Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

kedy zacat

Mikael
2009-02-16 10:31:41+01
zaujimalo by ma kedy si myslite ze je uz neskoro nato stat sa profi fotografom ? Myslim tym ze v kolkych rokoch nieje neskoro. Viem ze sa hovori ze nikdy neni neskoro ale podla mna to neni tak uplne pravda a ta hranica tam asi je pre vsetko, ajked to urcite nieje tak skoro ako pri sporte. mozno je to o tom ze nekorej uz nejako stracame motivaciu.
 
Kveto
2009-02-16 11:07:51+01
podľa mňa záleží v akej oblasti
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-02-16 11:55:29+01
Ked moze 70 rocna babka skocit na oslave narodenin s padakom, tak potom mozno zacat fotografovat kedykolvek. Viem si predstavit, ze ked budem dochodca, budem mat viac casu na fotenie a mozno sa konecne vypravim na zaujimave miesta, nieco poriadneho nafotim. Potom vydam knizku, kalendar...
Samozrejme zalezi od zanru fotografie. Vojnova fotografie, extremne vystupy na hory, narocne expedicie, to nie je pre kazdeho. Prekazkou je kondicia a zdravotny stav. Ale taka vidiecka krajina, portretovanie, street photo, makro, to su zanre, ktore sa daju robit v kazdom veku.
 
2009-02-16 12:09:35+01
akoze to si predstavujes ako? :-D
ze sa zobudis a si profi fotograf? :-D :-D :-D
fotograf sa vyvija a az postupom casu sa to vykrystalizuje same, ci mas na profika, ci nie...
 
Ultra TXF
2009-02-16 12:15:43+01
Ja nevidím problém vo veku človeka ,začať sa dá kedykoľvek.
Ak vidím problém ,tak jedine v zvládnutí počítačových úprav,resp.počítača ako takého,o nejakom photoshope ani nehovorím.
 
Kveto
2009-02-16 12:17:16+01
no podľa mňa ide o to kedy sa dá začať a nie ako dlho to bude trvať, myslím, že talentovaný človek sa za pár rokov vypracovať môže ak sa sústredí na vhodnú oblasť
 
wayne
2009-02-16 12:57:12+01
mal som 28 rokov ked som si kupil SE K810i a vsimol som si ze ma fotenie bavi, neskor som kupil priatelke mju850SW (jej fotak snov :)) a sebe na vianoce SONY a200, ucim sa, skusam, skumam... v stredu mam 29 rokov a nemyslim ze by som cokolvek zmeskal, bavi ma to, a neviem sa dockat dlhsich dni a krajsieho svetla :)
 
duroslav
2009-02-16 13:38:01+01
Pochybnosti o tom, kedy začať a či na to nie je neskoro, sú podľa mňa odrazom pochybností o sebe samom. Záleží hlavne na tebe, o čo ti ide a aké máš ciele. Pokiaľ to máš robiť pre radosť, tak si predsa do toho nenecháš kecať od druhých, ktorí ti budú hovoriť, že na to je neskoro. Však čo je na tom zlé začasť sa venovať hocičomu čo ťa baví v hociakom veku.
Ako napísal Karol, jediné čo ťa môže reálne obmedziť je možno pobyt v extrémnych podmienkach.
 
dodo_bb
2009-02-16 14:00:17+01
Ono ešte záleží, čo si vôbec predstavuješ pod pojmom profi fotograf. Podľa všeobecných definícií (kdesi na nete som to našiel) je to človek, ktorý si všetky svoje príjmy zabezpečuje fotografovaním. Ak budeš po víkendoch za peniaze šrotiť svatby alebo robiť pekným babulkám booky a žiť z platu v zamestnaní cez týždeň, si stále amatér. Ak ťa to baví, rob to a netráp sa či začať alebo nie :-)))) Len si dobre rozmysli, kým si na fotografovanie zavesíš aj svoj chlebík každodenný...
 
Kveto
2009-02-16 14:00:29+01
ja len neviem či je to také terno, stať sa profesionálom ( nech už to znamená čokoľvek :)
 
Domino
2009-02-16 14:19:33+01
Presne taká je aj moja predstava....škoda,že máš do dôchodku tak ďaleko:-)))
 
xerion
2009-02-16 15:06:18+01
neklaď si otázku kedy začať, ale ako to dosiahnuť....potom asi skor niečo dosiahneš
 
dedo Milan
2009-02-16 16:03:17+01
príspevok od: Kveto
ja len neviem či je to také terno, stať sa profesionálom ( nech už to znamená čokoľvek :)
Terno to teda nie je. Dobre sa natrápiš, kým vznikne situácia, že Ťa tov pohode uživí, ale čo je horšie je otázka, čo keď zoženieš prácu a nebudeš stíhať termíny, kvalitu, nebodaj budeš mať obmedzenú výbavu a napochytre ju nebudeš mať ani kde zohnať. Ale ak toto všetko zvládneš a navyše tvoje oko nafotí vždy niečo viac ako štandard tak si tam. A potom môže vzniknúť opačný problém, že ťa fotka prestane ´baviť´. I také som už zažil. Prajem správne rozhodnutie.
 
Kveto
2009-02-16 16:08:55+01
príspevok od: dedo Milan
Terno to teda nie je. Dobre sa natrápiš, kým vznikne situácia, že Ťa tov pohode uživí, ale čo je horšie je otázka, čo keď zoženieš prácu a nebudeš stíhať termíny, kvalitu, nebodaj budeš mať obmedzenú výbavu a napochytre ju nebudeš mať ani kde zohnať. Ale ak toto všetko zvládneš a navyše tvoje oko nafotí vždy niečo viac ako štandard tak si tam. A potom môže vzniknúť opačný problém, že ťa fotka prestane ´baviť´. I také som už zažil. Prajem správne rozhodnutie.
no práve, ja osobne nemám momentálne záujem hľadať si nový koníček :) a tak zostanem amatérom :)
 
javelin
2009-02-16 16:09:31+01
A čo majster Anakonda....prežil extrém , publikoval a ešte naspieval CD....:))))))
 
duroslav
2009-02-16 16:13:19+01
príspevok od: javelin
A čo majster Anakonda....prežil extrém , publikoval a ešte naspieval CD....:))))))
Na toho som teda úplne zabudol. Akúrat škoda tých indiánov, čo ho zajali, že sa mu podarilo vymaniť sa z ich pazúrov :-)
 
dusan1973
2009-02-16 17:58:06+01
pojem profesionál znamená že sa fotografiou živíš, takže začať môžeš kedykoľvek hneď ako si na to založíš živnosť. Otázka je ale ako dlho ti to vydrží u bude Ťa to živiť.
 
Mikael
2009-02-17 09:04:44+01
vdaka za prispevky
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()