Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

d-lighting

whistler1010
whistler1010 2009-01-16 01:16:12+01
mozem sa spytat,mam d300 a rad by som vedel kedy a ako moze ak mam spusteny d-lighting pomoct ale aj ako moze vlastne znicit fotografiu.kedy ho treba teda urcite vypat a kedy by mal byt zapaty???
 
dodo_bb
2009-01-16 19:46:18+01
Myslel som si, že to je tak. Len potom je mi divné, prečo sa do profi prístrojov nedáva len čip, bajonet na objektív a slot na kartu :-). Práve profi prístroje sa vybavujú rozsiahlym menu a funkciami na úpravy, vybavujú sa špeciálnymi obrazovými procesormi, to všetko za hromadu peňazí. Nestačilo by tam dať základné automatické nastavenie z lacného kompaktu a pracovať v RAW? Ale to je asi o marketingu. A ešte by ma zaujímalo ako sa vyvíja kvalita spracovania do jpg v posledných modeloch (kto s tým máte skúsenosť alebo ste o tom kdesi čítali). Výkon vo foťákoch sa zvyšuje, sú tam inštalované špecializované procesory, je napríklad spracovanie RAW do jpg v takej dnešnej D3 či D3x skutočne tak zásadne kvalitatívne odlišné od PC ako u nejakej D40?
 
2009-01-16 22:13:00+01
tak je to asi tak , kazdopadne na manual vyvazenie bielej aj ked fotim do raw nedam dopustit.
 
quintes
2009-01-16 22:52:22+01
príspevok od:
aaa quintes sa urazil. :-) oprava :-)))
neurazil som sa, naozaj, nemám prečo. Vážne som sa ospravedlnil, ak som svojim off topicom urazil autora témy. Aj ja viem byť vážny, možno práve preto ma admin ešte nezrušil :-)
akurát mi nie je po vôli, ak mi niekto zakazuje to, čo sa zakazovať nemá. Koli tomu zomierali ľudia. Dúfam, že to nik nevezme v zlom.
A teraz vážna otázka:
čo je to ten d-lightning?
na google nemám teraz čas.
Ďakujem
 
2009-01-17 08:41:14+01
príspevok od: quintes
neurazil som sa, naozaj, nemám prečo. Vážne som sa ospravedlnil, ak som svojim off topicom urazil autora témy. Aj ja viem byť vážny, možno práve preto ma admin ešte nezrušil :-)
akurát mi nie je po vôli, ak mi niekto zakazuje to, čo sa zakazovať nemá. Koli tomu zomierali ľudia. Dúfam, že to nik nevezme v zlom.
A teraz vážna otázka:
čo je to ten d-lightning?
na google nemám teraz čas.
Ďakujem
No ja neviem ci to nahodov nieje obdobna funkcia Canonu ktora ma zvisit dinamicky rozsah .
 
wayne
2009-01-17 09:05:43+01
príspevok od:
No ja neviem ci to nahodov nieje obdobna funkcia Canonu ktora ma zvisit dinamicky rozsah .
ano presne tak, u canonu je to highlight tone priority tusim.. ja mam na svojom fotoaparate tiez nieco poriadne, k testovaniu som sa este nedostal, skusal som pridat +EV a zapnut zvysenie dynamickeho rozsahu a celkom sa dalo.. zial obsahovo tie fotky nie su publikovatelne, su na nich len blbosti z bytu, chystam sa tento/buduci vikend to otestovat v terene, uvidime
 
quintes
2009-01-17 11:50:18+01
no, neviem či to mám na mojej 400d.. Idem kuk do návodu.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()