Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

asistent fotografa

kelso0
2009-02-02 20:16:59+01
zdravim. nevedel som kde tento môj príspevok zaradiť tak som ho dal sem. ja by som sa touto cestou chcel spýtať či niekto nevie o nejakom fotografovi z okolia Nitry ktorý hľadá asistenta. keďže som amatérsky fotograf začiatočník tak by som sa týmto chcel zdokonaliť, priučiť a samozrejme pomôcť. ovládam samozrejme aj photoshop :)
 
arnie175
2009-02-02 20:46:29+01
takato otazka napadla aj mna, ale si zase vravim, preco by mal nejaky
profik vychovavat svoju konkurenciu?....
 
quintes
2009-02-02 21:04:01+01
príspevok od: arnie175
takato otazka napadla aj mna, ale si zase vravim, preco by mal nejaky
profik vychovavat svoju konkurenciu?....
zlá otázka, zlé zmýšľanie. Keby bolo na slovensku 10profíkov a báli by sa o svoje remeslo ako čert kríža, tak by si mal s tou výchovou konkurencie pravdu. No keďže každý profík má svoju klientelu, tak sa toho báť nemusí, pretože dnešná doba je o mene ako o umení profíka. A kým si nejaký mládenec čo aj tak väčšinu bude držať odrazné dosky a nosiť výbavu vytvorí nejakú tú svoju klientelu kde presadí svoje meno, tak to môže trvať aj večnosť. Hlavne v dnešnej dobe, kedy je ´profi´ fotografov svadieb plno :-)
ale je to len môj názor bratia fotografi :-)
 
kelso0
2009-02-02 21:16:11+01
mne ani nejde tak o to aby zo mńa vychoval konkurnciu--skor ako som povedal priučiť sa niečo a pod.
 
duroslav
2009-02-02 21:18:26+01
Nemyslím si, že to je o vychovávaní si konkurencie. Keď je potenciálny adept talentovaný, cieľavedomý a zapálený, vždy si nájde cestu k tomu aby bol tam kam sa chce dostať. A nezabráni mu v tom nejaký profík tým, že ho nezoberie za asistenta. Rozdiel bude možno v tom, ako rýchlo sa tam dostane.
No a nakoniec, žiadna sviečka ešte nestratila jas po tom, čo sa od nej pripálila iná sviečka.
 
till1987
2009-02-02 23:45:26+01
myslim ze cesta vedie skor smerom k workshopom ako cakat na to ze sa niekto s prepacenim zlutuje a vyberie si ta :-( ako asistenta
 
momasko
2009-02-03 00:07:30+01
pozri skus najst niekoho z tvojho okolia kto sa venuje foteniu a mozte sa ucit spolu...podlamna sa clovek nauci najlepsie sam...vtedy si vytvoris svoju cestu ako sa prezentovat a nebudes nic robit podla niekoho..hladaj radsej nejake partaka s ktorym mozes vybehnut niekam na fotovylet a vzajomne samozete jeden druheho nieco naucit...alebo ak poznas nejaky fotoklub tak sa skusit dostat tam...mne osobne dost poradia aj ludia tu na nete pri kritike...je viac portalov kam dat fotky a na kazdom su ini ludia...aspon mne osobne to zatial pomaha...a som uplny amater.
 
dmedia
2009-02-03 08:11:19+01
Myslim si, ze sam sa nenauci, max do nejakej 60% urovne, potrebuje niekoho, kto ho bude tahat, alebo sa na neho bude dotahovat. A bat sa, ze ta ovplyvni sa nemusis, kazdy to vidi svojimi ocami, a to, ze ti ukaze to co je davno platne a ty to figu zmenis sam, prave, ze ti to len pomoze a hlavne skrati cas samostudia a overovania v praxi. Konkurencia-mal som takych chlapcov, naucili sa a odisli, dnes nevedia pozdravit a su hlboko presvedceni, ze sa uz narodili s fotakom a vedomostami v ruke, ale to je zivot, ktory ich aj tak nauci, ze co davas to dostanes. Nastastie niektori nie su debilny, a stale sa stretavame, pozrieme fotky, podebatujeme o technike a navzajom vykryvame zakazky ked je treba.
 
quintes
2009-02-03 08:32:19+01
príspevok od: dmedia
Myslim si, ze sam sa nenauci, max do nejakej 60% urovne, potrebuje niekoho, kto ho bude tahat, alebo sa na neho bude dotahovat. A bat sa, ze ta ovplyvni sa nemusis, kazdy to vidi svojimi ocami, a to, ze ti ukaze to co je davno platne a ty to figu zmenis sam, prave, ze ti to len pomoze a hlavne skrati cas samostudia a overovania v praxi. Konkurencia-mal som takych chlapcov, naucili sa a odisli, dnes nevedia pozdravit a su hlboko presvedceni, ze sa uz narodili s fotakom a vedomostami v ruke, ale to je zivot, ktory ich aj tak nauci, ze co davas to dostanes. Nastastie niektori nie su debilny, a stale sa stretavame, pozrieme fotky, podebatujeme o technike a navzajom vykryvame zakazky ked je treba.
a nehľadáš nejakého svetlonosiča? :-)
 
