Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Zoner Profesional 11

jake
2009-01-24 15:02:26+01
Ako ste spokojny s Zoner PRO ? A ako sa aktivuje Panorama maker? Mam tam napisane, ze je sucastou ale spustit sa da len v trial verzii. Uvital by som velmi postrehy na co je tento program dobry a co nedoporucujete v nom robit vobec.
 
jake
2009-01-24 15:04:08+01
Kupil som vcera Zoner Profesional 11 a teraz nad tym maturujem. Panoramy mi nechce bezat, ale celkovo to chodi rychlo. Je k tomu aj nejaky manual? V baleni totiz neni ani ho-o!
 
traktorista
2009-01-24 18:19:15+01
Ja napr používam zps na všetko... A som s ním spokojný...
 
traktorista
2009-01-24 18:20:29+01
príspevok od: jake
Kupil som vcera Zoner Profesional 11 a teraz nad tym maturujem. Panoramy mi nechce bezat, ale celkovo to chodi rychlo. Je k tomu aj nejaky manual? V baleni totiz neni ani ho-o!
A nemáš tam ani pomocníka? Tam máš všetko...
 
jake
2009-01-24 23:01:46+01
príspevok od: traktorista
A nemáš tam ani pomocníka? Tam máš všetko...
uz som sa dostal hlbsie do toho, vcelku dobry a jednoduchy program ... che to prax
 
jake
2009-01-24 23:25:49+01
príspevok od: traktorista
Ja napr používam zps na všetko... A som s ním spokojný...
V navode je napisane, ze ZPS 11 ma v sebe priamo HDR a tvorbu panoram. V menu to ale nemozem najst a ked instalujem z CD tak pyta kod a ked ho tuknem hlasi, ze nie je spravny. Ako to je?
 
traktorista
2009-01-25 09:58:11+01
Na hdr používaj photomatix. Oveľa viac možnosti pohrať sa z výsledkom...
 
dodo_bb
2009-01-25 10:09:32+01
príspevok od: jake
V navode je napisane, ze ZPS 11 ma v sebe priamo HDR a tvorbu panoram. V menu to ale nemozem najst a ked instalujem z CD tak pyta kod a ked ho tuknem hlasi, ze nie je spravny. Ako to je?
HDR, panoráma, tvorba 3D atď nájdeš dosť neobvykle v menu Publikovať
 
jake
2009-01-25 12:44:52+01
príspevok od: dodo_bb
HDR, panoráma, tvorba 3D atď nájdeš dosť neobvykle v menu Publikovať
Musim si zohnat manual, je to zle potriedene, pravdu povediac v Publikovat by ma 3D a HDR naozaj nenapadlo hladat. Skusal som par uprav, vcelku slusny program. Kedze zle fotky mazem a upravujem minimalne len tie dobre, tak mi ZPS vyhovuje. A za tie peniaze ... co pouzivas ty,
 
dodo_bb
2009-01-25 13:29:09+01
príspevok od: jake
Musim si zohnat manual, je to zle potriedene, pravdu povediac v Publikovat by ma 3D a HDR naozaj nenapadlo hladat. Skusal som par uprav, vcelku slusny program. Kedze zle fotky mazem a upravujem minimalne len tie dobre, tak mi ZPS vyhovuje. A za tie peniaze ... co pouzivas ty,
Popravde výhradne zoner - od verzie 8. Najnovšiu 11 som si nainštaloval len pred pár dňami. Robím do jpg a tak mi to celkom stačí. Vyhovuje mi predovšetkým možnosťami rýchlych a slušných hromadných úprav a pretože mám zvyk si všetky fotografie popisovať, vie skvele vyhľadávať, hromadne popisovať apod. A hlavne - už ho ovládam celkom slušne a nechce sa mi učiť niečo nové :-)))
 
Fotograf77
2009-01-25 23:07:57+01
nechapem. . . kupis si program v ktorom vobec nevies robit? ved si si mohol aspon skusobnu verziu vyskusat pred kupou. . . ked uz o teda nechces na cierno mat :-D a kazdy program ma help.. . . a v nom je vsetko. . . aj Photoshop ma az okolo 800 stranovy help podla ktoreho sa naucis vsekto co PS obsahuje :-))))))
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()