Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Sériové snímanie + blesk

mike111
2013-10-28 16:49:24+01
Zdravím. Mám problém s nastavením D90/D7000, pri fotení s bleskom mi necvakne viac krát aj keď je nastavené sériové snímanie.Blesk mám Metz 50 AF-1 a je odpaľovaný diaľkovo cez riadiacu jednotku z foťáku.Necvakne (viac krát) ani keď je výkon blesku na minime.Baterky mám enelop su plne nabité v tom by problém nemal byť.Myslím si že je problém v nastavení ale neviem sa z toho nejak vysomáriť.Ďakujem za rady.Ak som niekoho týmto vláknom pohoršil alebo urazil vopred sa ospravedlňujem.
 
Shooter
2013-10-28 17:28:09+01
Myslím, že takto to má byť. Teraz som to skúšal na D90 + SB700 a správa sa to rovnako ako popisuješ. Len pre doplnenie, sériové snímanie nefunguje ani s interným bleskom v normálnom režime. Až po nasadení externého blesku priamo na telo, môžem smelo snímať plnou rýchlosťou. Asi je to vlastnosť, nie chyba.
 
mike111
2013-10-28 17:52:43+01
príspevok od: Shooter
Myslím, že takto to má byť. Teraz som to skúšal na D90 + SB700 a správa sa to rovnako ako popisuješ. Len pre doplnenie, sériové snímanie nefunguje ani s interným bleskom v normálnom režime. Až po nasadení externého blesku priamo na telo, môžem smelo snímať plnou rýchlosťou. Asi je to vlastnosť, nie chyba.
Ďakujem ti aj za odpoveď aj za námahu.trápi ma to trošku bo som s kamarátom fotil v ateliéri a on ma canon a jemu to cvaklo v pohode dva krát za sebou. Obaja sme mali na foťákoch vysielače a na bleskoch prijímač .tak neviem či je to výhoda canonu alebo čo.
 
Shooter
2013-10-28 18:06:34+01
príspevok od: mike111
Ďakujem ti aj za odpoveď aj za námahu.trápi ma to trošku bo som s kamarátom fotil v ateliéri a on ma canon a jemu to cvaklo v pohode dva krát za sebou. Obaja sme mali na foťákoch vysielače a na bleskoch prijímač .tak neviem či je to výhoda canonu alebo čo.
Počkať, počkať. Aby nedošlo k nedorozumeniu - nevedel som, že si používal rádiový odpaľovač. Ja som to skúšal odpaľovať len interným bleskom a tam to nešlo. Či sa to rovnako správa aj s odpaľovačom s istotou povedať neviem, pretože ten nemám. Seriové snímanie sa nedá použiť ak odpaľujem interný blesk. Ak mám nasadený externý, tak vtedy to ide - logika mi potom hovorí, že seriovo by sa malo dať fotiť aj odpaľovačom. Skús vyskúšať nasadiť blesk priamo na telo. Ak ti pôjde spraviť viac záberov, chybu by som potom hľadal v odpaľovači.
 
peter_piper
2013-10-28 18:13:11+01
ja som takto fotil prvý krát predvčerom s lacným bleskom viltrox a zrkadlovkou D300.. neblízkal mi iba vtedy, ak sa blesk nestihol dobiť, ale foťák kľudne cvakal ďalej.. z toho popisu mi nieje jasné či necvaká iba blesk, alebo necvaká foťák samotný.. to by som ako prvé pozrel ako je nastavený autofocus. ale ja som amatér a možno tu je reč o úplne iných veciach
 
mike111
2013-10-28 18:22:53+01
príspevok od: Shooter
Počkať, počkať. Aby nedošlo k nedorozumeniu - nevedel som, že si používal rádiový odpaľovač. Ja som to skúšal odpaľovať len interným bleskom a tam to nešlo. Či sa to rovnako správa aj s odpaľovačom s istotou povedať neviem, pretože ten nemám. Seriové snímanie sa nedá použiť ak odpaľujem interný blesk. Ak mám nasadený externý, tak vtedy to ide - logika mi potom hovorí, že seriovo by sa malo dať fotiť aj odpaľovačom. Skús vyskúšať nasadiť blesk priamo na telo. Ak ti pôjde spraviť viac záberov, chybu by som potom hľadal v odpaľovači.
Jasne práve som to skúšal.keď mám nasadený blesk funguje to.No žiaľ bohu mi nefunguje odpaľovač alebo prijimač takže tú variantu teraz nevyskúšam.ešte raz vďaka.
 
jurdas
2013-10-28 18:31:17+01
mne na D7000 a sb700 tiez blisne pri seriovom snimani iba raz pri odpaleni vstavanym bleskom. Ked pouzijem kabel tak to bliska normalne. Zial odpalovace nemam tak vyskusat neviem.
 
mike111
2013-10-28 18:36:13+01
príspevok od: peter_piper
ja som takto fotil prvý krát predvčerom s lacným bleskom viltrox a zrkadlovkou D300.. neblízkal mi iba vtedy, ak sa blesk nestihol dobiť, ale foťák kľudne cvakal ďalej.. z toho popisu mi nieje jasné či necvaká iba blesk, alebo necvaká foťák samotný.. to by som ako prvé pozrel ako je nastavený autofocus. ale ja som amatér a možno tu je reč o úplne iných veciach
necvaká foťák.A keďže necvakne foťák tak necvakne ani blesk.Ale ide mi o to že to necvakne viac krát po sebe.
 
tomis.ales
2013-10-29 10:45:36+01
Co myslis tym "riadiaca jednotka fotaku"? Interny blesk na M alebo CLS, radio, IR? Rad by som to skusil.
 
mike111
2013-10-29 16:40:19+01
Mal som na mysli CLS..ale ak máš možnosť skús aj radio odpaľovače.
 
mike111
2013-10-29 16:40:55+01
príspevok od: tomis.ales
Co myslis tym "riadiaca jednotka fotaku"? Interny blesk na M alebo CLS, radio, IR? Rad by som to skusil.
Mal som na mysli CLS..ale ak máš možnosť skús aj radio odpaľovače.
 
tomis.ales
2013-10-30 14:40:45+01
príspevok od: mike111
Mal som na mysli CLS..ale ak máš možnosť skús aj radio odpaľovače.
CLS ani mne nejde, vzdy iba jeden cvak aj ked mam nastavene seriove snimanie. Radio slape bez problemov na M aj TTL.
 
tomis.ales
2013-10-30 14:41:50+01
Nikon D700, SB900, Metz 48 + Pixell Knight
aby som nezabudol
 
mike111
2013-10-30 15:53:03+01
príspevok od: tomis.ales
Nikon D700, SB900, Metz 48 + Pixell Knight
aby som nezabudol
Vďaka za snahu a pomoc.
 
tankista95
2013-11-02 00:42:27+01
skoda ja mam canon 7d a ide to aj na canonackom blesku aj na metz 44, ide aj priamo z tela odpalovat ked su oba ako slave a aj cez odpalovace tie najlacnejsie jjc
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()