dmedia
2009-02-03 08:43:54+01
príspevok od: quintes
a nehľadáš nejakého svetlonosiča? :-)
Ti chlapci co u mna praxovali a praxuju nie su poskokovia, tak by sa nic nenaucili, ale musia tvrdo makat v ostrych akciach, to, ze sem tam nieco prenesu to berem ako bonus pre mna :))
 
zullluu
2009-02-03 08:45:43+01
Teraz niečo odo mňa : Ja to mám tak, že si dávam workshop s kamarátom fotografom amatérom. No mám také šťastie, že ten kamarát,síce amatér, no vie toho veľa nielen o fotografovaní ale aj o fotoaparátoch a ich technických možnostiach. A tie workshopy sú vždy keď ideme na vander.
A možno by si sa priučil viac aj vo fotokluboch. Tam sú ľudia zdieľnejší a ústretový....
P.S. Na tej fotke je jeden z našich foto vandrov.
 
Fotograf77
2009-02-03 08:59:38+01
hehe. . . a pri flaske sa da toho tiez dost naucit:-)) na zdravie! :-)))

My sa z konkurencnej stranky stretavame daky ten mesiac a chodime na fotovylety..... kazdy si fotime svoje, ale nie je problem vzdy o niecom pokecat, popytat sa skusenejsich. . . aj co sa tyka techniky samotnej, techniky fotenia.. . rozne vychytavky a figle:-)
Ale je to aj o tom, ze ked sa niekto chce nieco naucit, musi najprv fakt chciet a snazit sa porozumiet...

Nieco sa da aj pomocou workshopov naucit, ale to je iba to minimum.. .
Hlavne sa popytaj priamo dakych fotografov v tvojom okoli. . . daju sa isto vygooglit :-)
 
zullluu
2009-02-03 09:26:25+01
Fotograf77 + kelso0
Napríklad sa dá poučiť aj na fotkách v galériach. Mrkol som do albumu Fotograf77 a už viem prečo neodfotím tečúcu vodu ako plynúci hodváb...môj olympusík neprekoná f/8. A tak som pri potokoch v rôznych kútoch slovenska mohol robiť čokoľvek a výsledok bol úbohý.Aby som mohol použiť dlhý čas musel som vystihnúť tmavú dolinu, ale potom bol problém s clonou. Tak teraz už viem , že najbližšie zverím vodu môjmu Nikonu. Síce konofilm , ale s clonami to vie :o)
 
zullluu
2009-02-03 09:27:28+01
Pardón.....kinofilm.
 
maciakba
2009-02-03 09:43:38+01
pokial to nevie s clonou aj tu je riesenie s pomocou tmaveho filtra :-)
 
Laco62
2009-02-03 14:00:28+01
Ja mám v svojom okolí fotografa, ktorý je ochotný odpovedať na akékoľvek otázky a poradiť (viď pár odkazov vyššie). Vďaka Jano. Dobrý fotograf by sa nemal báť o svoju prácu. Ale každý je iný.
 
Fotograf77
2009-02-03 20:11:33+01
A na co existuju ND foltre? :-)))) aby ti znizili svetlo prechadzajuce objektivom :-))))))
 
miloshaaa
2009-02-03 21:15:35+01
no podla mna si profici hladaju asistentov na vysokych skolach daneho odboru ;) lebo som este o nicom takomto nepocul :) pokial ovsem neberete za profikov fotografov svadieb :) to tu fakt fotia vsetci
 
arnie175
2009-02-03 23:03:37+01
príspevok od: dmedia
Myslim si, ze sam sa nenauci, max do nejakej 60% urovne, potrebuje niekoho, kto ho bude tahat, alebo sa na neho bude dotahovat. A bat sa, ze ta ovplyvni sa nemusis, kazdy to vidi svojimi ocami, a to, ze ti ukaze to co je davno platne a ty to figu zmenis sam, prave, ze ti to len pomoze a hlavne skrati cas samostudia a overovania v praxi. Konkurencia-mal som takych chlapcov, naucili sa a odisli, dnes nevedia pozdravit a su hlboko presvedceni, ze sa uz narodili s fotakom a vedomostami v ruke, ale to je zivot, ktory ich aj tak nauci, ze co davas to dostanes. Nastastie niektori nie su debilny, a stale sa stretavame, pozrieme fotky, podebatujeme o technike a navzajom vykryvame zakazky ked je treba.
uplne ste mi zobrali slova z ust:-)profik v mojom meste by sa na mna rychlo vykaslal keby vedel, ze jeho tvorba je smer, ktorym chcem ist, ci ide o reklamnu fotografiu, portret alebo akt...ale zase na nom obdivujem ze aj ked neviem tolko o foteni co on, nepovysuje sa nadomnou a tym ma u mna velke plus...
 
zullluu
2009-02-04 10:57:49+01
príspevok od: Fotograf77
A na co existuju ND foltre? :-)))) aby ti znizili svetlo prechadzajuce objektivom :-))))))
No o filtroch zatiaľ iba čítam recenzie a snažím sa ich pochopiť. Na ten môj Olympus SP 500 UZ síce mám predsádku aby som mohol použiť aj prídavný objektív či filtre, no nad kúpou filtrov som ešte nepremýšľal. Všetko u mňa závisí od toho pre akú digi zrkadlovečku sa rozhodnem. A v tom mám veľkú dilemu.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()