Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Fotobanky

nosepress
2009-01-27 15:35:38+01
Zdravim takze chcel by som sa dozvediet nieco z vasich skusenosti o predaji fotiek cez fotobanky. Ake fotky sa najlepsie predavaju a v ktorych fotobaankach? :-P
 
PolloK
2009-01-27 16:51:28+01
Ja som zaregovany na fobanka.cz uz 2 roky, a zatim som nic nepredal;P ..no na mail mi prichadzaju skoro kazdy tyzden poziadavky na foto..napr. dnes mi prisla poziadavka na foto slnka 8 alebo 16Mpx urcene na obalku nejakej knihy..obvikle su to poziadavky pouzitia na bilbordy, do casopisou no prevazne na reklamy..napr. ako osoba tucna a po schudnuti..na fotky osvob treba mat (model rileis)podpis osoby na predaj a dohodu o odmene(velmi dvolezite!)..a su styri cenove sposoby ako fotku predat:Trvale výhradní, Trvale nevýhradní, Jednorázově výhradní, Jednorázově nevýhradní..no za uspesny predaj nieje zarukou len kvalita fotky, zalezi na specifickich poziadavky od ich klientov..
 
nosepress
2009-01-27 17:51:06+01
príspevok od: PolloK
Ja som zaregovany na fobanka.cz uz 2 roky, a zatim som nic nepredal;P ..no na mail mi prichadzaju skoro kazdy tyzden poziadavky na foto..napr. dnes mi prisla poziadavka na foto slnka 8 alebo 16Mpx urcene na obalku nejakej knihy..obvikle su to poziadavky pouzitia na bilbordy, do casopisou no prevazne na reklamy..napr. ako osoba tucna a po schudnuti..na fotky osvob treba mat (model rileis)podpis osoby na predaj a dohodu o odmene(velmi dvolezite!)..a su styri cenove sposoby ako fotku predat:Trvale výhradní, Trvale nevýhradní, Jednorázově výhradní, Jednorázově nevýhradní..no za uspesny predaj nieje zarukou len kvalita fotky, zalezi na specifickich poziadavky od ich klientov..
tam som registrovany aj ja len tam mam este malo fotos takze som este nepredal nic ale na fotolia su lepsie predaje ale aj ovela menej za to dostanes...
 
Fotograf77
2009-01-27 18:01:01+01
je rozdiel medzi fotobankou a mikrofotomankou :-))))
 
arnie175
2009-01-27 18:24:25+01
podla tomáše macka veducího fotobanka.cz su najpredávanejšie fotografie
ludí v roznych situáciach , ale čo vyžaduje model release....preto si
niekedy zo srandy vravím, že este zvieratá nevedie rozprávať a nechcu
podiel z predanej fotky:)
 
rozum
2009-01-27 23:14:45+01
zvierata sice nechcu podiel ale predavaju sa omnoho horsie ako ludia, a s ludmi to nie je take zle, je mnoho ludi ktori sa nechaju odfotit a podpisu ti model release bez naroku na honorar, staci to s nimi dobre vykomunikovat...
 
arnie175
2009-01-27 23:30:12+01
príspevok od: rozum
zvierata sice nechcu podiel ale predavaju sa omnoho horsie ako ludia, a s ludmi to nie je take zle, je mnoho ludi ktori sa nechaju odfotit a podpisu ti model release bez naroku na honorar, staci to s nimi dobre vykomunikovat...
tak musim zlepsit svoju komunikaciu:-)ale viete, financna kriza a ako je to porekadlo? ani kura zadarmo nehrabe:-)
 
rozum
2009-01-27 23:52:12+01
tak neviem, ja som v tomto zaciatocnik, ale urcite by som zacal od kamosov a znamych, ty sa daju spracovat a docela zalezi ako to podas, na to odporucam precitat si knizku Portret naucte sa fotografovat kreativne od B. Petersona
 
nosepress
2009-01-28 13:07:10+01
jasne ze ludia sa predavaju najlepsie ale celkom ide aj predaj pamiatok a to hlavne zo sveta...inak neviete ci je mooc tazke sa dostat do profimedia?...
 
