Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Artefakt ?

Kovi
2008-12-08 00:14:19+01
Nedávno som bol na dovolenke v Tatrách a pri návrate z túry na Popradskom plese som len tak odfotil nočnú zasneženú krajinku - cestu za sebou. V ten večer sa diali divné veci /pazvuky okolo, vybité svietidlá aj mobily/ a tak som sa zhrozil, čo som to odfotil. Čo myslíte, je to len artefakt - zvláštny ružovkastý kruhový objekt v strede fotografie? Na nasledujúcej fotke robenej po cca 10 sek. už nič nie je. Tu je zmenšenina cca 570x770: [IMG]http://i34.tinypic.com/25hcuar.jpg[/IMG]
 
maciakba
2008-12-08 01:03:31+01
odraz blesku? :)
 
JC photographer
2008-12-08 01:29:07+01
Zaroseny, alebo vlockou zapadnuty objektiv...
 
bear
- moderator
2008-12-08 07:24:37+01
je to snehova vlocka osvetlena internym bleskom, taka velka je preto, ze je prilis blizko objektivu a je rozostrena. Ak mas pred objektivom vela necistot (sneh, prach .....) a fotis s internym bleskom, vsetok bordel pekne nasvetlis a na fotke vidis aj to co si inak navsimnes. V takomto pripade je lepsi externy blesk co najdalej od fotoaparatu.

Je to vidiet aj na par obrazkoch v tomto clanku (pod vodou su podobne problemy):
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/povodna-fotografia/fotime-vodny-svet/
 
Kovi
2008-12-08 10:56:08+01
Vdaka bear za odborny pohlad, aj ja som myslel na to iste, len si
stale neviem vysvetlit, preco je ten ruzovy objekt taky velky oproti
ostatnym vlockam, navyse vlocky sa na fotke so vzdialenostou od objektivu
prirodzene zmensuju /bolo chladno cca -7°C, preto su vsade len male vlocky/ a po velkom zvacseni 1600% jasne vidno odlisnu strukturu objektu od inych vlociek. Zvlastne je aj to, ze medzi neznammym objektom a fotoaparatom su velmi jasne zosnimane snehove vlocky, ktore uplne zakryvaju strukturu objektu, preto pochybujem, ze sa jedna o zaroseny objektiv alebo necistotu na objektive. Mozno sa mylim, ale nikdy na mojich fotkach ani na tvojich v clanku - bear - som nevidel objekt podobnej struktury,ale aj tak dakujem za vase nazory.
 
peterXC
2008-12-08 11:39:08+01
skusim ti opisat moju teoriu, naozaj nic zahadne na tej fotke nie je, vlocka je zfarbena doruzova preto, lebo nebola osvetlena bleskom priamo, dostala sa uz do tiena objektivu, mozno si mal aj slnecnu clonu (ak to tvoj fotak pozna:),ja by som ju asi dal, v takom snezeni, o to vacsi ten tien pred objektivom), vdaka silnemu rozostreniu sa vlocka, teda jej rozmazany kruzok javi ako polopriepustny a silne osvetlene vzdialene vlocky sa dokazali naexponovat aj cez tento rozmazany objekt, ich svetlo bolo silnejsie ako to cosi ruzove...
 
2008-12-08 13:20:13+01
... ak Ti ovsem nepostaci vyklad kolegov (tu vyssie) a chces ´najodbornejsi a najpravdivejsi´, tak sa obrat na vesmirni-lide.cz :))
 
Kovi
2008-12-08 16:29:37+01
2 rbr69 : Neboj sa, certa tam nevidim :).
Urobil som uz desattisice digi foto v roznych podmienkach, takyto artefakt vidim prvyraz, preto sa slusne pytam a aj som dostal od serioznych ludi normalnu odpoved...
Dakujem a koncim tento thread....
 
2008-12-08 19:16:59+01
mna len zaujalo to, ze vaecsina ludi nachadza podobne spojitosti v takychto chvilach
´V ten večer sa diali divné veci /pazvuky okolo, vybité svietidlá aj mobily/´
 
quintes
2008-12-08 19:18:33+01
ja tvrdim jednoznacne, ze je to UFO. stavim na to aj svoju reputaciu...
(UFO - uleteny fotografov obrazok) :-D
 
quintes
2008-12-08 19:21:11+01
jedno UFO mam doma....
 
miloshaaa
2008-12-08 20:53:44+01
ved to je orb :) http://en.wikipedia.org/wiki/Orb_(paranormal)
 
DynamicS
2008-12-08 21:58:20+01
quintes poznam cloveka, ktory robi teslove cievky...a urobil aj taky orb ako mas ty doma pre Kosicke technicke muzeum..
akurat teda ma jeden a pol metra priemer :)
Z toho uz cloveka mrazi byt pri tom...teraz robia dalsi projekt, ale este nie je dokoncene a nemozem vravit...ale posuvaju to dost vysoko :)
Nahovorim ich aj na fotenie...mam len nieco z akcii ked chodievali po koncertoch a nechce sa mi to ani hladat..i ked skusim :)
 
quintes
2008-12-09 07:40:14+01
príspevok od: DynamicS
quintes poznam cloveka, ktory robi teslove cievky...a urobil aj taky orb ako mas ty doma pre Kosicke technicke muzeum..
akurat teda ma jeden a pol metra priemer :)
Z toho uz cloveka mrazi byt pri tom...teraz robia dalsi projekt, ale este nie je dokoncene a nemozem vravit...ale posuvaju to dost vysoko :)
Nahovorim ich aj na fotenie...mam len nieco z akcii ked chodievali po koncertoch a nechce sa mi to ani hladat..i ked skusim :)
skús, daj, pozrieme :-) nech viem že cern je aj na slovensku :-) a ten môj orb je z domu nábytku :-)
 
baca007
2008-12-09 13:08:56+01
svetlo na konci tunela :-)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()