Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Akt

Karolfoto
Karolfoto 2009-01-15 18:35:24+01
Ako amatérsky fotograf a nový na tomto fóre sa chcem spýtať skúsených fotografov ako sa dosahuje to že fotka je takto zaujímavo nasvietená. Myslím tým to tmavé pozadie a osvetlené len obrysy tela. Robí sa to už pri nasvietení v štúdiu alebo až v počítači? Ďakujem ...../ospravedlňujem sa za ukradnutú fotku z galérie FORIK-a, ale zdala sa mi ako demonštrácia toho čo od vás chcem použiteľná
 
dmedia
2009-01-16 00:03:05+01
Citam si tak citam,ja len, ze uz ked chces nieco merat v studiu tak jednoznacne flashmetrom nie expozimetrom, lebo meras intezitu zablesku nie svetlo pokial fotis bleskami, alebo studiovkami, tie exponuju zaber, nie pilotne lampy v nich.
Da sa v pohode skusmo a empiricky nastavit velmi slusny vysledok. Ale ked chces mat presne veci a neprepisknut to, tak flashmeter je na nezaplatenie. Idealne su svetla s premenlivym vykonom a potom sa paradne robi, ja robim viac rokov s Elinchromomami 500 s nastavitelnym vykonom a vzdy ked islo o vazne veci sme to merali a merame flashmetrom, inac sa ti lahko stane, ze prepalis niektore miesta a nieco podexponujes. Plati to i pri digi i pri diaku. Rozdiel by nemal presiahnut 2-3 clony rozdielu medzi najsvetlejsou a najtmavsou partiou.
 
Ultra TXF
2009-01-16 00:10:10+01
...vieš čo,myslel som už,že naposledy sme z toho vyšli...sme to uzavreli tak fajn,nečakal som od teba takú reakciu.....ja sa nechcem s nikým hádať,aj tvoje poznatky beriem.Viac hláv,viac názorov,viac rozumu...väčší benefit
pre mňa v konečnom dôsledku :)
 
dmedia
2009-01-16 00:13:08+01
Ja sa nehadam, ja len som napisal, ze robim to tak i tak i s i bez to je vsetko.
 
Ultra TXF
2009-01-16 00:21:33+01
Jasné,zle som sa vyjadril,myslel som flashmeter ,je mi jasné,že merajú záblesk.
V podstate to ,čo si napísal ty,mi bolo aj povedané,resp.som sa o tom v týchto intenciách aj dočítal.Ešte skôr keď začínaš,potrebuješ nejakú bernú mincu,ťažko sa skúša ,pokiaľ už nemáš nejaké skúsenosti.
Ja len,že sa do mňa pustil afkaa.i akoby flashmeter bola úplná kravina.
V každej knihe ( a teraz sa bude afkaa.i smiať,hoci neviem,čo je na tom zlé si niečo naštudovať,on sa asi narodil s Nikonom na krku a všetko vie) ktorá sa zaoberá štúdiovou fotografiou je flashmeter ako súčasť výbavy.A nie nepodstatnou súčasťou.

Diki
 
Ultra TXF
2009-01-16 00:22:23+01
príspevok od: dmedia
Ja sa nehadam, ja len som napisal, ze robim to tak i tak i s i bez to je vsetko.
to nebolo tebe ,ale pre afkaa.i , ty si sem nejako vpadol medzitým :)
 
dmedia
2009-01-16 00:32:23+01
príspevok od: Ultra TXF
to nebolo tebe ,ale pre afkaa.i , ty si sem nejako vpadol medzitým :)
OK, ja som len napisal svoju prakticku skusenost, nie precitanu, a mal som i tu cest pracovat s ludmi co to robia profesionalne, dokonca v ich studiu, a merali sme vsetko. Gossen do ruky a ides, a ten vysledok stal zato. Ale casto som lenivy merat tak bezne ked poznam na aky ucel ide fotka nemeram, uz mam vyskusane tak cista empiria, a tiez displaye sa nam pekne zvacsili medzicasom, tak sa da slusne odhadnut, ze to je fajn. Dobre svetlo prajem.
 
fotoman600
2009-01-16 13:16:14+01
Zásadný rozdiel medzi flashmetrom a expozimetrom vo foťákou je, ako už načrtol dmedia ten, že expozimetrom vo foťáku sa nedá zmerať záblesk, ale len trvalé svetlo. A ďalšia dôležitá veličina je kontrast - na to je potrebný tiež flashmeter, keď sa bavíme o fotení zábleskami a nie trvalým svetlom.
 
Ultra TXF
2009-01-16 15:06:44+01
príspevok od: fotoman600
Zásadný rozdiel medzi flashmetrom a expozimetrom vo foťákou je, ako už načrtol dmedia ten, že expozimetrom vo foťáku sa nedá zmerať záblesk, ale len trvalé svetlo. A ďalšia dôležitá veličina je kontrast - na to je potrebný tiež flashmeter, keď sa bavíme o fotení zábleskami a nie trvalým svetlom.
Ano , ďakujem, mne je to jasné,zle som sa vyjadril,myslel som iné,než som napísal.Ak do toho štúdia pôjdem ,tak si určite ten flashmeter kúpim,nebudem
krvopotne skúšať a nastavovať.Možno pre niekho,kto v tom má prax je to jednoduché aj bez neho,pretože už má skúsenosti a vie to odhadnúť.Mne to môže len pomôcť.
 
2009-01-16 15:39:52+01
flashmeter premyslal som nad nim ked som chcel kupit blesk nevedel som sa rozhodnut bud flashmeter alebo transmitter s ETTL meranim expozicie .
 
PePe
2009-01-16 17:05:57+01
Nuz na workshope s Ivanom Canigom sme tiez mali flashmeter (fl). Na zaciatok sme si povedali 1/200 sec ISO 100 a f 11 a vysie. Hotovo. Kto fotil do rawu mal vyhodu. Samoska ze na produktovku a presnu high/low key je lepsie ho pouzit.Ale ruku na srdce. Kolko z vas pouzivaju fl pred kazdou fotkou.A pritom staci aby sa objekt pohol o 30cm a je zmena svetla.
 
PePe
2009-01-16 17:08:04+01
A k otazke fora.Uz pri cvaknuti.Doraba sa v compe.
 
transporti686
2013-08-16 10:50:54+02
Ahojte, nechcem zakladať nové vlákno, tak sa spýtam tu.

Prosím Vás, nevedel by niekto dať vhodný tip na fotenie aktu v prírode v okoli BA? Niekde, kde sú nejaké popadané kmeme stromov, prípadne nejaký potok alebo niečo také. Cesta autom nie je problém, ale aby sa tam nemuselo k miestu šlapať napr. hodinu bez auta.

Ak má niekto tip, ďakujem pekne
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()