Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Ako na anaglyf

Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2008-11-05 17:34:49+01
Vytvaral uz niekto anaglyf? Potreboval by som postup na photoshop ako z jednej fotografie vytvorit takuto priestorovu fotografiu. Viem ze su specialne programceky na to, ale to musim mat snimanu fotografiu z roznych uhlov a to nemam. A hlavne rad by som to aj odskusal a neviem ci mozu byt lubovolne farebne filtre na okuliare (modry - cerveny)? Nejaky postup som nasiel na nete avsak nefunguje :)
 
stevonoz
2008-11-05 19:32:07+01
môžeš to spraviť aj z jednej fotografie ale nieje to ono, ak to robíš z dvoch je to oveľa lepšie. Mám nato dakde dáky software ale neviem či je to na modro-červený alebo červeno-modrý to by som musel pohľadať a kuknúť sa nato
 
Spiker
2008-11-05 20:26:49+01
Aby si mal stereoobraz, musis mat dve fotografie toho isteho miesta snimane z rozdielnej polohy, najcastejsie je to s posunom cca 6 cm (vzdialenost medzi ocami), z jednej fotky nebudes mat priestorovy efekt. Na vytvorenie fotiek sa pouzivaju casto makrosanky na stativ.
Program Zoner Photostudio dokaze z dvoch beznych fotiek potom urobit anaglyf. V krabicovej verzii su dokonca aj okuliare.
 
falco.tinnunculus
2008-11-05 20:27:46+01
na to treba dva obrazky...dostal som len taky napad...duplikuj ten povodny obrazok (vrstvu) a na tej vrchnej vo Filter/Distort/Lens correction zmen horizontalnu perspektivu,tak budes mat dva trochu ine obrazky,potom pokracuj podla tohto navodu http://www.scec.org/geowall/makeanaglyph.html ,ale neviem,ci to bude ono...
 
stevonoz
2008-11-05 20:31:24+01
ja som už cez ten spomínaný software spravil 3D obraz aj z jednej fotografie ale nebol až taký efekt ako z dvoch.
 
Spiker
2008-11-05 20:56:36+01
Z jednej fotky ti len bude blbnut mozok, princip stereoskopickeho videnia je v tom, ze kazde oko vidi iny obraz a mozok je z rozdielu schopny vytvorit priestorove vnimanie. Preto musi byt dva odlisne obrazy. Kto nepochopi tento uplny zaklad, nema sancu v stereofotografii uspiet. Samozrejme su aj dalsie uskalia ako ake ohniskompouzit pre prirodzenu perspektivu, ako dosiahnut velku hlbku ostrosti, ako dodrzat rovnaky horizont...
 
marianz
2008-11-06 08:37:17+01
na anaglyfy potrebujes dve fotky fotene z trochu posunuteho miesta. Posuv zavisi od toho co fotis, ake velke to je, aky priestorovy dojem chces dosiahnut. Zvycajne plati pravidlo 1:30 - na kazdych 30 cm od objektu musis urobit posuv 1 cm. Farby sa pouzivaju cervena a cyan (modra), alebo este hneda a modra - to je licencovane ale dobre funguje aj na videosignal TV. Je to na dlhsie pisanie, ak chces podrobnosti ozvi sa
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()