bear
- moderator
2009-01-28 13:39:41+01
Bol tu aj clanok na tuto temu:
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/ako-predat-fotografiu/fotografujte-koncepcne/
 
PolloK
2009-01-28 15:53:43+01
príspevok od: rozum
zvierata sice nechcu podiel ale predavaju sa omnoho horsie ako ludia, a s ludmi to nie je take zle, je mnoho ludi ktori sa nechaju odfotit a podpisu ti model release bez naroku na honorar, staci to s nimi dobre vykomunikovat...
praveze fotit ludi je ovela haklivejsie..nestaci len model relasee, ale je dobre vydiskutovat aj odmenu, keby len za korunu..nemozes si bit isty na ake uceli pouziju fotku..ved co ak sa napr.tvoja sesta, priatelka, kamaratka ocitne v nejakom erotickom casopise ci webe..kedy aj v lahko ponati clanku..nieco take nieje prijatelne pre kazdeho..
 
2009-01-28 17:38:38+01
predavaju hlavne profici, ktori vedia, co sa predava a ako to maju nafotit, aby to bolo dokonale ciste. navyse ich portfolia maju tisice cielene robenych fotiek. hobby fotograf ma malicku sancu predat.
 
arnie175
2009-01-28 18:20:00+01
príspevok od: PolloK
praveze fotit ludi je ovela haklivejsie..nestaci len model relasee, ale je dobre vydiskutovat aj odmenu, keby len za korunu..nemozes si bit isty na ake uceli pouziju fotku..ved co ak sa napr.tvoja sesta, priatelka, kamaratka ocitne v nejakom erotickom casopise ci webe..kedy aj v lahko ponati clanku..nieco take nieje prijatelne pre kazdeho..
model release musi obsahovat kde fotka moze alebo nesmie byt pouzita....
 
nosepress
2009-01-29 16:32:55+01
a preda tu niekto aj na profimedia?..
 
rozum
2009-01-29 18:08:19+01
príspevok od: PolloK
praveze fotit ludi je ovela haklivejsie..nestaci len model relasee, ale je dobre vydiskutovat aj odmenu, keby len za korunu..nemozes si bit isty na ake uceli pouziju fotku..ved co ak sa napr.tvoja sesta, priatelka, kamaratka ocitne v nejakom erotickom casopise ci webe..kedy aj v lahko ponati clanku..nieco take nieje prijatelne pre kazdeho..
ak fotky predavas ako RF, tak potom sa to teoreticky da pouzit lubovolne, ale aj tu su obmedzenia a vacsina fotobank ma zrovna taketopouzitie obmedzene, ak predavas ako RM, tak si sam moyes definovat kde a ako mozu byt fotky pouzivane
 
djbobor
2016-02-14 23:33:46+01
príspevok od: arnie175
podla tomáše macka veducího fotobanka.cz su najpredávanejšie fotografie
ludí v roznych situáciach , ale čo vyžaduje model release....preto si
niekedy zo srandy vravím, že este zvieratá nevedie rozprávať a nechcu
podiel z predanej fotky:)
na shutter stock je mozne ludi hodit ako editorial, tam netreba model release
 
drummer54
2016-02-15 10:32:36+01
podla toho co ja viem a s cim mam skusenosti, vyznam ma ist do tych najväcsich - shutter stock, dreamstime, ..., najviac sa predava produktova fotografia a vektorova grafika, odporucam uviest co najviac metaznaciek, aby sa zvisila sanca na jej predaj, skusal som ceske a slovenske fotobanky ale ziadny predaj, na dreamstime predavam, aj ked pre to vela nerobim, nepridavam vela fotografii
 
Bonifac
2016-02-15 14:33:56+01
tema stara 7 rokov ak dobre ratam. Inak na fotobanky je jedno ceske dobre forum.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()