Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

award photo...

whistler1010
2008-10-24 11:03:32+02
co hovorite na toto...je to u mna fotka cislo 1...je to vobec mozne odfotit???
 
Ultra TXF
2008-10-24 11:08:15+02
To je život....to ,že to odfotil by som bral,ale to,že ho tam nechal a išiel preč to je sila.Zrejme mu to potom došlo.....
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2008-10-24 11:18:10+02
tazko hodnotit ci je to zachyteny realny okamih, alebo inscenovane foto, popripade kolaz :)).. Nie je ziadnym tajomstvom ze si niektori dokumentarny fotografi pomahaju PS.. :) Niekolko skandalov sa uz objavilo..

ja osobne pokial neuvidim raw tak neuverim.. :)
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2008-10-24 11:18:34+02
kadopadne je to extra silne foto!
 
2008-10-24 13:35:06+02
toto je presne ten typ hyjenizmu, ktory si zasluzi odsudenie.
vidim zomierajuceho cloveka, pozriem nan, odfotim, pozriem nan a idem dalej.
ja byt v komisii, tak ho dozivotne vyradim z moznosti vyhrat akukolvek cenu za ten cin ponechania dietata osudu!!!
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2008-10-24 13:41:55+02
príspevok od:
toto je presne ten typ hyjenizmu, ktory si zasluzi odsudenie.
vidim zomierajuceho cloveka, pozriem nan, odfotim, pozriem nan a idem dalej.
ja byt v komisii, tak ho dozivotne vyradim z moznosti vyhrat akukolvek cenu za ten cin ponechania dietata osudu!!!
no vidim ze si tam bol .. :)

Co ked to bolo ´vidim zomierajuceho cloveka, pozriem nan, odfotim, pozriem nan a pomozem mu, ze uz nikdy nebude hladovat.´??????

Samozrejme je to ludska vlastnost vytvarat sudy a odsudzovat bez toho aby sa poznala aj druha strana mince.. :)
 
2008-10-24 13:59:51+02
pozri si popis k fotke. odisiel hned, ako urobil fotku. na jeho mieste by som tomu dietatu dal vodu a nieco zjest a upozornil ludi z kampu, kam sa asi snazil dostat...

ale ked myslis, ze som sudil bez akejkolvek informacie...
 
2008-10-24 14:28:10+02
no sak aj ludia su taky ftaci daktory ze az
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2008-10-24 14:38:35+02
@afkaa.i: no ved to som vravel.. co sa vselico popise, len aby bola senzacia.. Precitaj si taky NovyCas, kde neverim ani televiznemu programu.. :) Skratka naucil som sa nesudit pokial si nevypocujem druhu stranu (v tomto pripade dotycneho fotografa)
 
miloshaaa
2008-10-24 14:57:57+02
ja ked som prvy krat videl tuto fotku tak som este dost dlhu chvilu rozmyslal nad tym ze ako niekto dokaze nieco take urobit... a vlastne sa necudujem ze spachal samovrazdu... zial to uz bolo zbytocne :( jednoznacne mal to dieta odniest.. nikdy by som nedokazal byt fotograf, ktory sa ludskemu utrpeniu iba prizera :(
 
2008-10-24 14:58:27+02
Tomu dietatu by ten fotograf mozno vedel pomoct , ale mozno tu pomoc poterbuje 10 tisice takych deti a tym by uz asi nepomohol.(Tu pomoc poterbuje asi cela afrikia) a Slovaci by ju ties ocenili.
 
miloshaaa
2008-10-24 15:04:49+02
nemyslim ze slovaci by potrebovali pomoc ako afrika... na slovensku by kopec kopec ludi mohlo pomahat... iba keby namiesto smradlavych cigariet davali tie peniaze na pomoc, tak by sa pomahalo v afrike lahsie. A predsa nemoze clovek rozmyslat ako ty vravis... nemozem pomoct vsetkym, tak radsej vobec?!?!
 
