a veľmi chápavá osoba. Dajte si pozor na falošných veriteľov, pretože v skutočnosti existujú individuálni veritelia ako táto pani. V prípade žiadosti o pôžičku medzi jednotlivcami pošlite e-mail priamo na túto Anna Turačová, ktorá ma uspokojila do 24 hodín. Je to súkromná osoba a nie zahraničná podvodníčka. Vďaka nej môžem žiť dnes a budem jej vďačný celý život. čo mi umožnilo pokračovať v práci. Bolo by mi veľmi nevďačné, keby som tejto pani na internete nezablahoželal k tomu, že môže pomôcť iným, ktorí potrebujú pôžičku alebo majú finančný problém. Kontaktujte pani na jej E-mail: olgaelena0001@gmail.com
piča tlsta!
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()