Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Rady na postup upravy RAW v Canon DPP

prudas
prudas 2008-01-22 17:22:05+01
Ahojte, najde sa medzi Vami niekto kto pouziva pre konverziu RAWov nativny Canon softver Digital Photo Professional? Pls, napiste mi ako prakticky postupujete pri uprave jednotlivych snimkov. Ja osobne sa snazim pouzivat tento program, aj ked mi nevyhovuju niektore veci ale co je horsie, nechapem niektorym veciam ako je napr. histogram pri RAW zalozke, nejde o klasicky RGB histogram ako napr. v Adobe PS, a velmi rad by som pochopil jeho informacnu hodnotu. Ocenim kazdu prakticku radu. Vopred vdaka.
 
michaell
2011-04-17 18:51:37+02
príspevok od: DonLa
stiahol som si RAWShooter Essentials nainštaloval no neviem ho spustiť,vypisuje-registration failed,registrtion will be attemted next taim you open RAWShooter.Skúšam to už týždeň a nič.Registráciu som vyplnil.
to same.....
 
falco.tinnunculus
2011-04-17 18:52:06+02
Skus tento,teda neviem,ci je to len upgrade
http://files.canon-europe.com/files/soft39356/software/DPP392EN.exe
 
balazovic.lubos
2011-04-17 20:18:14+02
príspevok od: DonLa
Umožňuje Canon DPP upravu pleti pri portrétoch ?Niečo ako žehlička v Zoner P.S.
Canon DPP nemá klasickú žehličku, ako PS, ale dajú sa s ním retušovať fotky. V podstate podobne, ako v PS je klonovacie razítko. Keď máš otvorený súbor CR2, tak stlačíš ALT+S . Tam si dáš 100% view a môžeš upravovať !
 
balazovic.lubos
2011-04-17 20:21:13+02
príspevok od: Bindo
nechcem zakladat novu temu tak pisem sem. neviete niekto odkial sa da stiahnut full Canon DPP ? Lebo preinstaloval som si pc a zistil som, ze k novemu fotaku mi asi nedali (ak sa dava) cd s nim. A na canon stranke su len upgrady. Teraz neviem ci je to samostatne nestiahnutelne alebo len ja to neviem najst... Vdaka za rady, prip. link
Ak si kúpil foťák od CANON, tak by si tam mal mať aj tento software pribalený. A potom si stiahneš update, momentálne je už vo verzii 3.9.4.
 
xmartankox
2011-04-17 20:38:15+02
príspevok od: Bindo
nechcem zakladat novu temu tak pisem sem. neviete niekto odkial sa da stiahnut full Canon DPP ? Lebo preinstaloval som si pc a zistil som, ze k novemu fotaku mi asi nedali (ak sa dava) cd s nim. A na canon stranke su len upgrady. Teraz neviem ci je to samostatne nestiahnutelne alebo len ja to neviem najst... Vdaka za rady, prip. link
http://canon-utilities-digital-photo-profession.software.informer.com/download/
 
balazovic.lubos
2011-04-17 20:41:08+02
Ja robím v DPP celkom rád, je to jednoduchý soft, hlavne pri začiatkoch a ke´d si na neho zvykneš a bude ti stačiť, bude sa ti od neho ťažko odchádzať. Skúšal som tie isté fotky aj v LR upravovať a rozdiel bol relatívne minimálny. Je to individuálne, mne LR moc nevyhovoval.

k DPP - Ten úvodný histogram je iný, ako v PS ! Ale ak môžem poradiť, urob v tom ( ako radil Cohen ) úpravu nastavenie WB ( ak máš na obrázku bielu, vieš to určiť kapátkom, ktoré je tam vľavo ), prípadne si ešte skús nejaký iny Picture Style ( aspoň uvidíš, aký to má vplyv na fotky ) . Vieš tam upraviť ( jemne ) kontrast i ostrosť ( buď cez Sharpness alebo Unsharp mask - od verzie tuším 3.8. tam je - pozor, nepreháňaj to ! v DPP to vezrá OK, ale ak to otvoríš v PS, tak sa zľakneš preostrenej fotky ! ).
Ak dám napr. Contrast viac ako 2, tak potom sú tie fotky hrozné v každom inom prehliadači ! Ešte je tam dobrá úprava aberácie, ale tiež ju tam treba robiť s mierou ! Histogram RGB ( v druhej kolonke ) používam tiež len na stiahnutie krajných bodov, ako v PS . Tu ale nikdy nedoostruj ( myslím v kolonke RGB ) ! Ak, tak len jemne.
 
rbr69
2011-04-17 21:59:45+02
príspevok od: Bindo
nechcem zakladat novu temu tak pisem sem. neviete niekto odkial sa da stiahnut full Canon DPP ? Lebo preinstaloval som si pc a zistil som, ze k novemu fotaku mi asi nedali (ak sa dava) cd s nim. A na canon stranke su len upgrady. Teraz neviem ci je to samostatne nestiahnutelne alebo len ja to neviem najst... Vdaka za rady, prip. link
http://sites.google.com/site/rbrunovsky/blog/canonsoftware
 
Bindo
2011-04-17 22:02:26+02
príspevok od: xmartankox
http://canon-utilities-digital-photo-profession.software.informer.com/download/
dik za link ale je to bohuzial iba upgrade...
 
Bindo
2011-04-17 22:24:38+02
príspevok od: rbr69
http://sites.google.com/site/rbrunovsky/blog/canonsoftware
Dakujem, ten postup na tej stranke mi sice nefungoval ale na tom linku co tam mali bola daka prva verzia DPP co sla nainstalovat a z nej siel uz potom spravit upgrade
 
xmartankox
2011-04-17 22:25:40+02
príspevok od: Bindo
dik za link ale je to bohuzial iba upgrade...
Priznavam dobrovolne neskusal som... Kedze tam o upgrade nebolo ani slovo, predpokladal som full link
Ked chces posli spravu s mailom, mozem ti to zajtra z prace poslat rozkuskovane winrarom
 
Bindo
2011-04-17 22:29:02+02
príspevok od: xmartankox
Priznavam dobrovolne neskusal som... Kedze tam o upgrade nebolo ani slovo, predpokladal som full link
Ked chces posli spravu s mailom, mozem ti to zajtra z prace poslat rozkuskovane winrarom
Dakujem, uz nastastie netreba, podarilo sa mi to nejako cez postup na vyssie uvedenom linku
 
neXor
2012-02-01 20:47:00+01
Nemá síce veľa spoločné s RAWom a jeho spracovaním, ale lepšiu tému som nenašiel. Dá sa nejako v DPP usporiadať fotky podľa použitého ohniska? Prípadne v nejakom inom programe.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()