quintes
2008-10-24 15:07:14+02
...jedna vec je vediet o probleme, ina zas tento problem zdokumentovat pre svoj uspech bez naznaku akejkolvek pomoci alebo riesenia..
to,ze spachal samovrazdu, je asi fakt..to ci to bolo koli tomuto pripadu, tiez neviem...ako pise daenis, tiez nebudem sudit jednu stranu mince. mozno na tomto mieste by som sa zachoval tak isto, pretoze aj keby som mu dal kvapku vody,aj tak by asi zahynulo to dieta.. a neviem co je lepsie, ci vidiet niekoho zomriet alebo aby mi niekto zomrel v naruci.. je smutne, ze taketo veci sa vobec stavaju, ale, povedzme si pravdu, nik z nas nerobi nic pre nejaku zmenu, a za vsetky utrapi si ludia mozu sami. kto ma iny nazor, nech sa paci:
http://www.humanistinarovinu.cz/adopce.php?id=7&sub=43&typ=n
a k veci, takato fotka ma vie rozplakat. nepozastavujem sa nad tym ,ci je to podvod, jednoducho viem, ze taketo veci sa stavaju..
p.s. ja by som mu pulicera nedal, zla TK, a kompo tak za 4...
 
2008-10-24 15:08:40+02
príspevok od: miloshaaa
nemyslim ze slovaci by potrebovali pomoc ako afrika... na slovensku by kopec kopec ludi mohlo pomahat... iba keby namiesto smradlavych cigariet davali tie peniaze na pomoc, tak by sa pomahalo v afrike lahsie. A predsa nemoze clovek rozmyslat ako ty vravis... nemozem pomoct vsetkym, tak radsej vobec?!?!
Co s tym maju cigarety?
 
quintes
2008-10-24 15:15:43+02
a dodam este jednu malickost, STALE SME LEN ZVIERATA, A V PRIRODE PLATI SILNEJSI PREZIJE...
len my ludia sme si urcili hranice, ktore ked nieco niekto okolo nas prekona na zaklade tohto pudu, tak je z toho katastrofa...
no mechcem sa na to pozerat z globalneho hladiska, tak ma prosim neodsudzujte...
to velkym pismom pisane je na zamyslenie/./.
 
miloshaaa
2008-10-24 15:18:22+02
nic
 
2008-10-24 15:25:25+02
príspevok od: miloshaaa
nic
Vies kolko ludi ma zamestnanie zato ze ja fajcim ty mudrlant. Vsiez kolko ludi ma zamestnaie zato ze si dam rano kavu vies ako dobre sa ma Prezident zato ze niekto fajci ?
 
quintes
2008-10-24 16:06:21+02
money as dept. Daj do googla, kukni video, a uvidíš, že prezident sa má dobre aj bez tvojich a mojich cigariet :-)
 
Ultra TXF
2008-10-24 18:24:45+02
No druhou stranou mince by som skôr nazval to,že ho tam predsa museli nechať a´priori vlastní ľudia.V tejto oblasti je smrť taká bežná ako moja kola dnes popoludní.Tí ľudia si sami často nepomôžu aj keby mohli,proste ich takáto scéna nevyvedie z rovnováhy.Ale to je asi normálne,keď niekto denno denne bojuje o prežitie a smrť je dennou súčasťou jeho života.Skôr by to malo zlomiť toho fotografa,pretože ten na to nie je zvyknutý ...nebol som tam ,neskúsil som,ale mal som zam priateľa -lekára a ten mi povedal,že až tam pochopil veľa vecí a prišiel odtiaľ oveľa vyrovnanejší.Tu ho rozčuľovala každá drobnosť,typu ´zase je veľká rada na pošte kurva´,po návrate radikálne zmenil hodnoty.Ono asi celá ´vyspelá´ civilizácia by mala prehodnotiť svoje hodnoty.
Vyspelá je v zátvorke,pretože nad tou vyspelosťou v pravom slova zmysle by sa dalo polemizovať.
 
sunajn
2008-10-25 03:29:59+02
Je to sila, ale, ako už bolo spomínané výššie, ťažko súdiť fotografa, ked nevieme v akej situácii bol sám!
A samotné dieťa, čo to má na krku? Mne to pripadá, ako keby mal kovový obojok a k nemu pripútané ruky. Tuším som videl videá s takými obojkami.
A najhoršie je, že ľudia nerobia zverstvá. Vždy sa jedná o ľudský prístup...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()